Nowy wiceprezes w Commvault
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o mianowaniu Marco Fanizziego na stanowisko wiceprezesa w regionie EMEA. Nominacja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Fanizzi będzie realizować zadania związane z ekspansją przedsiębiorstwa na ponad 70 rynkach obejmujących Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Fanizzi ma ponad 30 lat doświadczenia w branży zarządzania danymi w przedsiębiorstwie. Pracował w różnych regionach geograficznych i sektorach. Zajmował wiele stanowisk kierowniczych wysokiego szczebla w firmie Dell Technologies, gdzie ostatnio był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym na Włochy. Pełnił też funkcje kierownicze w dziale sprzedaży firmy Veritas/Symantic, gdzie zwiększał sprzedaż poprzez zaangażowanie partnerów handlowych i klientów.
„Jestem przekonany, że Marco wykorzysta swoje ogromne doświadczenie, zwłaszcza w sektorze finansowym i sektorze przedsiębiorstw w całej Europie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć ekspansję firmy Commvault w regionie EMEA. Naszym celem jest upraszczanie procesów, wprowadzanie innowacji i efektywne zarządzanie realizacją zadań. Z tak znakomitym globalnym zespołem dyrektorów na pewno nam się to uda. Marco już realizuje ten cel, koncentrując się na potrzebach naszych partnerów i klientów. Wiem, że będzie to kontynuować” ― powiedział Riccardo Di Blasio, dyrektor ds. przychodów w firmie Commvault.
Powołanie zbiega się z powołaniem Callum Eade na wiceprezesa APJ. Eade dołącza do firmy z dużym doświadczeniem w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu. Będzie odpowiedzialny za napędzanie wzrostu na różnych rynkach Commvault w regionie APJ.
Nominacja ma związek z powiększeniem zespołu Commvault odpowiedzialnego za wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz intensyfikacją działań na rzecz realizacji strategicznej wizji zorientowanej na innowacje i globalny wzrost. Pod kierownictwem Riccardo Di Blasio, powołano byłego dyrektora EMC Davida Boyle, na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży na region obu Ameryk. Firma powołała też byłego kierownika wyższego szczebla w firmie MWare Mercera Rowe jako osobę odpowiedzialną za ogólnoświatową strategię kanałów sprzedaży.
Jednocześnie Commvault stworzył podstawy swojej wizji przyszłości opartej na chmurze. Przejął firmę Hedvig wyspecjalizowaną w pamięciach masowych definiowanych programowo i utworzył dział Metallic, który oferuje rozwiązania typu SaaS do zarządzania danymi i ich ochrony.
„Commvault jest liderem rynku uznanym przez niezależnych analityków nie tylko w obszarze technologii. Kierownictwo firmy tworzy nowy rynek rozwiązań, które umożliwiają bezproblemową integrację pamięci masowych i procesów zarządzania danymi. To odważna, pionierska inicjatywa ważna dla każdego producenta dla rynku. Musimy postarać się, aby wszyscy użytkownicy naszych rozwiązań w regionie EMEA o niej wiedzieli. Dlatego najważniejsze jest dla mnie spędzanie czasu z naszymi pracownikami, klientami i partnerami. Chcę wiedzieć, czego potrzebują i oczekują, tak byśmy mogli zaoferować im najlepsze procedury nowej generacji dotyczące zapewniania korzyści na podstawie danych” ― powiedział Marco Fanizzi.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.