Komunikaty PR

Kyndryl będzie współpracował z Uniwersytetem Warszawskim

2022-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Kyndryl Poland podpisał porozumienie o partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim. W ramach współpracy marka będzie partnerować uczelnianej inicjatywie Platforma Zielonego Dialogu oraz organizowanemu w jej ramach hackathonowi H2Othon, który odbędzie się w dniach 4-5 października w Warszawie.

Tematem przewodnim H2Othon są zagadnienia postępujących zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem problemu występowania suszy. Zadaniem uczestników hackathonu będzie wypracowanie planu działania uwzględniającego modele zachowań różnych grup społecznych oraz zestaw tzw. umiejętności przyszłości (skills for the future) niezbędnych w obliczu gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości. W pracy z wykorzystaniem zwinnych metodyk działania, takich jak Product Design Sprint wspierać ich będą mentorzy, a efekty działań w postaci scenariusza filmowego oceni zespół jurorów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 5000 euro na realizację swojego filmu.

W ramach partnerstwa z UW, eksperci Kyndryl Poland będą dzielić się z uczestnikami hackathonu swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami, pracy zespołowej, design thinking oraz metodyk zwinnych, a także zasilą skład jury analizując końcowe projekty. Ponadto wezmą udział w akcjach towarzyszących wydarzeniu, w tym w cyklu debat omawiających problem suszy w kontekście lokalnym, regionalnym i globalnym.

Dla każdej uczelni wyższej współpraca z przedstawicielami biznesu poszerza horyzonty i otwiera perspektywy do wykorzystania wiedzy zdobywanej przez studentów w praktyce. Z przyjemnością witamy Kyndryl w gronie naszych partnerów i liczymy, że najbliższy hackathon jest tylko pierwszym z szeregu działań, które wspólnie zrealizujemy - mówi prof. Agata Dziewulska, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Platformy Zielonego Dialogu (PZD).

Zrównoważony rozwój to dla Kyndryl priorytet strategiczny. Firma działa w oparciu o zasady sustainability w codziennej pracy, m.in. redukując wytwarzany ślad węglowy i wspierając swoich klientów w dążeniu do osiągnięcia neutralności węglowej (net zero emissions). W 2021 roku organizacja zmniejszyła zużycie energii o 33 400 MWh oszczędzając przy tym 3,75 mln dolarów dzięki modernizacji sprzętu IT, zastosowaniu energooszczędnych technologii oraz zwiększeniu wirtualizacji zasobów IT. Dodatkowo firma umożliwiła także wygenerowanie 18 000 MWh energii pochodzącej ze słońca i zamierza zwiększać wykorzystanie OZE w swoim portfolio.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Uniwersytetem Warszawskim i być częścią inicjatywy zorientowanej na szukanie innowacyjnych rozwiązań w walce ze zmianami klimatu. W Kyndryl aktywnie angażujemy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i jego zasobów. Przykładem tego jest projekt zasadzenia ponad 90 000 drzew na świecie realizowany z fundacją One Tree Planted czy nasi pracownicy w Polsce, którzy w ramach wolontariackiej inicjatywy Eco Stream wspierają firmę w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Anna Nowosielska, inicjator współpracy z UW oraz Applications, Data and AI Delivery Leader in Strategic Markets at Kyndryl.

Wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego hackathonu można znaleźć na stronie: https://geo.uw.edu.pl/h2othon/.

O inicjatywach Kyndryl z zakresu sustainability można przeczytać tutaj: https://www.kyndryl.com/nz/en/about-us/corporate-responsibility.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.