NAJNOWSZY PROJEKTOR LCD PANASONIC – DUŻE OBRAZY Z BARDZO KRÓTKICH ODLEGŁOŚCI
Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała dziś nowy projektor LCD PT-CMZ50 zaprojektowany z myślą o projekcji dużych obrazów z bardzo krótkich odległości przy minimalnym zacienieniu. Urządzenie zapewnia łatwą instalację i wygodną regulację, dzięki czemu jest idealne do użytku w klasach i salach konferencyjnych, a także w miejscach rozrywki, takich jak muzea. Nowy projektor Panasonic o ultrakrótkim rzucie i jasności 5 200 lm można zainstalować zaledwie 1 cm od ekranu, aby uzyskać przyciągający wzrok obraz w jasnym świetle i w trudnych przestrzeniach instalacyjnych.
Projektor CMZ50 zapewnia 80-calowy obraz z odległości rzutu zaledwie 1 cm, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować pewnie bez obaw o powstawanie cieni na ekranie czy oślepienie światłem z obiektywu. Zapewnia także szczegółowy widok treści zarówno dla tych obserwujących na miejscu, jak i zdalnie. Aby działać efektywnie w jasno oświetlonych pomieszczeniach, laserowe źródło światła CMZ50 zapewnia jasność 5 200 lm z kontrastem dynamicznym 3 000 000 : 1, a płynna rozdzielczość WUXGA sprawia, że nawet drobny tekst jest łatwy do odczytania. Ponieważ treści panoramiczne stają się coraz bardziej powszechne, projektor obsługuje sygnały wejściowe 2560x1080 (21:9) i 3240x1080 (27:9), a także sygnały wejściowe 4K, dzięki czemu idealnie nadaje się do sal wideokonferencyjnych korzystających z rozwiązań takich jak Microsoft Teams Rooms.
Elastyczne opcje montażu na suficie i na ścianie sprawiają, że projektor można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu. W trudnych pozycjach instalacyjnych obraz można cyfrowo przesunąć ±10% V/H i dopasować do ekranu za pomocą Digital Zoom Extender oraz funkcji Image Shift za pomocą pilota. Po instalacji ostrość można również regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Dodatkowo, prezentujący mogą rozpocząć pracę bez czekania na rozgrzanie projektora – obrazy pojawiają się bowiem około sekundy po włączeniu zasilania, a HDMI™ zgodne z poleceniami CEC włącza urządzenie i wyświetla je automatycznie podczas odtwarzania zawartości z urządzenia. W zestawie znajduje się wyjście HDMI umożliwiające podłączenie drugiego projektora. W przypadku projekcji bezprzewodowej urządzenie współpracuje z systemem prezentacji Panasonic PressIT lub modułem bezprzewodowym serii AJ-WM50.
Aby zapewnić zgodność z założeniami zrównoważonego rozwoju i niezawodne użytkowanie, wydajność energetyczna nowego wysokowydajnego silnika optycznego CMZ50 została udoskonolana o około 25% w porównaniu z innymi modelami krótkodystansowymi, a źródło światła i filtr nie wymagają konserwacji przez 20 000 godzin, zmniejszając koszty, odpady i robociznę.
Panasonic CMZ50 ma zostać wydany w drugim kwartale 2023 roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.