REAKTO w programie akceleracyjnym #StartUP Małopolska
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Start-up technologiczny, tworzący system szybkiego reagowania dedykowany agencjom ochrony
– REAKTO – zakwalifikował się do 9. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Uczestnictwo w inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to okazja, by zdobyć nowe kompetencje oraz wprowadzić nowe produkty i usługi na rynek. W drugim kwartale br. spółka rozpoczyna pilotaż swojej usługi we współpracy z partnerskimi agencjami ochrony.
- Udział w #StartUp Małopolska to dla zespołu REAKTO możliwość nawiązania relacji z potencjalnymi klientami korporacyjnymi, dopracowanie lejka sprzedażowego oraz propozycji wartości dla klientów końcowych i partnerów, będąc wspieranym przez ekspertów w tych dziedzinach. To również okazja do poszerzenia wachlarza kompetencji w obszarach biznesowych, co wpisuje się w naszą wizję budowania interdyscyplinarnego zespołu. Przed nami kilka warsztatów, m.in. z pozyskiwania leadów, komunikacji czy ochrony własności intelektualnej. Odświeżenie oraz uzupełnienie wiedzy w tych tematach z całą pewnością wesprze nasze działania w najbliższych miesiącach, które zapowiadają się bardzo intensywnie - mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO. - Dodatkową korzyścią jest możliwość poznania przedstawicieli ciekawych startupów – uczestników programu, a także specjalistów i szkoleniowców z różnych dziedzin. Networking pozwala nie tylko na budowanie kontaktów biznesowych, ale i poszerza horyzonty oraz ukazuje nowe płaszczyzny do rozwoju - dodaje.
REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego przede wszystkim agencjom ochrony oraz ich klientom– indywidualnym i biznesowym. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.
#StartUP Małopolska to intensywny, kilkutygodniowy program akceleracji, skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców o największym potencjale z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie firmy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwiną swoje firmy, udostępnią nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. Dla każdej z firm zostanie przygotowany szczegółowy plan akceleracji oparty na aktualnych potrzebach, wcześniej zdefiniowanych podczas warsztatów przedakceleracyjnych i indywidualnych konsultacji. Akceleracja kończy się sporządzeniem szczegółowego końcowego raportu dla każdej firmy wraz z rekomendacjami co do dalszych działań i kierunku rozwoju.
- Przy wyborze startupów do 9. edycji akceleratora #StartUP Małopolska głównie braliśmy pod uwagę przede wszystkim potencjał biznesowy, doświadczenie i zapał do pracy zespołu, a także potencjał skalowalności biznesu zgłoszonych spółek. REAKTO wyróżnia innowacyjność produktu, która jest połączona z przemyślanym modelem biznesowym. To te czynniki zdecydowały o zakwalifikowaniu się tej firmy do programu - podsumowuje Szymon Struszyński z Rebels Valley, firmy realizującej program na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Według analityków rynek dronów w najbliższych latach ma podwoić swoją wartość. Branży sprzyjają regulacje prawne, w szczególności na rynkach europejskich oraz szybki wzrost samego rynku. MarketsandMarkets szacuje, że oczekiwana wartość globalnego rynku dronów w 2026 r. wyniesie ok. 58,4 mld USD.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.