Komunikaty PR

PANASONIC OTWIERA CENTRUM TESTOWE DLA KLIENTÓW I ZAPEWNIA PRYWATNĄ SIEĆ 5G

2024-04-09  |  16:00
Biuro prasowe

Panasonic otwiera w Monachium swoje pierwsze prywatne środowisko testowe sieci 5G na terenie ich kampusu. Firma nawiązała współpracę z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service, aby zapewnić łatwość konfiguracji i obsługi prywatnych sieci 5G na obszarze całej Europy.

 

Panasonic Connect Europe przedstawiło nową prywatną sieć 5G w swoim Centrum Doświadczeń Klienta (CXC) w Monachium. Ma to pomóc klientom w zapewnieniu nieprzerwanej łączności, komunikacji w czasie rzeczywistym oraz zwiększeniu bezpieczeństwa dla kluczowych aplikacji w różnych sektorach.

Współpracując z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service (5GaaS), Panasonic od teraz oferuje dedykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb prywatne sieci 5G. Charakteryzują się one minimalnymi opóźnieniami, co przekłada się na szybszą reakcję, doskonałą przepustowość danych i komunikację, a także wysoką wydajność i niezawodność.

Prosta instalacja, konfiguracja i konserwacja prywatnego rozwiązania 5G firmy Panasonic została przedstawiona w innowacyjnym Centrum Obsługi Klienta w kampusie Panasonic w Monachium, demonstrując bezpieczne, superszybkie prędkości wysyłania i pobierania.

W CXC firma zainstalowała dwie jednostki, które umożliwiają klientom i partnerom przeprowadzenie testów przekazywania aplikacji oraz urządzeń Panasonic TOUGHBOOK 5GSA z kontrolowaną prędkością. Dzięki temu mogą oni wykorzystać zalety zwiększonej przepustowości łącza 5G. Klienci mają również dostęp do podniesionego poziomu bezpieczeństwa i kontroli, które oferują prywatne połączenia 5G. Dzięki zaawansowanym protokołom szyfrowania oraz zoptymalizowanej przepustowości danych Uplink i Downlink dostosowanym do potrzeb aplikacji zapewniona jest wysoka ochrona i efektywność korzystania z sieci.

Dzięki temu, że Panasonic jest właścicielem całej infrastruktury sieciowej, firma eliminuje złożoność dla obecnych i przyszłych klientów oraz partnerów biznesowych. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do płynnej migracji do prywatnych sieci 5G, co przynosi korzyści pod względem prostoty w obsłudze i wydajności. Upraszcza to relacje między sprzętem, oprogramowaniem i łącznością, a istniejące perspektywy w sektorach transportu i logistyki, produkcji i budownictwa mogą zbadać zalety łączenia różnych urządzeń w jednej sieci prywatnej. 

Zewnętrzni producenci i twórcy oprogramowania mają także możliwość testowania aplikacji i urządzeń 5G w rzeczywistych warunkach, co pomaga w optymalizacji ich rozwiązań. Ta współpraca umożliwia dostosowanie aplikacji do różnych platform, takich jak systemy operacyjne Windows, iOS lub Android, w celu zapewnienia najlepszej wydajności i doświadczenia.

Wiele organizacji chce uwolnić potencjał 5G w celu zwiększenia wydajności i łączności, ale mają obawy lub nie są pewne, jak postępować. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie łączności i wielu urządzeniom mobilnym Panasonic zoptymalizowanym pod kątem 5G, naturalnym krokiem jest dla nas oferowanie bezpiecznych, superszybkich prywatnych sieci 5G klientom w całej Europie, gdzie tradycyjne sieci lub publiczne łącza 5G nie spełniają swojej roli, wyjaśnia Thorsten Lutz, EU Solution Architect w Panasonic TOUGHBOOK.

Zainteresowane organizacje mogą już teraz zarezerwować warsztaty na miejscu i zaplanować kolejny poziom łączności z ekspertami firmy Panasonic. Odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/campus-munich-walk-through-future

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.