PowerWalker LiFe Battery 48-100 - modułowy bank energii ESS o kompaktowych rozmi
Firma PowerWalker oferuje nie tylko popularną linię inwerterów solarnych czy innych urządzeń do zarządzania energią. W ofercie tego producenta znajduje się także bank energii ESS LiFe Battery 48-100, funkcjonujący jako scentralizowane rozwiązanie zasilania.
PowerWalker LiFe Battery 48-100 to bank energii cechujący się modularną konstrukcją umożliwiającą łatwą rozbudowę aż do 10 jednostek (maks. 50 kWh). Całość składa się z akumulatorów litowo-jonowych. Ważną cechą urządzenia jest funkcja szybkiego ładowania (nawet do 100 A), jak również jego długa żywotność obejmująca 6000-8000 cykli ładowania, co może przełożyć się na nawet 18-letni cykl życia produktu. Ponadto opisywany bank energii odznacza się szczytowym prądem rozładowania na poziomie 192 A (przez 1 minutę), a także stopniem ochrony IP20.
Model LiFe Battery 48-100 wyróżnia się niewielkimi gabarytami. W wersji z jednym modułem zasilającym urządzenie mierzy zaledwie 185 x 540 x 320 mm i waży tylko 48 kg. Zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi inwerterami firmy PowerWalker. Ważną cechą produktu jest również liniowy czas podtrzymywania energii, dzięki czemu użytkownik nigdy nie powinien doświadczyć nierównego działania urządzenia.
Reasumując, omawiany model oferuje możliwość magazynowania energii solarnej i gwarantuje oszczędność pieniędzy, dzięki wykorzystywaniu zmagazynowanej energii do samodzielnej konsumpcji. Co więcej, w awaryjnych sytuacjach całość może posłużyć jako zapasowe źródło zasilania.
Bank energii ESS PowerWalker LiFe Battery 48-100 został wyceniony na ok. 2665 euro.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.