Kopia zapasowa na miarę XXI wieku?
Systemy informacyjne opieki zdrowotnej i szpitali bezsprzecznie należą do grupy, gdzie kluczowe znaczenie mają bezpieczeństwo i stały dostęp do informacji. Aby zapewnić jakość usług na najwyższym poziomie jeden ze szpitali zdecydował się na zakup dysku NAS Asustor.
Współczesna branża medyczna czerpie garściami z najnowszych technologii. Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, współczesne placówki medyczne korzystają z rozbudowanych sieci komputerowych, przetwarzają i analizują ogromne ilości danych. Generowanych jest nawet 300 GB nowych danych dziennie i nie można sobie pozwolić na ich utratę, w wyniku nieoczekiwanej awarii sprzętu lub oprogramowania. Niezawodność i ciągła dostępność danych są tutaj kluczowe.
Jeden ze szpitali podjął decyzję o inwestycji w dyski sieciowe Asustor AS6212RD. Pozwalają one na instalację do dwunastu dysków o łącznej pojemności 192 TB oraz skorzystanie z modułów rozszerzających. Te ostatnie pozwalają na podwojenie dostępnej przestrzeni na dane poprzez instalację kolejnych dwunastu nośników. NAS-y podłączono następnie do wewnętrznej sieci, a na urządzeniach objętych planem tworzenia kopii zapasowych zainstalowano oprogramowanie klienckie Avatar Backup. W dalszej kolejności skonfigurowano politykę tworzenia backupów i odzyskiwania danych po awarii.
Stabilność i niezawodność kluczem do sukcesu
Jak przyznaje szpital, dysk NAS Asustor AS6212RD okazał się bardzo dobrą inwestycją. Przekroczył on stawiane przed nim oczekiwania, wyraźnie poprawiając efektywność działania szpitala oraz podnosząc jakość świadczonych usług medycznych. Jest to zatem kolejny przykład na to, że dyski sieciowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku, a modele firmy Asustor zasłużenie okupują czołowe lokaty rankingów (np. TOP 10 dysków NAS wg PCMag) i zdobywają kolejne wyróżnienia, w tym prestiżowe “Best of the Year 2019” (treść publikacji tutaj).
Zainteresowani dyskiem sieciowym Asustor AS6212RD znajdą go w sprzedaży w cenie ok. 5000 zł. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.