Nowa aplikacja Axis zamienia kamery w czujniki ruchu
Dzięki nowej aplikacji Traffic CaMMRa od Axis Communications, kamery producenta można przekształcić w czujniki rozpoznające tablicę rejestracyjną, kierunek jazdy, kolor, markę, typ, a w niektórych przypadkach określony model pojazdu. Aplikacja działająca bezpośrednio w kamerze została opracowana przez FF Group.
„Możliwości zastosowania TraFFic CaMMRa są naprawdę szerokie: od monitorowania ruchu, liczenia i gromadzenia danych, aż po automatyczne pobieranie opłat. Może identyfikować ciężarówki, wychwytywać naruszenia, takie jak wyprzedzanie czy jazda po złym pasie, a nawet wyszukiwać skradzione samochody. W kolejnym etapie chcemy poszerzyć możliwości aplikacji także o pomiar prędkości pojazdu, czym mamy nadzieję otworzyć kolejne szerokie pole do działania”- mówi Jan Hazlbauer, manager projektu w FF Group.
Szybka analiza ruchu bezpośrednio w kamerze
Oprogramowanie działa bezpośrednio na kamerach sieciowych Axis. Wykorzystuje ich moc obliczeniową za sprawą tzw. edge computing. W rezultacie rozwiązanie nie wymaga dodatkowego sprzętu ani serwera. Ponadto Axis Communications wprowadziło nową kamerę AXIS Q1700-LE, specjalizującą się w rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych i w pełni dostosowaną do dalszej integracji z zewnętrznym oprogramowaniem, niezależnie od tego, czy są to systemy serwerowe, czy aplikacje ACAP, takie jak TraFFic CaMMRa.
Połączenie specjalistycznej kamery AXIS Q1700-LE i aplikacji TraFFic CaMMRa daje szereg możliwości. Dzięki wysokiej wydajności obliczeniowej kamery, zoptymalizowanej pod kątem wykorzystania w transporcie, wszystkie dane, w tym ich analiza, są natychmiast przetwarzane w kamerze. System jest bardzo szybki, aplikacja może zauważyć pojazd jadący z prędkością do 160 km/h w ok. 120-250 milisekund, a zatem może analizować jednocześnie nawet trzy pasy ruchu. Zakres analizy wynosi do 240 metrów w ciągu dnia i około 40 metrów w nocy.
„Kamery Axis są otwarte na aplikacje innych firm, co pozwala nam współpracować z ekspertami branżowymi. W rezultacie wspólnie powstają rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klientów. TraFFic CaMMRa jest tego świetnym przykładem. Ponadto kamerę wraz z aplikacją można łatwo zintegrować z systemami zarządzania wideo. Inteligentna analiza, która odbywa się bezpośrednio w kamerze, jest z pewnością przyszłościowym rozwiązaniem w sektorze transportowym - wszechstronnym, prostym i bardzo szybkim”, podsumowuje Dalibor Smažinka, Business Development Manager w Axis Communications.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.