Pierwsza polska chmurowa kontrola dostępu impero 360 – nowość w ofercie UNICAR
Marka UNICARD, lider w branży systemów bezpieczeństwa, poszerzyła asortyment o nowy autorski produkt – system kontroli dostępu impero 360 oparty o technologię chmurową. To pierwsze tego typu rozwiązanie zaprojektowane w Polsce.
impero 360 to nowoczesna, skalowalna platforma do zarządzania ruchem pracowników, która pozwala ograniczyć dostęp do budynku czy pomieszczeń wyłącznie dla osób upoważnionych. System działa w oparciu o chmurę Microsoft Azure o wysokich standardach bezpieczeństwa, z której korzystają takie marki jak Nokia, Audi czy Bosch.
impero 360 dystrybuowane jest w ramach usługi ACaaS (Access Control as a Service), dzięki czemu użytkownicy płacą comiesięczną opłatę abonamentową, uzależnioną m.in. od liczby pracowników czy wykorzystywanych modułów. Systemy chmurowej kontroli dostępu z powodzeniem działają już na całym świecie, a firmy decydują się na nie ze względu na wyższe bezpieczeństwo, zalety SaaS oraz optymalizację kosztów.
impero 360 to efekt intensywnej, ponad dwuletniej pracy wielu ekspertów. Nasz cel jest prosty – chcemy oferować klientom nowoczesne i intuicyjne rozwiązanie, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jestem ogromnie dumny z tego, jak działa impero 360, a dalsze plany rozwojowe są ambitne – w najbliższym czasie pojawią się kolejne moduły i funkcje – komentuje Tomasz Bednarski, Prezes zarządu UNICARD SA.
impero 360 umożliwia m.in.:
- szybkie i oszczędne wdrożenie – bez konieczności zakupu serwera czy środowiska IT;
- zdalne zarządzanie systemem z dowolnego miejsca i o każdej porze;
- nadawanie uprawnień pracownikom oraz gościom,
- dostęp kartowy, jak i za pomocą urządzenia mobilnego;
- tworzenie dynamicznych raportów czy spersonalizowanych profili uprawnień;
- rozbudowę o kolejne urządzenia,
- integracje z zewnętrznymi aplikacjami dzięki otwartemu API.
Rozwiązanie zostało wdrożone we wszystkich oddziałach firmy UNICARD, jak i dla klienta z branży przemysłowej, gdzie impero 360 obsługuje kilka tysięcy pracowników. Więcej informacji o aplikacji: https://www.impero360.cloud/
Firma UNICARD zaprasza także na bezpłatny webinar Kontrola dostępu w chmurze od A do Z – poznaj rozwiązanie przyszłości!, który odbędzie się 19 maja o godzinie 10:00. Podczas spotkania eksperci opowiedzą m.in. o zaletach systemów chmurowych czy najważniejszych modułach impero 360.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.