Nowa funkcja redagowania obrazu w Axis Camera Station pozwala chronić prywatność
Aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności, podczas eksportowania wideo często zachodzi potrzeba zamaskowania niektórych elementów obrazu, zanim zostanie on udostępniony kolejnym podmiotom. Pomóc w tym może nowa funkcja oprogramowania Axis Camera Station – proste i intuicyjne redagowanie obrazu.
Prywatność jest niezwykle ważną kwestią – w obliczu zmian związanych z RODO wiele firm ma obowiązek dostosowania do nich swoich operacji biznesowych, a nadzór wideo nie stanowi wyjątku.
Właśnie dlatego Axis Communications wprowadziło do swojego oprogramowania do zarządzania wideo, Axis Camera Station, nową funkcję, która umożliwia eksportowanie wideo, jednocześnie chroniąc prywatność osób znajdujących się na nagraniu.
Dzięki redagowaniu obrazu użytkownicy mogą edytować materiał wideo przed wyeksportowaniem go do podmiotów trzecich, używając maskowania obiektów lub tła. Nowa funkcja jest przydatna przede wszystkim do celów egzekwowania prawa i przestrzegania przepisów dotyczących prywatności, w tym art. 15 RODO „Prawo dostępu przysługujące osobie, której dane dotyczą”. Maskowanie utrzymuje nienaruszony obraz wideo, dzięki czemu można go również wyeksportować i wykorzystać jako dowód w sądzie.
Dzięki danym analitycznym z kamery możliwe jest również automatyczne generowanie masek dla wszystkich poruszających się obiektów w danej scenie.
Redagowanie wideo to najnowsza z funkcji ochrony prywatności zaprezentowana przez Axis Communications. Na początku 2019 roku Axis wprowadziło na rynek także Axis Live Privacy Shield, jedyne na rynku oprogramowanie analityczne do kamer, które maskuje ludzi w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie można również zintegrować z Axis Camera Station.
Axis Camera Station to w pełni funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania wideo, idealnie dostosowane do miejsc takich jak szkoły, sklepy i zakłady produkcyjne. Dzięki prostej obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi, może być łatwo obsługiwane przez dowolną osobę. Może ona także zarządzać incydentami i szybko eksportować materiały wideo w wysokiej rozdzielczości. Axis Camera Station wspiera wszystkie produkty Axis, w tym kamery, sprzęt audio, urządzenia do kontroli dostępu, kodery i dekodery.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.