PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium - UPS na dekady
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium to UPS mogący stanowić Święty Graal środowisk IT. Producent chwali się, że urządzenie oferuje najwyższy poziom ochrony, dzięki podwójnej konwersji i ogniwa mogące wytrzymać dekadę.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium stworzono z myślą o ochronie najbardziej krytycznej infrastruktury - kluczowych serwerów, stacji roboczych, czy sprzętu sieciowego. Jest on wykonany w technologii online i dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji to on zasila podłączone urządzenia, skutecznie separując je od sieci i potencjalnych zakłóceń. Jednocześnie są one zasilane w sposób ciągły, ponieważ w razie braku zasilania nie następuje przełączanie na zasilanie akumulatorowe.
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium oferują pełną sinusoidę na wyjściach i są wyposażone w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe. Wśród ich zalet producent wylicza niższą wagę i koszty utrzymania oraz wysoką żywotność, która ma wynosić aż dziesięć lat. Prezentowany model ma akumulator o pojemności 3,3 Ah (25,6 VDC). Wystarcza on na cztery minuty podtrzymania przy pełnym obciążeniu oraz niemal dziesięć przy połowicznym.
PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium ma charakteryzować się wysoką efektywnością. Producent obiecuje sprawność na poziomie 83% podczas podtrzymania i 86% w trybie AC. UPS obsługuje szeroki zakres napięć wejściowych, od 110 VAC do 300 VAC. Parametry zasilacza można monitorować korzystając z portu USB i oprogramowania ViewPower. Status UPS-a jest również sygnalizowany na wyświetlaczu LCD oraz za pomocą diod LED. Funkcjonalność jednostki da się rozszerzyć poprzez opcjonalne moduły.
Zasilacze UPS PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium są już dostępne w sklepach i kosztują ok. 3300 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 1000 VA / 800 W;
- Charakterystyka napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: 0 (zero) ms
- Zakres napięcia wejściowego: 110 - 300 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC (+/- 1%)
- Obsługiwane częstotliwości napięcia wyjściowego w trybie podtrzymania: 50 Hz +/- 0,3 Hz
- Zniekształcenia harmoniczne THDv - wyjściowe: do 3% (obciążenie liniowe) lub do 5% (obciążenie nieliniowe)
- Sprawność:
- w trybie AC: 86%
- w trybie podtrzymania: 83%
- Gniazda: 3 x IEC C13
- Porty komunikacyjne: USB, slot na moduły rozszerzeń
- Czas ładowania: 4 godz. do 90%
- Czas podtrzymania:
- obciążenie 50%: 9,6 min.
- obciążenie 100%: 4 min.
- Zainstalowane akumulatory: 3,3 Ah (25,6 VDC)
- Wymiary (W x G x S): 44 mm x 477 mm x 438 mm
- Poziom generowanego hałasu: < 50 dB z odległości 1 metra
- Waga: 8,34 kg

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.