Poly przedstawia Poly Lens: chmurowe narzędzie do zarządzania informacjami
Firma Plantronics, Inc. ("Poly" – poprzednio Plantronics i Polycom) (NYSE: PLT) prezentuje Poly Lens – nowe, oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania informacjami o systemach Unified Comunication (UC). Poly Lens, dostępna w usłudze Comercial Preview, łączy w sobie narzędzia do zarządzania informacjami na temat sposobu, w jaki urządzenia Poly są wykorzystywane, aby zapewnić działom IT większą kontrolę, ułatwić ich pracę, a także zapewnić aktualność oprogramowania.
Usługa Poly Lens uzupełnia kompleksową ofertę firmy w zakresie UC, prezentowaną na targach Integrated Systems Europe 2020.
„Współczesne firmy rozumieją, że odpowiednie narzędzia wspierające komunikacje mogą zwiększyć ich wydajność, jednak istotny jest sposób, w jaki narzędzia te są wdrażane i wykorzystywane przez ich pracowników” – powiedział Beau Wilder, wiceprezes i dyrektor generalny ds. infrastruktury, chmury i analityki w Poly. „Poly Lens zapewnia niespotykany wgląd w to, jak pracownicy korzystają z urządzeń bez konieczności instalacji dodatkowej infrastruktury”.
Nowoczesne przedsiębiorstwa potrzebują klarownych informacji o tym, czy wdrażane rozwiązania przekładają się na wzrost produktywności. Poly Lens magazynuje dane i oferuje klientom możliwość ich szczegółowej analizy w celu lepszego wykorzystania potencjału używanych systemów.
Poly planuje dalszy rozwój usługi Poly Lens Comercial Preview, aby zintegrować narzędzia do zarządzania urządzeniami końcowymi w ramach jednej, wygodnej usługi. Obecnie Poly Lens oferuje możliwości zarządzania i aktualizacji nowej rodziny urządzeń do wideokonferencji Poly Studio X oraz Poly G7500. W przyszłości Poly Lens będzie umożliwiało analizę danych generowanych przez zestawy słuchawkowe, telefony, oraz całą gamę wciąż rozwijającego się portfolio Poly.
Kluczowe funkcjonalności usługi Poly Lens:
- Device Management – Poly Lens to bezproblemowa instalacja, konfiguracja, zarządzanie zasobami w oparciu o mapy oraz aktualizacja oprogramowania urządzeń Poly. Przykładowo klienci mogą już dziś używać Poly Lens, aby mieć pewność, że ich urządzenia do wideokonferencji Studio X i G7500 zawsze będą miały dostęp do najnowszych funkcjonalności i możliwości Poly MeetingAI. Poly Lens zapewnia prosty i nowoczesny interfejs dla menedżerów i administratorów IT, aby szybko i efektywnie wdrażać i zarządzać urządzeniami Poly.
- Intelligent Insights – Poly Lens skupia się na efektywności wykorzystania urządzeń i zasobów firmy. Klienci mogą wykorzystać te informacje, aby dostosować swoje zasoby informatyczne do potrzeb użytkowników końcowych, szybciej zrozumieć stan urządzeń dzięki bieżącym alertom oraz uzyskać dostęp do statystyk w celu identyfikacji problemów takich jak kłopoty z nawiązaniem połączenia. Menadżerowie z kolei lepiej zrozumieją, jak i wykorzystywane są pomieszczenia, aby optymalizować zarządzanie przestrzenią biurową. Usługę uzupełnia inteligentny kanał informacyjny, który wyróżnia najważniejsze informacje analizowane przez system.
- Cloud-based Service – W związku z rosnącą popularnością rozwiązań chmurowych w firmach, Poly Lens oferuje elastyczne i bezpieczne rozwiązanie, które dzięki oparciu go na chmurze, gwarantują pełny potencjał już od pierwszego uruchomienia. Klienci mogą również migrować między dostawcami usług Video as a Service (VaaS) bez utraty wartościowych i archiwalnych informacji.
„Dla firm coraz większym wyzwaniem jest zarządzanie rosnącą liczbą urządzeń, z których korzystają, a także optymalizacja kosztów związanych z wynajmem przestrzeni” – powiedziała Melissa Fremeijer, Senior Research Analyst, European Telecommunications and Networking, IDC. „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, firmy muszą zoptymalizować wykorzystanie zasobów, aby zachować konkurencyjność. Poly Lens to gwarancja dostarczania użytecznych informacji w skalowany sposób, który przyniesie korzyści klientom i partnerom”.
Dostępność Poly Lens
Usługa Poly Lens jest teraz dostępna na całym świecie w wersji Commercial Preview, bez żadnych opłat. Więcej informacji na temat Poly Lens można znaleźć na stronie: Lens.poly.com
Poly na ISE 2020
Poly Lens jest jednym z wielu rozwiązań Poly, które łączą się między platformami UC w celu zmniejszenia rozproszenia uwagi i wspierania pracy we współczesnej przestrzeni biurowej. Oprócz Poly Lens, Poly przedstawi także urządzenia do wideokonferencji Poly Studio X, zestawy słuchawkowe Poly Savi 8200 Office i UC Series, zestawy słuchawkowe Voyager Office Series z aktywną redukcją szumów (ANC), mobilną stację telefoniczną Poly Elara 60 Series oraz Poly G7500.
Rozwiązania Poly będą również prezentowane na następujących stoiskach ISE:
- Microsoft, stoisko B-130, hol 11
- Zoom, stoisko B-225, hol 15

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.