Komunikaty PR

Rakuten Symphony i F5 udostępniają F5 Cloud-Native w Symworld™

2022-04-12  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Rakuten Symphony i F5 informują, że wprowadzą nowe funkcje BIG-IP Next Cloud Native Functions (CNF) F5 na platformę Rakuten Symphony Symworld™[1] dla globalnej bazy klientów. Rakuten Mobile wykorzysta również CNF w swoim natywnym dla chmury wdrożeniu sieci 5G w Japonii.

CNF od F5[2] przeznaczone jest dla dostawców usług migrujących usługi sieciowe do chmury lub wdrażających 5G. Ogłoszona współpraca ma na celu umożliwienie operatorom telekomunikacyjnym uproszczenie wdrażania natywnych dla chmury funkcji bezpieczeństwa i sieci.

 

Tradycyjnie wdrażanie aplikacji w sieci komórkowej wymaga ręcznego testowania i instalacji w procesie, który może trwać miesiącami. W chwili, gdy aplikacje znajdują się już w sieci, zarządzanie ich cyklem życia może być więc powolne i wymagać znacznych zasobów.

Rakuten Symphony i F5 udostępniając F5 CNF w środowisku Symworld przyspieszają i upraszczają ten proces dla operatorów telekomunikacyjnych. Dzieje się tak za sprawą funkcji natywnych dla chmury i modelowi dostarczania skracającemu wdrażanie aplikacji z miesięcy do minut. F5 zyskuje tym samym lepszy dostęp do rynku i może oferować operatorom telekomunikacyjnym znacznie szybszą aktualizację sieci, co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

 

F5 BIG-IP Next CNC zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w sieci 5G w Japonii. Jest to wynikiem trzyletniej współpracy między Rakuten i F5, która obejmowała wdrożenie pierwszej na świecie w pełni zwirtualizowanej sieci 4G. Wykorzystując to doświadczenie, F5 i Rakuten wspólnie upraszczają operacje i wzmacniają bezpieczeństwo oraz optymalizację ruchu na potrzeby wdrożenia 5G Rakuten Mobile w chmurze.

F5 BIG-IP Next CNF zostaną również wdrożone przez Rakuten Mobile w jej japońskiej sieci 5G. 3-letnie partnerstwo i współpraca przy wdrożeniu pierwszej na świecie, w pełni wirtualnej sieci 4G przyniosły Rakuten i F5 wiedzę do wdrożenia 5G Cloud Native dla uproszczenia operacji i wykorzystania pełnych możliwości w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji ruchu.

 

F5 jest najważniejszym partnerem w rozwoju Rakuten, operatora telefonii komórkowej. Od wielu lat aktywnie współpracujemy dla rozwoju branży. Jestem dumny, że nowo opracowane rozwiązania F5 zostaną wdrożone przez Rakuten Mobile i oferowane przez Symworld. W dzisiejszych czasach branża telekomunikacyjna potrzebuje prostego oraz łatwego dostarczania oprogramowania. Nasza współpraca zapewni tę prostotę i umożliwi sektorowi szybsze wdrożenia, wyższe zyski oraz zwiększenie poziomu innowacyjności – powiedział Tareq Amin, CEO of Rakuten Symphony  

 

Gdy dostawcy usług będą już mogli wykorzystywać technologie natywne dla chmury i moc ich modeli operacyjnych na własnych warunkach, wiele zyskają. Cieszymy się, że możemy współpracować z Rakuten – jednym z myślących perspektywicznie dostawców usług najbardziej doświadczonych w chmurze. Wspólnym celem pozostaje zintegrowanie nowego oprogramowania natywnego dla chmury od F5 zarówno z siecią Rakuten Mobile w Japonii, jak i globalnym środowiskiem Symworld. Wspólnie z Rakuten chcemy umożliwić dostawcom usług telekomunikacyjnych na całym świecie łatwe wdrożenia rozszerzającego się pakietu funkcji natywnych dla chmury F5, dzięki czemu będą mogli wzbogacać i chronić swoje sieci oraz ofertę 5G – powiedział Ahmed Guetari, VP of Products for Service Providers, F5

 

Rynek Symworld został stworzony, aby uprościć proces wdrażania aplikacji telekomunikacyjnych (zatwierdzone, ogólnodostępne dla klientów Symworld). Platforma Symworld digitalizuje wszystkie procesy telekomunikacyjne w celu planowania, wdrażania, zabezpieczania i monitorowania oprogramowania w sieciach telekomunikacyjnych w real-time. Sprawia też, że aplikacje Symworld Marketplace dzieli od wdrożenia jedno kliknięcie.

 


[1]Symworld jest znakiem towarowym Rakuten Symphony Singapore Pte. Ltd.

[2] F5 CNF oferują dynamiczną elastyczność i skalowalność przy jednoczesnym wsparciu continuous deployment (CD) i automatyzacji. Dostępne jeszcze w tym roku funkcje będą obejmować BIG-IP Next Edge Firewall CNF, BIG-IP Next Policy Enforcer CNF, BIG-IP Next DNS CNF, BIG-IP Next CGNAT CNF. Będą one obsługiwać bogaty zestaw zastosowań, które można wprowadzić w prosty i zautomatyzowany sposób, aby zabezpieczyć oraz ulepszyć wdrożenia 5G.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.