Komunikaty PR

Kopia zapasowa na miarę XXI wieku?

2020-01-21  |  01:00
Biuro prasowe

Systemy informacyjne opieki zdrowotnej i szpitali bezsprzecznie należą do grupy, gdzie kluczowe znaczenie mają bezpieczeństwo i stały dostęp do informacji. Aby zapewnić jakość usług na najwyższym poziomie jeden ze szpitali zdecydował się na zakup dysku NAS Asustor.

Współczesna branża medyczna czerpie garściami z najnowszych technologii. Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, współczesne placówki medyczne korzystają z rozbudowanych sieci komputerowych, przetwarzają i analizują ogromne ilości danych. Generowanych jest nawet 300 GB nowych danych dziennie i nie można sobie pozwolić na ich utratę, w wyniku nieoczekiwanej awarii sprzętu lub oprogramowania. Niezawodność i ciągła dostępność danych są tutaj kluczowe.

                      

 

 

Jeden ze szpitali podjął decyzję o inwestycji w dyski sieciowe Asustor AS6212RD. Pozwalają one na instalację do dwunastu dysków o łącznej pojemności 192 TB oraz skorzystanie z modułów rozszerzających. Te ostatnie pozwalają na podwojenie dostępnej przestrzeni na dane poprzez instalację kolejnych dwunastu nośników. NAS-y podłączono następnie do wewnętrznej sieci, a na urządzeniach objętych planem tworzenia kopii zapasowych zainstalowano oprogramowanie klienckie Avatar Backup. W dalszej kolejności skonfigurowano politykę tworzenia backupów i odzyskiwania danych po awarii.

 

Stabilność i niezawodność kluczem do sukcesu

 

Jak przyznaje szpital, dysk NAS Asustor AS6212RD okazał się bardzo dobrą inwestycją. Przekroczył on stawiane przed nim oczekiwania, wyraźnie poprawiając efektywność działania szpitala oraz podnosząc jakość świadczonych usług medycznych. Jest to zatem kolejny przykład na to, że dyski sieciowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku, a modele firmy Asustor zasłużenie okupują czołowe lokaty rankingów (np. TOP 10 dysków NAS wg PCMag) i zdobywają kolejne wyróżnienia, w tym prestiżowe “Best of the Year 2019” (treść publikacji tutaj).

 

Zainteresowani dyskiem sieciowym Asustor AS6212RD znajdą go w sprzedaży w cenie ok. 5000 zł. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.