Nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa od Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications prezentuje AXIS Speed Monitor – aplikację do monitorowania prędkości na drogach, kompatybilną z szeroką gamą kamer i urządzeń producenta. Dodatkowo firma wprowadza kolejną nowość – AXIS D4100-E Network Strobe Siren, czyli pierwszy na świecie, sieciowy sygnalizator stroboskopowy, zapewniający bezpieczeństwo nie tylko na drogach i parkingach, ale także w miejscach pracy.
AXIS Speed Monitor to darmowa, specjalnie zaprojektowana aplikacja do monitorowania prędkości. Oprogramowanie zbiera dane radarowe i wizualizuje zmierzone prędkości pojazdów do 105 km/h bezpośrednio na obrazie z kamery. Zgromadzone pliki danych można wyeksportować do pliku CSV w celu utworzenia zestawień graficznych, np. na temat liczby pojazdów przejeżdżających w ciągu dnia lub do wyzwalania konkretnych zdarzeń, takich jak aktywacja świateł stroboskopowych czy włączanie alarmów.
AXIS Speed Monitor z łatwością integruje się z produktami Axis. Uzupełnieniem tej aplikacji może być AXIS D4100-E, innowacyjna syrena stroboskopowa, która pomaga w odstraszaniu intruzów, dbaniu o bezpieczeństwo na terenie obiektu i zwiększeniu efektywności operacyjnej poprzez wykorzystanie światła i dźwięku. Przykładowo sygnalizator w połączeniu z kamerą do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, może być używany do sprawniejszego zarządzania wjazdem na parking. Urządzenie umożliwia integrację za pośrednictwem protokołu VAPIX, MQTT lub SIP oraz cechuje się różnorodnością wzorców świetlnych i akustycznych.
AXIS D4100-E Network Strobe Siren jest w pełni sieciowym urządzeniem, wykorzystującym otwartą platformę Axis. Można ją połączyć z kamerami Axis i dowolnym systemem VMS. Użytkownik ma możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji obejmujących światło białe i kolorowe (w modelu RGBA) oraz gotowe dźwięki.
Syrena jest nieskomplikowana w instalacji oraz utrzymaniu. Przeglądarkowy interfejs pozwala skonfigurować wybrany sygnalizator oraz skopiować jego ustawienia, a następnie wdrożyć je w innych urządzeniach w systemie.
AXIS Speed Monitor – najważniejsze cechy:
- Ułatwianie podejmowania kluczowych decyzji związanych z bezpieczeństwem
- Wizualizacja prędkości pojazdów do 105 km/h
- Wyzwalanie alarmów, nagrywanie wideo i inne
- Eksport danych do pliku CSV w celu łatwego przeglądania.
AXIS D4100-E Strobe Siren – najważniejsze cechy:
- Światło i dźwięk w jednym urządzeniu IP
- Możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji światło/dźwięk
- Integracja za pośrednictwem protokołów VAPIX, MQTT i SIP
- Obudowa klasy IP66, IK10 i NEMA-4X
- 5-letnia gwarancja

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.