Komunikaty PR

Lena Lighting stawia na bezpieczeństwo fotobiologiczne w oświetleniu LED

2024-09-26  |  01:00
Biuro prasowe

Lena Lighting, uznany producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych LED, zapewnia produkty spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa fotobiologicznego zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 62471:2010. Lampy wielkopolskiej marki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem optycznym, w tym promieniowaniem nadfioletowym, podczerwonym oraz nadmiernym światłem niebieskim, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie oczu i skóry.

Lena Lighting projektuje swoje lampy i oprawy drogowe z uwzględnieniem restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bezpieczne i energooszczędne rozwiązania oświetleniowe, Lena Lighting oferuje serie produktów gwarantujących ochronę użytkowników. Źródła światła tej marki w większości są klasyfikowane jako wolne od ryzyka (RG0), co oznacza, że nie stanowią zagrożenia fotobiologicznego w normalnych warunkach użytkowania. Dzięki precyzyjnemu doborowi parametrów oświetleniowych, lampy Lena Lighting minimalizują ekspozycję na potencjalnie szkodliwe zakresy promieniowania, nie stwarzają zagrożenia termicznego siatkówki oka, jednocześnie zapewniając doskonałą jakość światła i wysoki wskaźnik oddawania barw.

Produkty firmy przechodzą rygorystyczne testy, które potwierdzają ich zgodność z normami bezpieczeństwa fotobiologicznego. Norma PN-EN 62471:2010 określa kryteria dotyczące ochrony przed szkodliwym promieniowaniem i klasyfikuje źródła światła w czterech grupach ryzyka. Oświetlenie LED marki Lena  Lighting zostało zaliczone do grup, które nie stanowią zagrożenia lub charakteryzują się jedynie niskim ryzykiem, co potwierdza, że mogą być bezpiecznie stosowane w każdym środowisku – od przestrzeni domowych po miejsca pracy i obiekty publiczne.

- Nasze lampy są projektowane z myślą o najwyższym bezpieczeństwie i komforcie użytkowników, zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej. Dzięki najnowocześniejszej technologii i działaniom Centrum Badawczego Lena Lighting, które nieustannie się rozwija, możemy zapewniać produkty spełniające najbardziej restrykcyjne normy i standardy, w tym zerową wartość parametru RG. Wśród produktów wolnych od zagrożenia fotobiologicznego znajdziemy aktualnie wiele naszych popularnych serii produktów, m.in. Tytan LED , rodzina SQ LED i RQ LED, Camea LED, Contra LED czy Gamma LED.- mówi Kamil Baran Head of Product Management z Lena Lighting

 Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczać najbardziej zaawansowane systemy oświetleniowe, które są w pełni bezpieczne dla naszych odbiorców – mówi Kamil Baran.

Lena Lighting doskonale rozumie, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie, które wspiera zdrowie i samopoczucie użytkowników. Dlatego firma koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach, łączących nowoczesny design z efektywnością energetyczną i bezpieczeństwem użytkowania. Produkty LED tej marki cechują się długą żywotnością, niskim zużyciem energii oraz pełną zgodnością z europejskimi normami dotyczącymi ochrony zdrowia.

Lena Lighting S.A. - polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN LED, QUEST PLUS LED, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności. Produkcja i działalność firmy odbywa się w oparciu o kompleksowy system zarządzania środowiskowego ISO 14001. Lena Lighting zdobyła dwie statuetki w prestiżowym konkursie wzorniczym RED DOT 2022.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.