Nowe kompaktowe kamery Axis z funkcją rejestrowania dźwięku

Nowa kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera to ekonomiczne i łatwe w obsłudze urządzenie oferujące doskonałej jakości obraz w rozdzielczości HDTV (720p). Kamera posiada również wbudowany mikrofon oraz funkcję rejestrowania i nagrywania dźwięku na monitorowanym obszarze. Oferta niedrogich kompaktowych kamer sieciowych z serii M została także rozszerzona o cztery inne nowe urządzenia.
Kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera zapewnia stały kąt widzenia, pozwalając na rejestrowanie obrazu i dźwięku na ściśle zdefiniowanym obszarze. Oferuje rozdzielczość HDTV 720p przy 30 klatkach na sekundę, a dzięki technologiom Axis Lightfinder i Axis Forensic WDR zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, co eliminuje problemy z czytelnością i użytecznością obrazu na potrzeby postępowania wyjaśniającego.
Kamera jest wyposażona w mocowanie CS z wymiennymi obiektywami, co pozwala na łatwą zmianę obiektywu w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki możliwości łatwego i ekonomicznego montażu doskonale sprawdzi się na przykład w branży przemysłowej czy sektorze retail.
Najważniejsze funkcje kamery to:
- Kompaktowa i wszechstronna konstrukcja
- Technologie Lightfinder i Forensic WDR
- Wbudowany mikrofon do nagrywania dźwięku
- Wymienny obiektyw z mocowaniem CS
- Technolgia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
W linii urządzeń M pojawiły się także cztery inne nowe modele:
- AXIS M1135 Network Camera oraz AXIS M1135-E Network Camera oferujące rozdzielczość 2MP
- AXIS M1137 Network Camera oraz AXIS M1137-E Network Camera o rozdzielczości 5 MP.
Kamery są już dostępne w ofercie Axis.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.