Nowa aplikacja Axis zamienia kamery w czujniki ruchu
Dzięki nowej aplikacji Traffic CaMMRa od Axis Communications, kamery producenta można przekształcić w czujniki rozpoznające tablicę rejestracyjną, kierunek jazdy, kolor, markę, typ, a w niektórych przypadkach określony model pojazdu. Aplikacja działająca bezpośrednio w kamerze została opracowana przez FF Group.
„Możliwości zastosowania TraFFic CaMMRa są naprawdę szerokie: od monitorowania ruchu, liczenia i gromadzenia danych, aż po automatyczne pobieranie opłat. Może identyfikować ciężarówki, wychwytywać naruszenia, takie jak wyprzedzanie czy jazda po złym pasie, a nawet wyszukiwać skradzione samochody. W kolejnym etapie chcemy poszerzyć możliwości aplikacji także o pomiar prędkości pojazdu, czym mamy nadzieję otworzyć kolejne szerokie pole do działania”- mówi Jan Hazlbauer, manager projektu w FF Group.
Szybka analiza ruchu bezpośrednio w kamerze
Oprogramowanie działa bezpośrednio na kamerach sieciowych Axis. Wykorzystuje ich moc obliczeniową za sprawą tzw. edge computing. W rezultacie rozwiązanie nie wymaga dodatkowego sprzętu ani serwera. Ponadto Axis Communications wprowadziło nową kamerę AXIS Q1700-LE, specjalizującą się w rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych i w pełni dostosowaną do dalszej integracji z zewnętrznym oprogramowaniem, niezależnie od tego, czy są to systemy serwerowe, czy aplikacje ACAP, takie jak TraFFic CaMMRa.
Połączenie specjalistycznej kamery AXIS Q1700-LE i aplikacji TraFFic CaMMRa daje szereg możliwości. Dzięki wysokiej wydajności obliczeniowej kamery, zoptymalizowanej pod kątem wykorzystania w transporcie, wszystkie dane, w tym ich analiza, są natychmiast przetwarzane w kamerze. System jest bardzo szybki, aplikacja może zauważyć pojazd jadący z prędkością do 160 km/h w ok. 120-250 milisekund, a zatem może analizować jednocześnie nawet trzy pasy ruchu. Zakres analizy wynosi do 240 metrów w ciągu dnia i około 40 metrów w nocy.
„Kamery Axis są otwarte na aplikacje innych firm, co pozwala nam współpracować z ekspertami branżowymi. W rezultacie wspólnie powstają rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klientów. TraFFic CaMMRa jest tego świetnym przykładem. Ponadto kamerę wraz z aplikacją można łatwo zintegrować z systemami zarządzania wideo. Inteligentna analiza, która odbywa się bezpośrednio w kamerze, jest z pewnością przyszłościowym rozwiązaniem w sektorze transportowym - wszechstronnym, prostym i bardzo szybkim”, podsumowuje Dalibor Smažinka, Business Development Manager w Axis Communications.
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
AI w służbie analityki danych: nowe rozwiązania dla firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.