Nowe kompaktowe kamery Axis z funkcją rejestrowania dźwięku

Nowa kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera to ekonomiczne i łatwe w obsłudze urządzenie oferujące doskonałej jakości obraz w rozdzielczości HDTV (720p). Kamera posiada również wbudowany mikrofon oraz funkcję rejestrowania i nagrywania dźwięku na monitorowanym obszarze. Oferta niedrogich kompaktowych kamer sieciowych z serii M została także rozszerzona o cztery inne nowe urządzenia.
Kompaktowa kamera sieciowa AXIS M1134 Network Camera zapewnia stały kąt widzenia, pozwalając na rejestrowanie obrazu i dźwięku na ściśle zdefiniowanym obszarze. Oferuje rozdzielczość HDTV 720p przy 30 klatkach na sekundę, a dzięki technologiom Axis Lightfinder i Axis Forensic WDR zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, co eliminuje problemy z czytelnością i użytecznością obrazu na potrzeby postępowania wyjaśniającego.
Kamera jest wyposażona w mocowanie CS z wymiennymi obiektywami, co pozwala na łatwą zmianę obiektywu w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki możliwości łatwego i ekonomicznego montażu doskonale sprawdzi się na przykład w branży przemysłowej czy sektorze retail.
Najważniejsze funkcje kamery to:
- Kompaktowa i wszechstronna konstrukcja
- Technologie Lightfinder i Forensic WDR
- Wbudowany mikrofon do nagrywania dźwięku
- Wymienny obiektyw z mocowaniem CS
- Technolgia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
W linii urządzeń M pojawiły się także cztery inne nowe modele:
- AXIS M1135 Network Camera oraz AXIS M1135-E Network Camera oferujące rozdzielczość 2MP
- AXIS M1137 Network Camera oraz AXIS M1137-E Network Camera o rozdzielczości 5 MP.
Kamery są już dostępne w ofercie Axis.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.