Komunikaty PR

Panasonic TOUGHBOOK 55 zgodny z klasą zabezpieczeń Windows Secured-core

2020-01-13  |  11:00
Biuro prasowe

Zapewnia użytkownikom bezpieczne uruchamianie, ochronę urządzenia przed lukami w oprogramowaniu, ochronę systemu operacyjnego przed atakami oraz zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do urządzeń i danych dzięki systemowi uwierzytelniania i zaawansowanej kontroli dostępu.

- Ponieważ cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane, klienci szukają nowych rozwiązań zapewniających im pełne bezpieczeństwo - uważa Luca Legnani, European Marketing Manager w Panasonic Mobile Business Solutions. - Jest to szczególnie ważne w sektorach, w których przetwarza się wrażliwe informacje, np. w służbach ratowniczych, obronnych lub sektorze publicznym, a także w przypadku określonych stanowisk, takich jak kierownictwo wyższego szczebla, specjaliści ds. badań i rozwoju czy pracownicy mobilni, którzy wszystkie informacje o klientach i firmie mają w jednym urządzeniu.

Jako komputer Secured-core TOUGHBOOK 55 należy do najbezpieczniejszych urządzeń z systemem Windows 10 Pro i spełnia określony zestaw wymagań sprzętowych, realizując najlepsze praktyki bezpieczeństwa w zakresie izolacji i standardów zaufania do warstwy firmware'u.

Chroniony przed atakami fizycznymi i cyfrowymi

TOUGHBOOK 55 jest zabezpieczony od uruchomienia do wyłączenia. Wytrzymała konstrukcja chroni urządzenie przed uszkodzeniem fizycznym, zaś możliwości Secure-core PC zapobiegają złośliwym atakom na system. Ponadto możliwy jest wybór opcji ułatwiających usuwanie pamięci w celu ochrony danych.

TOUGHBOOK 55 oferuje też użytkownikom różne kombinacje opcji biometrycznych, takich jak bezdotykowy czytnik kart inteligentnych, czytnik linii papilarnych i kamera przednia.

Procesor Intel Core i5 vPro 8. generacji w połączeniu z zaawansowanymi komponentami Panasonic i funkcjami systemu Windows 10 Pro zapewnia najwyższą ochronę przed atakami na oprogramowanie układowe, również w fazie BIOS i przed dostępem do danych, nawet gdy system operacyjny jest w trybie gotowości.

Switch, fit and click

Oprócz zaawansowanych zabezpieczeń, smukły i lekki TOUGHBOOK 55 oferuje pracownikom mobilnym większą elastryczność i poprawę efektywności, zapewniając firmom maksymalny zwrot z inwestycji.

Notebook pozwala zwiększyć możliwości grafiki, dodać czytnik Smart Card, dodatkową pamięć lub napęd DVD lub Blu-Ray w prosty sposób (switch, fit and click) na pomocą dodatku TOUGHBOOK Universal Bay. Ponadto przednie gniazdo rozszerzeń można wykorzystać do zintegrowania czytnika linii papilarnych, RFID, zwykłego czytnika Smart Card lub do dodania drugiej baterii. Przy zakupie klient może również spersonalizować 3 dodatkowe porty, takie jak VGA, True Serial i do wyboru: czwarte wejście USB, drugi port GLAN lub wzmocniony port USB 2.0.

Idealny dla pracowników mobilnych

TOUGHBOOK 55 to urządzenie klasy semi-rugged, które przypomina biznesowy notebook. Jest lekki (2,08 kg), smukły (32,8 mm) i łatwy w przenoszeniu. Jest również mocniejszy niż poprzednik i zapewnia podwyższony stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wody (IP53). Zniesie upadek z wysokości do 91 cm (MIL-STD810H) i może pracować w szerszym zakresie temperatur od -20°C do + 60°C

Podstawowa bateria urządzenia pozwala na pracę 20 godzin bez ładowania, a wersja rozszerzona do 40 godzin. Istnieje też możliwość zainstalowania w urządzeniu funkcji Hot Swap umożliwiającej wymianę baterii bez konieczności wyłączania urządzenia.

Dostępność i cena

TOUGHBOOK 55 jest dostępny w 3 wersjach: HD, Full-HD i Full-HD Touch Screen. Jego cena zaczyna się od 1988 €.

Więcej informacji na temat Secured-core PC można znaleźć na stronie: https://blog.toughbook.eu/blog/microsofts-new-secured-core-pc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.