Komunikaty PR

Polish Tech Day 2020 - Nawigowanie niepewności

2020-06-23  |  15:04
Biuro prasowe

Obecna sytuacja nie jest ostatnim drastycznym szokiem, z którym przyjdzie zmierzyć się organizacjom. Niech więc będzie dobrą lekcją na przyszłość – z takiego założenia wychodzą organizatorzy Polish Tech Day 2020. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 8 lipca. Tegorocznym motywem przewodnim będzie “Nawigowanie niepewności”.



Kilka słów o inicjatywie

Polish Tech Day jest coroczną konferencją dedykowaną liderom środowiska biznesu technologicznego. Wydarzenie organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej. Event tradycyjnie odbywał się w Londynie, gdzie od 5 lat gromadzi polski i brytyjski sektor technologiczny. Tegoroczna edycja, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, odbędzie się online, co pozwala na zgromadzenie uczestników i prelegentów z całego świata. 

 

Tematem przewodnim Polish Tech Day 2020 jest „Nawigowanie niepewności” czyli dobre praktyki radzenia sobie z kryzysami, szczególnie w świecie, w którym jedyną pewnością jest zmiana.

 

Epidemia koronawirusa wstrzymała funkcjonowanie niektórych branż, a w innych spowodowała niesamowite przyspieszenie. Podczas konferencji porozmawiamy o tym jakie były pierwsze reakcje sektora startupowego, inwestycyjnego VC i korporacyjnego w obliczu nagłej zmiany oraz czego możemy się spodziewać w następnych miesiącach i latach. Bo jednego możemy być pewni: powrót do “poprzedniej normalności” nie wchodzi w grę. – mówi Maciej Halbryt, założyciel i prezes Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day. 

 

 

Ciekawy mix prelegentów 

Szósta edycja PTD nastawia się na jak najwyższą jakość warstwy merytorycznej – prelegentów i panelistów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem mają inspirować i przekazywać najlepsze praktyki.

 

Do udziału w panelach zaproszeni zostali eksperci z szeroko rozumianej branży technologicznej. Jednocześnie Fundacja PLUGin szczególny nacisk kładzie na promocję Polaków, którzy w branży innowacji osiągają międzynarodowe sukcesy. Często są to osoby mniej lub wręcz jeszcze nieznane w Polsce, a będące jednocześnie czołowymi graczami na globalnym rynku. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się na przykład inwestor Paul Bragiel czy specjalistka od cybersecurity Magdalena Chelly. Ciekawie zapowiada się panel z udziałem Natalii Hatalskiej, Aleksandry Przegalińskiej i Ivo Zmyślonego. Dla przedsiębiorców interesujący będzie zapewne panel, w którym udział wezmą m.in. Stefan Batory oraz Sebastian Mikosz. Kolejne ciekawe nazwiska w agendzie to Kinga Stanisławska, Olga Grygier-Siddons czy Dr Reiner Kraft. 


 

Polish Tech Day tworzy siatkę polskich innowatorów na całym świecie 

Naszym celem jest to, żeby uczestnicy po konferencji wiedzieli jaki kolejny krok powinni wykonać w swojej karierze czy biznesie, aby rozwiązać jakiś problem lub osiągnąć sukces. Dlatego zapraszamy do paneli najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. Dodatkowo pragniemy stworzyć network i umożliwić dzielenie się wiedzą wszystkim Polakom działającym w świecie technologii. To jeden kluczowych z elementów misji Fundacji PLUGin. – podkreśla Maciej Halbryt. 

 

Dzięki wersji online konferencji łatwiej było pozyskać prelegentów z odległych miejsc jak np. San Francisco (Stefan Batory) czy Singapur (Magdalena Chelly). Konferencja online to również dużo większa dostępność wydarzenia dla uczestników z każdego zakątka globu. 

Podczas konferencji tradycyjnie odbędzie się także konkurs dla polskich startupów „Pitch to London” prezentujących się przed inwestorami z City oraz ogłoszenie laureatów nagrody API dla Ambasadorzy Polskich Innowacji, którzy stanowią inspirację i przykład dla kolejnych pokoleń przedsiębiorców.



Udział w Polish Tech Day 2020 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com  

 

Fundacja PLUGin jest organizacją aspirującą do zbudowania największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej. Ich misją jest tworzenie globalnej tech-społeczności i wykorzystanie jej potencjału do głębszej integracji polskiego sektora technologicznego z gospodarka światową.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.