Komunikaty PR

Polish Tech Day 2020 - Nawigowanie niepewności

2020-06-23  |  15:04
Biuro prasowe

Obecna sytuacja nie jest ostatnim drastycznym szokiem, z którym przyjdzie zmierzyć się organizacjom. Niech więc będzie dobrą lekcją na przyszłość – z takiego założenia wychodzą organizatorzy Polish Tech Day 2020. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 8 lipca. Tegorocznym motywem przewodnim będzie “Nawigowanie niepewności”.



Kilka słów o inicjatywie

Polish Tech Day jest coroczną konferencją dedykowaną liderom środowiska biznesu technologicznego. Wydarzenie organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej. Event tradycyjnie odbywał się w Londynie, gdzie od 5 lat gromadzi polski i brytyjski sektor technologiczny. Tegoroczna edycja, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, odbędzie się online, co pozwala na zgromadzenie uczestników i prelegentów z całego świata. 

 

Tematem przewodnim Polish Tech Day 2020 jest „Nawigowanie niepewności” czyli dobre praktyki radzenia sobie z kryzysami, szczególnie w świecie, w którym jedyną pewnością jest zmiana.

 

Epidemia koronawirusa wstrzymała funkcjonowanie niektórych branż, a w innych spowodowała niesamowite przyspieszenie. Podczas konferencji porozmawiamy o tym jakie były pierwsze reakcje sektora startupowego, inwestycyjnego VC i korporacyjnego w obliczu nagłej zmiany oraz czego możemy się spodziewać w następnych miesiącach i latach. Bo jednego możemy być pewni: powrót do “poprzedniej normalności” nie wchodzi w grę. – mówi Maciej Halbryt, założyciel i prezes Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day. 

 

 

Ciekawy mix prelegentów 

Szósta edycja PTD nastawia się na jak najwyższą jakość warstwy merytorycznej – prelegentów i panelistów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem mają inspirować i przekazywać najlepsze praktyki.

 

Do udziału w panelach zaproszeni zostali eksperci z szeroko rozumianej branży technologicznej. Jednocześnie Fundacja PLUGin szczególny nacisk kładzie na promocję Polaków, którzy w branży innowacji osiągają międzynarodowe sukcesy. Często są to osoby mniej lub wręcz jeszcze nieznane w Polsce, a będące jednocześnie czołowymi graczami na globalnym rynku. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się na przykład inwestor Paul Bragiel czy specjalistka od cybersecurity Magdalena Chelly. Ciekawie zapowiada się panel z udziałem Natalii Hatalskiej, Aleksandry Przegalińskiej i Ivo Zmyślonego. Dla przedsiębiorców interesujący będzie zapewne panel, w którym udział wezmą m.in. Stefan Batory oraz Sebastian Mikosz. Kolejne ciekawe nazwiska w agendzie to Kinga Stanisławska, Olga Grygier-Siddons czy Dr Reiner Kraft. 


 

Polish Tech Day tworzy siatkę polskich innowatorów na całym świecie 

Naszym celem jest to, żeby uczestnicy po konferencji wiedzieli jaki kolejny krok powinni wykonać w swojej karierze czy biznesie, aby rozwiązać jakiś problem lub osiągnąć sukces. Dlatego zapraszamy do paneli najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. Dodatkowo pragniemy stworzyć network i umożliwić dzielenie się wiedzą wszystkim Polakom działającym w świecie technologii. To jeden kluczowych z elementów misji Fundacji PLUGin. – podkreśla Maciej Halbryt. 

 

Dzięki wersji online konferencji łatwiej było pozyskać prelegentów z odległych miejsc jak np. San Francisco (Stefan Batory) czy Singapur (Magdalena Chelly). Konferencja online to również dużo większa dostępność wydarzenia dla uczestników z każdego zakątka globu. 

Podczas konferencji tradycyjnie odbędzie się także konkurs dla polskich startupów „Pitch to London” prezentujących się przed inwestorami z City oraz ogłoszenie laureatów nagrody API dla Ambasadorzy Polskich Innowacji, którzy stanowią inspirację i przykład dla kolejnych pokoleń przedsiębiorców.



Udział w Polish Tech Day 2020 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com  

 

Fundacja PLUGin jest organizacją aspirującą do zbudowania największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej. Ich misją jest tworzenie globalnej tech-społeczności i wykorzystanie jej potencjału do głębszej integracji polskiego sektora technologicznego z gospodarka światową.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.