Komunikaty PR

Kyndryl będzie współpracował z Uniwersytetem Warszawskim

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Kyndryl Poland podpisał porozumienie o partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim. W ramach współpracy marka będzie partnerować uczelnianej inicjatywie Platforma Zielonego Dialogu oraz organizowanemu w jej ramach hackathonowi H2Othon, który odbędzie się w dniach 4-5 października w Warszawie.

Tematem przewodnim H2Othon są zagadnienia postępujących zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem problemu występowania suszy. Zadaniem uczestników hackathonu będzie wypracowanie planu działania uwzględniającego modele zachowań różnych grup społecznych oraz zestaw tzw. umiejętności przyszłości (skills for the future) niezbędnych w obliczu gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości. W pracy z wykorzystaniem zwinnych metodyk działania, takich jak Product Design Sprint wspierać ich będą mentorzy, a efekty działań w postaci scenariusza filmowego oceni zespół jurorów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 5000 euro na realizację swojego filmu.

W ramach partnerstwa z UW, eksperci Kyndryl Poland będą dzielić się z uczestnikami hackathonu swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami, pracy zespołowej, design thinking oraz metodyk zwinnych, a także zasilą skład jury analizując końcowe projekty. Ponadto wezmą udział w akcjach towarzyszących wydarzeniu, w tym w cyklu debat omawiających problem suszy w kontekście lokalnym, regionalnym i globalnym.

Dla każdej uczelni wyższej współpraca z przedstawicielami biznesu poszerza horyzonty i otwiera perspektywy do wykorzystania wiedzy zdobywanej przez studentów w praktyce. Z przyjemnością witamy Kyndryl w gronie naszych partnerów i liczymy, że najbliższy hackathon jest tylko pierwszym z szeregu działań, które wspólnie zrealizujemy - mówi prof. Agata Dziewulska, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Platformy Zielonego Dialogu (PZD).

Zrównoważony rozwój to dla Kyndryl priorytet strategiczny. Firma działa w oparciu o zasady sustainability w codziennej pracy, m.in. redukując wytwarzany ślad węglowy i wspierając swoich klientów w dążeniu do osiągnięcia neutralności węglowej (net zero emissions). W 2021 roku organizacja zmniejszyła zużycie energii o 33 400 MWh oszczędzając przy tym 3,75 mln dolarów dzięki modernizacji sprzętu IT, zastosowaniu energooszczędnych technologii oraz zwiększeniu wirtualizacji zasobów IT. Dodatkowo firma umożliwiła także wygenerowanie 18 000 MWh energii pochodzącej ze słońca i zamierza zwiększać wykorzystanie OZE w swoim portfolio.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Uniwersytetem Warszawskim i być częścią inicjatywy zorientowanej na szukanie innowacyjnych rozwiązań w walce ze zmianami klimatu. W Kyndryl aktywnie angażujemy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i jego zasobów. Przykładem tego jest projekt zasadzenia ponad 90 000 drzew na świecie realizowany z fundacją One Tree Planted czy nasi pracownicy w Polsce, którzy w ramach wolontariackiej inicjatywy Eco Stream wspierają firmę w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Anna Nowosielska, inicjator współpracy z UW oraz Applications, Data and AI Delivery Leader in Strategic Markets at Kyndryl.

Wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego hackathonu można znaleźć na stronie: https://geo.uw.edu.pl/h2othon/.

O inicjatywach Kyndryl z zakresu sustainability można przeczytać tutaj: https://www.kyndryl.com/nz/en/about-us/corporate-responsibility.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista Biuro prasowe
2024-08-26 | 14:30

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista

W serii Solar szwedzkiej marki Urbanista dostępne są trzy urządzenia bezprzewodowe z panelami fotowoltaicznymi Powerfoyle™: nauszne słuchawki Los Angeles, douszne słuchawki Pheonix, a
IT i technologie Co ósma firma MŚP podaje hakerom dane pracowników na tacy
2024-08-26 | 14:00

Co ósma firma MŚP podaje hakerom dane pracowników na tacy

Połowa firm z sektora MŚP przekazuje dane osobowe swoich pracowników współpracującym z nimi biurom księgowo-rachunkowym. I choć zdecydowana większość przedsiębiorców
IT i technologie iiyama przedstawia G-Master GB2470HSU-W6 - superszybki monitor w nowej białej od
2024-08-26 | 09:00

iiyama przedstawia G-Master GB2470HSU-W6 - superszybki monitor w nowej białej od

Gracze coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na wydajność sprzętu, ale i jego stylistykę, starając się odchodzić od nudnych czarnych zestawów. iiyama w związku z tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Mimo wybudowania ponad miliona mieszkań w ciągu dekady warunki mieszkaniowe Polaków się nie poprawiają. Rządowe programy też nie przynoszą rezultatów

Polacy wciąż wolą posiadać mieszkanie lub dom na własność, niż wynajmować lokum. Wciąż jednak wielu z nich nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania, a ubiegłoroczny program Bezpieczny Kredyt 2 proc. dodatkowo wywindował ceny nieruchomości. Mimo wybudowania w ostatniej dekadzie ponad miliona mieszkań popyt wciąż przewyższa podaż. W dodatku brakuje kompleksowych badań pokazujących rzeczywistą skalę niedoboru lokali mieszkalnych. Zdaniem Adama Czerniaka z Polityki Insight rozwiązanie problemów mieszkaniowych wymaga złożonych działań na różnych poziomach i kierowanych do różnych grup na rynku.

Infrastruktura

Polska nie może się uwolnić od węgla. Wszystko przez brak inwestycji w modernizację sieci elektroenergetycznych

W Polsce ponad połowa linii elektroenergetycznych jest starsza niż 30 lat, a spory odsetek ma już ponad pół wieku. To powoduje coraz większe utrudnienia w zakresie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii – dane URE pokazują, że liczba odmów przyłączenia do sieci z każdym rokiem znacząco rośnie. Pogarszają się też parametry sieciowe, ale – jak wskazuje NIK – pomimo to modernizacja sieci wciąż postępuje zbyt wolno. Tymczasem bez zdecydowanych inwestycji w tę infrastrukturę rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce nie przyspieszy i nie będzie mowy o uwolnieniu gospodarki od węgla.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.