Komunikaty PR

Rakuten Symphony i F5 udostępniają F5 Cloud-Native w Symworld™

2022-04-12  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Rakuten Symphony i F5 informują, że wprowadzą nowe funkcje BIG-IP Next Cloud Native Functions (CNF) F5 na platformę Rakuten Symphony Symworld™[1] dla globalnej bazy klientów. Rakuten Mobile wykorzysta również CNF w swoim natywnym dla chmury wdrożeniu sieci 5G w Japonii.

CNF od F5[2] przeznaczone jest dla dostawców usług migrujących usługi sieciowe do chmury lub wdrażających 5G. Ogłoszona współpraca ma na celu umożliwienie operatorom telekomunikacyjnym uproszczenie wdrażania natywnych dla chmury funkcji bezpieczeństwa i sieci.

 

Tradycyjnie wdrażanie aplikacji w sieci komórkowej wymaga ręcznego testowania i instalacji w procesie, który może trwać miesiącami. W chwili, gdy aplikacje znajdują się już w sieci, zarządzanie ich cyklem życia może być więc powolne i wymagać znacznych zasobów.

Rakuten Symphony i F5 udostępniając F5 CNF w środowisku Symworld przyspieszają i upraszczają ten proces dla operatorów telekomunikacyjnych. Dzieje się tak za sprawą funkcji natywnych dla chmury i modelowi dostarczania skracającemu wdrażanie aplikacji z miesięcy do minut. F5 zyskuje tym samym lepszy dostęp do rynku i może oferować operatorom telekomunikacyjnym znacznie szybszą aktualizację sieci, co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

 

F5 BIG-IP Next CNC zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w sieci 5G w Japonii. Jest to wynikiem trzyletniej współpracy między Rakuten i F5, która obejmowała wdrożenie pierwszej na świecie w pełni zwirtualizowanej sieci 4G. Wykorzystując to doświadczenie, F5 i Rakuten wspólnie upraszczają operacje i wzmacniają bezpieczeństwo oraz optymalizację ruchu na potrzeby wdrożenia 5G Rakuten Mobile w chmurze.

F5 BIG-IP Next CNF zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w jej japońskiej sieci 5G. 3-letnie partnerstwo i współpraca przy wdrożeniu pierwszej na świecie, w pełni wirtualnej sieci 4G przyniosły Rakuten i F5 wiedzę do wdrożenia 5G Cloud Native dla uproszczenia operacji i wykorzystania pełnych możliwości w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji ruchu.

 

F5 jest najważniejszym partnerem w rozwoju Rakuten, operatora telefonii komórkowej. Od wielu lat aktywnie współpracujemy dla rozwoju branży. Jestem dumny, że nowo opracowane rozwiązania F5 zostaną wdrożone przez Rakuten Mobile i oferowane przez Symworld. W dzisiejszych czasach branża telekomunikacyjna potrzebuje prostego oraz łatwego dostarczania oprogramowania. Nasza współpraca zapewni tę prostotę i umożliwi sektorowi szybsze wdrożenia, wyższe zyski oraz zwiększenie poziomu innowacyjności – powiedział Tareq Amin, CEO of Rakuten Symphony  

 

Gdy dostawcy usług będą już mogli wykorzystywać technologie natywne dla chmury i moc ich modeli operacyjnych na własnych warunkach, wiele zyskają. Cieszymy się, że możemy współpracować z Rakuten – jednym z myślących perspektywicznie dostawców usług najbardziej doświadczonych w chmurze. Wspólnym celem pozostaje zintegrowanie nowego oprogramowania natywnego dla chmury od F5 zarówno z siecią Rakuten Mobile w Japonii, jak i globalnym środowiskiem Symworld. Wspólnie z Rakuten chcemy umożliwić dostawcom usług telekomunikacyjnych na całym świecie łatwe wdrożenia rozszerzającego się pakietu funkcji natywnych dla chmury F5, dzięki czemu będą mogli wzbogacać i chronić swoje sieci oraz ofertę 5G – powiedział Ahmed Guetari, VP of Products for Service Providers, F5

 

Rynek Symworld został stworzony, aby uprościć proces wdrażania aplikacji telekomunikacyjnych (zatwierdzone, ogólnodostępne dla klientów Symworld). Platforma Symworld digitalizuje wszystkie procesy telekomunikacyjne w celu planowania, wdrażania, zabezpieczania i monitorowania oprogramowania w sieciach telekomunikacyjnych w real-time. Sprawia też, że aplikacje Symworld Marketplace dzieli od wdrożenia jedno kliknięcie.

 


[1]Symworld jest znakiem towarowym Rakuten Symphony Singapore Pte. Ltd.

[2] F5 CNF oferują dynamiczną elastyczność i skalowalność przy jednoczesnym wsparciu continuous deployment (CD) i automatyzacji. Dostępne jeszcze w tym roku funkcje będą obejmować BIG-IP Next Edge Firewall CNF, BIG-IP Next Policy Enforcer CNF, BIG-IP Next DNS CNF, BIG-IP Next CGNAT CNF. Będą one obsługiwać bogaty zestaw zastosowań, które można wprowadzić w prosty i zautomatyzowany sposób, aby zabezpieczyć oraz ulepszyć wdrożenia 5G.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.