PowerWalker LiFe Battery 48-100 - modułowy bank energii ESS o kompaktowych rozmi
Firma PowerWalker oferuje nie tylko popularną linię inwerterów solarnych czy innych urządzeń do zarządzania energią. W ofercie tego producenta znajduje się także bank energii ESS LiFe Battery 48-100, funkcjonujący jako scentralizowane rozwiązanie zasilania.
PowerWalker LiFe Battery 48-100 to bank energii cechujący się modularną konstrukcją umożliwiającą łatwą rozbudowę aż do 10 jednostek (maks. 50 kWh). Całość składa się z akumulatorów litowo-jonowych. Ważną cechą urządzenia jest funkcja szybkiego ładowania (nawet do 100 A), jak również jego długa żywotność obejmująca 6000-8000 cykli ładowania, co może przełożyć się na nawet 18-letni cykl życia produktu. Ponadto opisywany bank energii odznacza się szczytowym prądem rozładowania na poziomie 192 A (przez 1 minutę), a także stopniem ochrony IP20.
Model LiFe Battery 48-100 wyróżnia się niewielkimi gabarytami. W wersji z jednym modułem zasilającym urządzenie mierzy zaledwie 185 x 540 x 320 mm i waży tylko 48 kg. Zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi inwerterami firmy PowerWalker. Ważną cechą produktu jest również liniowy czas podtrzymywania energii, dzięki czemu użytkownik nigdy nie powinien doświadczyć nierównego działania urządzenia.
Reasumując, omawiany model oferuje możliwość magazynowania energii solarnej i gwarantuje oszczędność pieniędzy, dzięki wykorzystywaniu zmagazynowanej energii do samodzielnej konsumpcji. Co więcej, w awaryjnych sytuacjach całość może posłużyć jako zapasowe źródło zasilania.
Bank energii ESS PowerWalker LiFe Battery 48-100 został wyceniony na ok. 2665 euro.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.