Komunikaty PR

Naprawa firmowego laptopa jest wciąż opłacalna

2022-04-11  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Katyńska
Wec Communication

Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/

Oddanie sprzętu do serwisu nadal stanowi jedno z bardziej ekonomicznych i pro-środowiskowych rozwiązań. Zakup nowego urządzenia tej samej lub wyższej klasy, to kwestia poniesienia nie tylko wyższych kosztów finansowych, ale i produkcja kolejnej elektroniki i zostawianie śladu węglowego. Gdy usterki są względnie łatwe do rozpoznania i usunięcia przez fachowca, firmy decydują się na naprawę.

Gdy naprawa firmowego laptopa jest wciąż opłacalna – względy materialne
i niematerialne

Opłacalność naprawy wymaga doświadczenia i wiedzy fachowca, który określa ją po analizie uszkodzeń. Jeżeli koszt naprawy znajduje uzasadnienie w odniesieniu do wartości rynkowej sprzętu, to serwis informuje o tym właściciela sprzętu. Nie zawsze jednak użytkownicy laptopów kierują się względami ekonomicznymi. Zdarzają się także sytuacje, kiedy to klienci decydują się na naprawę urządzenia, pomimo braku finansowej opłacalności takiej usługi. Biorą wtedy pod uwagę czynniki pozamaterialne, takie jak m.in.: sentyment, konieczność odzyskania danych lub chęć likwidacji szkody powstałej w wypożyczonym sprzęcie.

Najczęstsze przyczyny usterek w laptopach zgłaszane przez MŚP

Aż 41% wszystkich napraw laptopów, które zostały wykonane przez Fixit w 2021 roku, było zgłoszeniami kierowanymi z małych i średnich firm. W większości przypadków zgłaszane przez nie urządzenia wymagały naprawy z powodu tzw. usterek samoistnych. Określa się nimi szkody, które nie powstały z winy bezpośredniego oddziaływania użytkownika. Elementy, które najczęściej ulegają awarii w tych przypadkach, to układy kart graficznych (zintegrowanych lub dedykowanych), płyty główne czy układy zasilania. Awarie te mogą być efektem zaniedbań, jak brak odpowiedniego chłodzenia czy oczyszczania z kurzu, ale często wynikają po prostu z eksploatacji.  Drugim istotnym  powodem, który przyciąga klientów serwisu, są sytuacje uszkodzeń wywołanych bezpośrednio przez użytkownika. Takie usterki wynikają często z niewłaściwego użytkowania sprzętu – do najpopularniejszych należą uszkodzenia matrycy, zalania płynami, wyłamania zawiasów, uszkodzenia portów czy wyrwanie klawiszy.  

Uszkodzenia wywołane przez wirusy i inne aplikacje z zewnątrz nie zdarzają się zbyt często. Świadczy to o znacznie wyższej niż kilka lat temu świadomości przedsiębiorstw co do konieczności instalacji odpornego na ataki oprogramowania antywirusowego na urządzeniach firmowych - mówi Piotr Pachota, Project Manager w Fixit

Czego unikać w sytuacji, gdy trzeba naprawić firmowy sprzęt?

Samodzielne działania „naprawcze” często są powodem znacznie trudniejszych i bardziej kosztownych prac serwisu. Profesjonaliści od lat odradzają podejmowanie takich prób, ale fakt, że na stołach techników pojawiają się urządzenia trudne w diagnostyce, potwierdza konieczność dalszej edukacji w tym zakresie. Zdarzają się także sytuacje, w których internetowe porady czy domowe sposoby skutecznie przekreślają szansę na naprawę urządzenia. Nawet jeśli nie dojdzie do najgorszego, to eksperci są zgodni - najbardziej problematyczne są wszelkie awarie sprzętu wywołane właśnie próbami samodzielnej naprawy urządzenia przez właściciela.

Laptopy to sprzęty zaawansowane technicznie, dlatego wszelka ingerencja przez osobę, która nie zna się na ich naprawie, może powodować większe uszkodzenia. Mowa także o tych poważnych,  których naprawa przekłada się na zwiększenie kosztów przywrócenia sprzętu do powtórnego użytku. Oddanie sprzętu do naprawy zapewnia przy tym gwarancję na wykonaną usługę, co sprawia, że nasi klienci ufają naszym specjalistom – dodaje Piotr Pachota, Project Manager w Fixit.

Dodatkowo, klienci podejmują finalne decyzje o naprawie lub odbiorze urządzeń z serwisu, na podstawie ekspertyzy i wyceny usługi. Mając komplet informacji i pewność, że ich produkty są w rękach doświadczonych specjalistów, mogą  wybrać najlepszą dla nich i ich firmy opcję.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wec Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.