Komunikaty PR

NAJNOWSZY PROJEKTOR LCD PANASONIC – DUŻE OBRAZY Z BARDZO KRÓTKICH ODLEGŁOŚCI

2023-01-13  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała dziś nowy projektor LCD PT-CMZ50 zaprojektowany z myślą o projekcji dużych obrazów z bardzo krótkich odległości przy minimalnym zacienieniu. Urządzenie zapewnia łatwą instalację i wygodną regulację, dzięki czemu jest idealne do użytku w klasach i salach konferencyjnych, a także w miejscach rozrywki, takich jak muzea. Nowy projektor Panasonic o ultrakrótkim rzucie i jasności 5 200 lm można zainstalować zaledwie 1 cm od ekranu, aby uzyskać przyciągający wzrok obraz w jasnym świetle i w trudnych przestrzeniach instalacyjnych.

Projektor CMZ50 zapewnia 80-calowy obraz z odległości rzutu zaledwie 1 cm, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować pewnie bez obaw o powstawanie cieni na ekranie czy oślepienie światłem z obiektywu. Zapewnia także szczegółowy widok treści zarówno dla tych obserwujących na miejscu, jak i zdalnie. Aby działać efektywnie w jasno oświetlonych pomieszczeniach, laserowe źródło światła CMZ50 zapewnia jasność 5 200 lm z kontrastem dynamicznym 3 000 000 : 1, a płynna rozdzielczość WUXGA sprawia, że nawet drobny tekst jest łatwy do odczytania. Ponieważ treści panoramiczne stają się coraz bardziej powszechne, projektor obsługuje sygnały wejściowe 2560x1080 (21:9) i 3240x1080 (27:9), a także sygnały wejściowe 4K, dzięki czemu idealnie nadaje się do sal wideokonferencyjnych korzystających z rozwiązań takich jak Microsoft Teams Rooms.

Elastyczne opcje montażu na suficie i na ścianie sprawiają, że projektor można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu. W trudnych pozycjach instalacyjnych obraz można cyfrowo przesunąć ±10% V/H i dopasować do ekranu za pomocą Digital Zoom Extender oraz funkcji Image Shift za pomocą pilota. Po instalacji ostrość można również regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Dodatkowo, prezentujący mogą rozpocząć pracę bez czekania na rozgrzanie projektora – obrazy pojawiają się bowiem około sekundy po włączeniu zasilania, a HDMI™ zgodne z poleceniami CEC włącza urządzenie i wyświetla je automatycznie podczas odtwarzania zawartości z urządzenia. W zestawie znajduje się wyjście HDMI umożliwiające podłączenie drugiego projektora. W przypadku projekcji bezprzewodowej urządzenie współpracuje z systemem prezentacji Panasonic PressIT lub modułem bezprzewodowym serii AJ-WM50.

Aby zapewnić zgodność z założeniami zrównoważonego rozwoju i niezawodne użytkowanie, wydajność energetyczna nowego wysokowydajnego silnika optycznego CMZ50 została udoskonolana o około 25% w porównaniu z innymi modelami krótkodystansowymi, a źródło światła i filtr nie wymagają konserwacji przez 20 000 godzin, zmniejszając koszty, odpady i robociznę.

Panasonic CMZ50 ma zostać wydany w drugim kwartale 2023 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.