MSI prezentuje CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS - kompaktową, lekką i ergonomicz
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Wiodący producent sprzętu dla graczy ogłosił dwie nowości z serii lekkich myszy gamingowych - CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS i CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT (wersja przewodowa). Jako następca wielokrotnie nagradzanego CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT WIRELESS, CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS jest lepiej przystosowany do małych i średnich dłoni, wyposażony w najnowocześniejszą technologię bezprzewodową o niskim opóźnieniu, a do tego oferuje do 110 godzin pracy na baterii, stację ładującą i inne funkcje, które zapewniają wzrost wydajności podczas rozgrywki.
Lekka, mała i ergonomiczna
Wykorzystując ten sam lekki plastik co poprzednik, CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS waży zaledwie 73 g, co skutkuje szybkim, bezwysiłkowym i swobodnym ruchem. Kompaktowa ergonomiczna obudowa sprawia, że mysz jest świetnym wyborem dla graczy o małych i średnich dłoniach i zapewnia doskonały komfort w przypadku większości rodzajów chwytów. Zawiera również podkładki wykonane w 100 proc. z czystego teflonu, które mają jednokierunkową teksturę powierzchni i podwójnie nacięte krawędzie, dzięki czemu każdy ruch jest szybszy i bardziej precyzyjny.
Szybsze i wygodniejsze bezprzewodowe doznania
Wyposażony w najnowszą technologię bezprzewodową 2,4 GHz, CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS przesyła dane z prędkością zaledwie 1 ms, co zapewnia płynny i stabilny ruch myszy podczas rozgrywki. Żywotność baterii wynosi do 110 godzin przy pełnym naładowaniu (wartość ta może się różnić w zależności od użytkowania i warunków środowiskowych), a dołączona stacja ładująca umożliwia wygodne i przyjazne dla użytkownika ładowanie, bez konieczności podpinania kabla. Co więcej, zaledwie 10 minut ładowania wystarczy, aby uzyskać do 7 godzin pracy na baterii. Gracze mogą też kontynuować grę, podłączając dołączony kabel USB typu C bezpośrednio do myszy.
Topowa precyzja
CLTUCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS bazuje na sensorze PIXART PAW-3311 o czułości 12000 DPI i śledzeniu ruchu z prędkością 300 IPS. Na spodzie myszy znajduje się przełącznik DPI, a pod lewym i prawym przyciskiem umieszczono wytrzymałe przełączniki OMRON, których żywotność szacowana jest na ponad 60 milionów kliknięć. Mysz jest obsługiwana przez oprogramowanie MSI Center, które pozwala na dostosowanie ustawień urządzenia do własnych preferencji.
W zestawie z myszą znajdują się nadajnik USB, dedykowana stacja ładująca oraz dodatkowy KABEL FRIXIONFREE typu C do typu A do przewodowego podłączenia GM31. Specjalny kanał, do którego można podłączyć kabel USB, służy również jako schowek na nadajnik USB podczas podróży.
CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT WIRELESS jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 359 zł, natomiast przewodowy wariant CLUTCH GM31 LIGHTWEIGHT wyceniono na 229 zł.
Najważniejsze cechy:
- Sensor PIXART PAW3311
- Czułość do 12000 DPI/akceleracja 35G/śledzenie ruchu z prędkością 300 IPS
- Przełączniki OMRON o żywotności 60 milionów kliknięć
- Waga 73 gramy
- Do 110 godzin pracy na jednym ładowaniu i 7 godzin użytkowania po zaledwie 10 minutach ładowania
- Ergonomiczna praworęczna konstrukcja
- Obsługa MSI Center z możliwością zmiany ustawień myszy, w tym podświetlenia RGB
- Stacja ładująca, nadajnik USB do łączności bezprzewodowej 2,4 GHz, kabel FRIXIONFREE typu C do typu A.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.