PANASONIC OTWIERA CENTRUM TESTOWE DLA KLIENTÓW I ZAPEWNIA PRYWATNĄ SIEĆ 5G
Panasonic otwiera w Monachium swoje pierwsze prywatne środowisko testowe sieci 5G na terenie ich kampusu. Firma nawiązała współpracę z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service, aby zapewnić łatwość konfiguracji i obsługi prywatnych sieci 5G na obszarze całej Europy.
Panasonic Connect Europe przedstawiło nową prywatną sieć 5G w swoim Centrum Doświadczeń Klienta (CXC) w Monachium. Ma to pomóc klientom w zapewnieniu nieprzerwanej łączności, komunikacji w czasie rzeczywistym oraz zwiększeniu bezpieczeństwa dla kluczowych aplikacji w różnych sektorach.
Współpracując z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service (5GaaS), Panasonic od teraz oferuje dedykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb prywatne sieci 5G. Charakteryzują się one minimalnymi opóźnieniami, co przekłada się na szybszą reakcję, doskonałą przepustowość danych i komunikację, a także wysoką wydajność i niezawodność.
Prosta instalacja, konfiguracja i konserwacja prywatnego rozwiązania 5G firmy Panasonic została przedstawiona w innowacyjnym Centrum Obsługi Klienta w kampusie Panasonic w Monachium, demonstrując bezpieczne, superszybkie prędkości wysyłania i pobierania.
W CXC firma zainstalowała dwie jednostki, które umożliwiają klientom i partnerom przeprowadzenie testów przekazywania aplikacji oraz urządzeń Panasonic TOUGHBOOK 5GSA z kontrolowaną prędkością. Dzięki temu mogą oni wykorzystać zalety zwiększonej przepustowości łącza 5G. Klienci mają również dostęp do podniesionego poziomu bezpieczeństwa i kontroli, które oferują prywatne połączenia 5G. Dzięki zaawansowanym protokołom szyfrowania oraz zoptymalizowanej przepustowości danych Uplink i Downlink dostosowanym do potrzeb aplikacji zapewniona jest wysoka ochrona i efektywność korzystania z sieci.
Dzięki temu, że Panasonic jest właścicielem całej infrastruktury sieciowej, firma eliminuje złożoność dla obecnych i przyszłych klientów oraz partnerów biznesowych. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do płynnej migracji do prywatnych sieci 5G, co przynosi korzyści pod względem prostoty w obsłudze i wydajności. Upraszcza to relacje między sprzętem, oprogramowaniem i łącznością, a istniejące perspektywy w sektorach transportu i logistyki, produkcji i budownictwa mogą zbadać zalety łączenia różnych urządzeń w jednej sieci prywatnej.
Zewnętrzni producenci i twórcy oprogramowania mają także możliwość testowania aplikacji i urządzeń 5G w rzeczywistych warunkach, co pomaga w optymalizacji ich rozwiązań. Ta współpraca umożliwia dostosowanie aplikacji do różnych platform, takich jak systemy operacyjne Windows, iOS lub Android, w celu zapewnienia najlepszej wydajności i doświadczenia.
Wiele organizacji chce uwolnić potencjał 5G w celu zwiększenia wydajności i łączności, ale mają obawy lub nie są pewne, jak postępować. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie łączności i wielu urządzeniom mobilnym Panasonic zoptymalizowanym pod kątem 5G, naturalnym krokiem jest dla nas oferowanie bezpiecznych, superszybkich prywatnych sieci 5G klientom w całej Europie, gdzie tradycyjne sieci lub publiczne łącza 5G nie spełniają swojej roli, wyjaśnia Thorsten Lutz, EU Solution Architect w Panasonic TOUGHBOOK.
Zainteresowane organizacje mogą już teraz zarezerwować warsztaty na miejscu i zaplanować kolejny poziom łączności z ekspertami firmy Panasonic. Odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/campus-munich-walk-through-future

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.