Komunikaty PR

Nowa funkcja redagowania obrazu w Axis Camera Station pozwala chronić prywatność

2020-01-13  |  15:20
Biuro prasowe

Aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności, podczas eksportowania wideo często zachodzi potrzeba zamaskowania niektórych elementów obrazu, zanim zostanie on udostępniony kolejnym podmiotom. Pomóc w tym może nowa funkcja oprogramowania Axis Camera Station – proste i intuicyjne redagowanie obrazu.

Prywatność jest niezwykle ważną kwestią – w obliczu zmian związanych z RODO wiele firm ma obowiązek dostosowania do nich swoich operacji biznesowych, a nadzór wideo nie stanowi wyjątku.

Właśnie dlatego Axis Communications wprowadziło do swojego oprogramowania do zarządzania wideo, Axis Camera Station, nową funkcję, która umożliwia eksportowanie wideo, jednocześnie chroniąc prywatność osób znajdujących się na nagraniu.

Dzięki redagowaniu obrazu użytkownicy mogą edytować materiał wideo przed wyeksportowaniem go do podmiotów trzecich, używając maskowania obiektów lub tła. Nowa funkcja jest przydatna przede wszystkim do celów egzekwowania prawa i przestrzegania przepisów dotyczących prywatności, w tym art. 15 RODO „Prawo dostępu przysługujące osobie, której dane dotyczą”. Maskowanie utrzymuje nienaruszony obraz wideo, dzięki czemu można go również wyeksportować i wykorzystać jako dowód w sądzie.

Dzięki danym analitycznym z kamery możliwe jest również automatyczne generowanie masek dla wszystkich poruszających się obiektów w danej scenie.

Redagowanie wideo to najnowsza z funkcji ochrony prywatności zaprezentowana przez Axis Communications. Na początku 2019 roku Axis wprowadziło na rynek także Axis Live Privacy Shield, jedyne na rynku oprogramowanie analityczne do kamer, które maskuje ludzi w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie można również zintegrować z Axis Camera Station.

Axis Camera Station to w pełni funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania wideo, idealnie dostosowane do miejsc takich jak szkoły, sklepy i zakłady produkcyjne. Dzięki prostej obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi, może być łatwo obsługiwane przez dowolną osobę. Może ona także zarządzać incydentami i szybko eksportować materiały wideo w wysokiej rozdzielczości. Axis Camera Station wspiera wszystkie produkty Axis, w tym kamery, sprzęt audio, urządzenia do kontroli dostępu, kodery i dekodery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.