PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium - UPS na dekady
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium to UPS mogący stanowić Święty Graal środowisk IT. Producent chwali się, że urządzenie oferuje najwyższy poziom ochrony, dzięki podwójnej konwersji i ogniwa mogące wytrzymać dekadę.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium stworzono z myślą o ochronie najbardziej krytycznej infrastruktury - kluczowych serwerów, stacji roboczych, czy sprzętu sieciowego. Jest on wykonany w technologii online i dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji to on zasila podłączone urządzenia, skutecznie separując je od sieci i potencjalnych zakłóceń. Jednocześnie są one zasilane w sposób ciągły, ponieważ w razie braku zasilania nie następuje przełączanie na zasilanie akumulatorowe.
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium oferują pełną sinusoidę na wyjściach i są wyposażone w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe. Wśród ich zalet producent wylicza niższą wagę i koszty utrzymania oraz wysoką żywotność, która ma wynosić aż dziesięć lat. Prezentowany model ma akumulator o pojemności 3,3 Ah (25,6 VDC). Wystarcza on na cztery minuty podtrzymania przy pełnym obciążeniu oraz niemal dziesięć przy połowicznym.
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium ma charakteryzować się wysoką efektywnością. Producent obiecuje sprawność na poziomie 83% podczas podtrzymania i 86% w trybie AC. UPS obsługuje szeroki zakres napięć wejściowych, od 110 VAC do 300 VAC. Parametry zasilacza można monitorować korzystając z portu USB i oprogramowania ViewPower. Status UPS-a jest również sygnalizowany na wyświetlaczu LCD oraz za pomocą diod LED. Funkcjonalność jednostki da się rozszerzyć poprzez opcjonalne moduły.
Zasilacze UPS PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium są już dostępne w sklepach i kosztują ok. 3300 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 1000 VA / 800 W;
- Charakterystyka napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: 0 (zero) ms
- Zakres napięcia wejściowego: 110 - 300 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC (+/- 1%)
- Obsługiwane częstotliwości napięcia wyjściowego w trybie podtrzymania: 50 Hz +/- 0,3 Hz
- Zniekształcenia harmoniczne THDv - wyjściowe: do 3% (obciążenie liniowe) lub do 5% (obciążenie nieliniowe)
- Sprawność:
- w trybie AC: 86%
- w trybie podtrzymania: 83%
- Gniazda: 3 x IEC C13
- Porty komunikacyjne: USB, slot na moduły rozszerzeń
- Czas ładowania: 4 godz. do 90%
- Czas podtrzymania:
- obciążenie 50%: 9,6 min.
- obciążenie 100%: 4 min.
- Zainstalowane akumulatory: 3,3 Ah (25,6 VDC)
- Wymiary (W x G x S): 44 mm x 477 mm x 438 mm
- Poziom generowanego hałasu: < 50 dB z odległości 1 metra
- Waga: 8,34 kg
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.