Nowe kompaktowe kamery Axis z funkcją rejestrowania dźwięku

Nowa kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera to ekonomiczne i łatwe w obsłudze urządzenie oferujące doskonałej jakości obraz w rozdzielczości HDTV (720p). Kamera posiada również wbudowany mikrofon oraz funkcję rejestrowania i nagrywania dźwięku na monitorowanym obszarze. Oferta niedrogich kompaktowych kamer sieciowych z serii M została także rozszerzona o cztery inne nowe urządzenia.
Kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera zapewnia stały kąt widzenia, pozwalając na rejestrowanie obrazu i dźwięku na ściśle zdefiniowanym obszarze. Oferuje rozdzielczość HDTV 720p przy 30 klatkach na sekundę, a dzięki technologiom Axis Lightfinder i Axis Forensic WDR zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, co eliminuje problemy z czytelnością i użytecznością obrazu na potrzeby postępowania wyjaśniającego.
Kamera jest wyposażona w mocowanie CS z wymiennymi obiektywami, co pozwala na łatwą zmianę obiektywu w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki możliwości łatwego i ekonomicznego montażu doskonale sprawdzi się na przykład w branży przemysłowej czy sektorze retail.
Najważniejsze funkcje kamery to:
- Kompaktowa i wszechstronna konstrukcja
- Technologie Lightfinder i Forensic WDR
- Wbudowany mikrofon do nagrywania dźwięku
- Wymienny obiektyw z mocowaniem CS
- Technolgia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
W linii urządzeń M pojawiły się także cztery inne nowe modele:
- AXIS M1135 Network Camera oraz AXIS M1135-E Network Camera oferujące rozdzielczość 2MP
- AXIS M1137 Network Camera oraz AXIS M1137-E Network Camera o rozdzielczości 5 MP.
Kamery są już dostępne w ofercie Axis.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.