Komunikaty PR

SAP wprowadza innowacyjne rozwiązania dla łańcuchów dostaw i wartości. Stawia na

2020-06-22  |  14:00

W ostatnich miesiącach globalna gospodarka stanęła przed bezprecedensowymi wyzwaniami. To skłoniło wiele przedsiębiorstw do zwrotu w kierunku nowoczesnej technologii wspierającej pracowników, klientów i dostawców. W odpowiedzi na te potrzeby, podczas tegorocznej cyfrowej konferencji  SAPPHIRE NOW Converge, SAP ogłosił nowe inicjatywy. Wśród nich znalazły się program Climate 21 i deklaracja o zwiększeniu inwestycji w Industry 4.0. Celem podjętych działań jest udoskonalenie łańcucha dostaw.

– W niepewnych czasach firmy potrzebują zaufanego partnera, który pomoże im w podejmowaniu decyzji, mających na celu zwiększenie elastyczności i odporności na zamieniające się uwarunkowania społeczno-gospodarcze. Dotyczy to nie tylko obecnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, ale i krajobrazu postpandemicznego – powiedział Thomas Saueressig, członek Zarządu SAP SE dla SAP Product Engineering i dodał, że SAP, dzięki fachowej wiedzy i dostępnym rozwiązaniom, umożliwia swoim klientom prowadzenie biznesu w inteligentnym środowisku. 

Climate 21

Jednym z ogłoszonych programów był Climate 21, wspierający klientów w realizacji celów klimatycznych. W najbliższych latach SAP zaimplementuje w swoim portfolio rozwiązań wskaźniki zrównoważonego rozwoju. Pomoże to klientom zrozumieć, przeanalizować i zredukować ślad węglowy ich produktów i operacji w łańcuchu wartości.

Pierwszym z rozwiązań w ramach programu Climate 21 jest aplikacja SAP Product Carbon Footprint Analytics. Ta jest już dostępna i wykorzystuje dane z SAP S/4HANA oraz źródeł zewnętrznych i oblicza je w ramach rozwiązania SAP Analytics Cloud. Tym samym stanowi podstawę do analizy i optymalizacji emisji gazów cieplarnianych.

Branżowa chmura

Przewagą inteligentnych przedsiębiorstw jest zachowanie równowagi pomiędzy optymalizacją obecnych modeli biznesowych, a implementowanymi innowacjami. SAP wspólnie z partnerami oferuje klientom branżowe rozwiązania chmurowe. Te rozwiązania zostaną zbudowane w oparciu o technologie z portfolio Business Technology Platform i będą korzystać z frameworku otwartego API i innych otwartych rozwiązań oraz usług w celu stworzenia lepszych doświadczeń klientów i użytkowników. W ramach tego projektu dostępne będą także rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz zaawansowane technologie SAP. Interoperacyjność z inteligentnym pakietem rozwiązań SAP pozwoli na szybki rozwój, implementację i integrację nowych produktów oraz usług cyfrowych. Wszystko po to, by zwiększyć wartość biznesową i podzielić się najlepszymi praktykami biznesowymi.

SAP zwiększa inwestycje w rozwiązania Industry 4.0 dla całego łańcucha dostaw

SAP wprowadza także znaczące innowacje w całym łańcuchu dostaw, od projektu po operacje – tym samym, dzięki inicjatywie Industry 4.Now, zapewniając automatyzację procesów i szybkość reakcji. Zaimplementowane udoskonalenia mają pomóc firmom w projektowaniu i wytwarzaniu inteligentnych produktów, mogących rejestrować i analizować napływ informacji z czujników w całym łańcuchu dostaw. Umożliwia to klientom przeniesienie Industry 4.0 z inicjatywy ukierunkowanej na fabryki do strategii biznesowej obejmującej całą firmę.

Dzięki inicjatywnie Industry 4.Now, SAP zapewni wgląd do procesów biznesowych w czasie rzeczywistym. Wbudowane funkcje analityczne pomogą w podejmowaniu decyzji i kierowaniu nowymi modelami działalności i strumieniami przychodów.

SAP ogłasza strategię zunifikowanej sieci biznesowej

Kolejną z ogłoszonych strategii jest zapewnienie kompleksowej przejrzystości, zwiększonej wydajności i współpracy we wszystkich procesach łańcucha dostaw od planowania przez sourcing i zakupy, produkcję po operacje. Tworząc sieć inteligentnych przedsiębiorstw, SAP może pomóc firmom zdigitalizować procesy biznesowe wielu podmiotom.

Inicjatywa ta obejmuje swoim zasięgiem wszystkie systemy SAP, wykorzystując wiedzę z rozwiązań ERP działających w czasie rzeczywistym, zaawansowaną analitykę i skuteczne rozwiązania sieciowe, takie jak Ariba Network, SAP Asset Intelligence Network, SAP Logistics Business Network i rozwiązania SAP Fieldglass. Dzięki temu, powstanie swoista wspólna inteligencja wielu podmiotów w otwartej sieci biznesowej.

Dzięki nowej inicjatywie, firma będzie wspierać tworzenie zrównoważonych i opornych na obecne oraz przyszłe kryzysy łańcuchy dostaw i wartości, tworzenie nowych modeli biznesowych i zapewniać elastyczność niezbędną do radzenia sobie ze społeczno-gospodarczymi turbulencjami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.