Nowa funkcja redagowania obrazu w Axis Camera Station pozwala chronić prywatność
Aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności, podczas eksportowania wideo często zachodzi potrzeba zamaskowania niektórych elementów obrazu, zanim zostanie on udostępniony kolejnym podmiotom. Pomóc w tym może nowa funkcja oprogramowania Axis Camera Station – proste i intuicyjne redagowanie obrazu.
Prywatność jest niezwykle ważną kwestią – w obliczu zmian związanych z RODO wiele firm ma obowiązek dostosowania do nich swoich operacji biznesowych, a nadzór wideo nie stanowi wyjątku.
Właśnie dlatego Axis Communications wprowadziło do swojego oprogramowania do zarządzania wideo, Axis Camera Station, nową funkcję, która umożliwia eksportowanie wideo, jednocześnie chroniąc prywatność osób znajdujących się na nagraniu.
Dzięki redagowaniu obrazu użytkownicy mogą edytować materiał wideo przed wyeksportowaniem go do podmiotów trzecich, używając maskowania obiektów lub tła. Nowa funkcja jest przydatna przede wszystkim do celów egzekwowania prawa i przestrzegania przepisów dotyczących prywatności, w tym art. 15 RODO „Prawo dostępu przysługujące osobie, której dane dotyczą”. Maskowanie utrzymuje nienaruszony obraz wideo, dzięki czemu można go również wyeksportować i wykorzystać jako dowód w sądzie.
Dzięki danym analitycznym z kamery możliwe jest również automatyczne generowanie masek dla wszystkich poruszających się obiektów w danej scenie.
Redagowanie wideo to najnowsza z funkcji ochrony prywatności zaprezentowana przez Axis Communications. Na początku 2019 roku Axis wprowadziło na rynek także Axis Live Privacy Shield, jedyne na rynku oprogramowanie analityczne do kamer, które maskuje ludzi w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie można również zintegrować z Axis Camera Station.
Axis Camera Station to w pełni funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania wideo, idealnie dostosowane do miejsc takich jak szkoły, sklepy i zakłady produkcyjne. Dzięki prostej obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi, może być łatwo obsługiwane przez dowolną osobę. Może ona także zarządzać incydentami i szybko eksportować materiały wideo w wysokiej rozdzielczości. Axis Camera Station wspiera wszystkie produkty Axis, w tym kamery, sprzęt audio, urządzenia do kontroli dostępu, kodery i dekodery.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.