Komunikaty PR

SAP wprowadza innowacyjne rozwiązania dla łańcuchów dostaw i wartości. Stawia na

2020-06-22  |  14:00

W ostatnich miesiącach globalna gospodarka stanęła przed bezprecedensowymi wyzwaniami. To skłoniło wiele przedsiębiorstw do zwrotu w kierunku nowoczesnej technologii wspierającej pracowników, klientów i dostawców. W odpowiedzi na te potrzeby, podczas tegorocznej cyfrowej konferencji  SAPPHIRE NOW Converge, SAP ogłosił nowe inicjatywy. Wśród nich znalazły się program Climate 21 i deklaracja o zwiększeniu inwestycji w Industry 4.0. Celem podjętych działań jest udoskonalenie łańcucha dostaw.

– W niepewnych czasach firmy potrzebują zaufanego partnera, który pomoże im w podejmowaniu decyzji, mających na celu zwiększenie elastyczności i odporności na zamieniające się uwarunkowania społeczno-gospodarcze. Dotyczy to nie tylko obecnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, ale i krajobrazu postpandemicznego – powiedział Thomas Saueressig, członek Zarządu SAP SE dla SAP Product Engineering i dodał, że SAP, dzięki fachowej wiedzy i dostępnym rozwiązaniom, umożliwia swoim klientom prowadzenie biznesu w inteligentnym środowisku. 

Climate 21

Jednym z ogłoszonych programów był Climate 21, wspierający klientów w realizacji celów klimatycznych. W najbliższych latach SAP zaimplementuje w swoim portfolio rozwiązań wskaźniki zrównoważonego rozwoju. Pomoże to klientom zrozumieć, przeanalizować i zredukować ślad węglowy ich produktów i operacji w łańcuchu wartości.

Pierwszym z rozwiązań w ramach programu Climate 21 jest aplikacja SAP Product Carbon Footprint Analytics. Ta jest już dostępna i wykorzystuje dane z SAP S/4HANA oraz źródeł zewnętrznych i oblicza je w ramach rozwiązania SAP Analytics Cloud. Tym samym stanowi podstawę do analizy i optymalizacji emisji gazów cieplarnianych.

Branżowa chmura

Przewagą inteligentnych przedsiębiorstw jest zachowanie równowagi pomiędzy optymalizacją obecnych modeli biznesowych, a implementowanymi innowacjami. SAP wspólnie z partnerami oferuje klientom branżowe rozwiązania chmurowe. Te rozwiązania zostaną zbudowane w oparciu o technologie z portfolio Business Technology Platform i będą korzystać z frameworku otwartego API i innych otwartych rozwiązań oraz usług w celu stworzenia lepszych doświadczeń klientów i użytkowników. W ramach tego projektu dostępne będą także rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz zaawansowane technologie SAP. Interoperacyjność z inteligentnym pakietem rozwiązań SAP pozwoli na szybki rozwój, implementację i integrację nowych produktów oraz usług cyfrowych. Wszystko po to, by zwiększyć wartość biznesową i podzielić się najlepszymi praktykami biznesowymi.

SAP zwiększa inwestycje w rozwiązania Industry 4.0 dla całego łańcucha dostaw

SAP wprowadza także znaczące innowacje w całym łańcuchu dostaw, od projektu po operacje – tym samym, dzięki inicjatywie Industry 4.Now, zapewniając automatyzację procesów i szybkość reakcji. Zaimplementowane udoskonalenia mają pomóc firmom w projektowaniu i wytwarzaniu inteligentnych produktów, mogących rejestrować i analizować napływ informacji z czujników w całym łańcuchu dostaw. Umożliwia to klientom przeniesienie Industry 4.0 z inicjatywy ukierunkowanej na fabryki do strategii biznesowej obejmującej całą firmę.

Dzięki inicjatywnie Industry 4.Now, SAP zapewni wgląd do procesów biznesowych w czasie rzeczywistym. Wbudowane funkcje analityczne pomogą w podejmowaniu decyzji i kierowaniu nowymi modelami działalności i strumieniami przychodów.

SAP ogłasza strategię zunifikowanej sieci biznesowej

Kolejną z ogłoszonych strategii jest zapewnienie kompleksowej przejrzystości, zwiększonej wydajności i współpracy we wszystkich procesach łańcucha dostaw od planowania przez sourcing i zakupy, produkcję po operacje. Tworząc sieć inteligentnych przedsiębiorstw, SAP może pomóc firmom zdigitalizować procesy biznesowe wielu podmiotom.

Inicjatywa ta obejmuje swoim zasięgiem wszystkie systemy SAP, wykorzystując wiedzę z rozwiązań ERP działających w czasie rzeczywistym, zaawansowaną analitykę i skuteczne rozwiązania sieciowe, takie jak Ariba Network, SAP Asset Intelligence Network, SAP Logistics Business Network i rozwiązania SAP Fieldglass. Dzięki temu, powstanie swoista wspólna inteligencja wielu podmiotów w otwartej sieci biznesowej.

Dzięki nowej inicjatywie, firma będzie wspierać tworzenie zrównoważonych i opornych na obecne oraz przyszłe kryzysy łańcuchy dostaw i wartości, tworzenie nowych modeli biznesowych i zapewniać elastyczność niezbędną do radzenia sobie ze społeczno-gospodarczymi turbulencjami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.