Nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa od Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications prezentuje AXIS Speed Monitor – aplikację do monitorowania prędkości na drogach, kompatybilną z szeroką gamą kamer i urządzeń producenta. Dodatkowo firma wprowadza kolejną nowość – AXIS D4100-E Network Strobe Siren, czyli pierwszy na świecie, sieciowy sygnalizator stroboskopowy, zapewniający bezpieczeństwo nie tylko na drogach i parkingach, ale także w miejscach pracy.
AXIS Speed Monitor to darmowa, specjalnie zaprojektowana aplikacja do monitorowania prędkości. Oprogramowanie zbiera dane radarowe i wizualizuje zmierzone prędkości pojazdów do 105 km/h bezpośrednio na obrazie z kamery. Zgromadzone pliki danych można wyeksportować do pliku CSV w celu utworzenia zestawień graficznych, np. na temat liczby pojazdów przejeżdżających w ciągu dnia lub do wyzwalania konkretnych zdarzeń, takich jak aktywacja świateł stroboskopowych czy włączanie alarmów.
AXIS Speed Monitor z łatwością integruje się z produktami Axis. Uzupełnieniem tej aplikacji może być AXIS D4100-E, innowacyjna syrena stroboskopowa, która pomaga w odstraszaniu intruzów, dbaniu o bezpieczeństwo na terenie obiektu i zwiększeniu efektywności operacyjnej poprzez wykorzystanie światła i dźwięku. Przykładowo sygnalizator w połączeniu z kamerą do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, może być używany do sprawniejszego zarządzania wjazdem na parking. Urządzenie umożliwia integrację za pośrednictwem protokołu VAPIX, MQTT lub SIP oraz cechuje się różnorodnością wzorców świetlnych i akustycznych.
AXIS D4100-E Network Strobe Siren jest w pełni sieciowym urządzeniem, wykorzystującym otwartą platformę Axis. Można ją połączyć z kamerami Axis i dowolnym systemem VMS. Użytkownik ma możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji obejmujących światło białe i kolorowe (w modelu RGBA) oraz gotowe dźwięki.
Syrena jest nieskomplikowana w instalacji oraz utrzymaniu. Przeglądarkowy interfejs pozwala skonfigurować wybrany sygnalizator oraz skopiować jego ustawienia, a następnie wdrożyć je w innych urządzeniach w systemie.
AXIS Speed Monitor – najważniejsze cechy:
- Ułatwianie podejmowania kluczowych decyzji związanych z bezpieczeństwem
- Wizualizacja prędkości pojazdów do 105 km/h
- Wyzwalanie alarmów, nagrywanie wideo i inne
- Eksport danych do pliku CSV w celu łatwego przeglądania.
AXIS D4100-E Strobe Siren – najważniejsze cechy:
- Światło i dźwięk w jednym urządzeniu IP
- Możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji światło/dźwięk
- Integracja za pośrednictwem protokołów VAPIX, MQTT i SIP
- Obudowa klasy IP66, IK10 i NEMA-4X
- 5-letnia gwarancja

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.