Komunikaty PR

Schneider Electric z rozwiązaniem automatyki przemysłowej obsługującym 5G

2023-03-02  |  14:00
  • Firmy dostosowały innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie 5G Private Network, które ma potencjał do przekształcania systemów automatyki przemysłowej
  • Dzięki wysoce zaawansowanej łączności wirtualnej, system można wdrażać w różnych obiektach przemysłowych i logistycznych

 

Schneider Electric, Capgemini oraz Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły podczas targów MWC Barcelona 2023 współpracę w zakresie zautomatyzowanego rozwiązania do podnoszenia ciężarów wykorzystującego sieć 5G. Firmy połączyły siły w celu zaprojektowania i instalacji narzędzia w laboratorium wyciągowym Schneider Electric w Grenoble we Francji. Zastępując połączenia przewodowe bezprzewodowymi i ujednolicając istniejące połączenia bezprzewodowe w ramach systemu automatyki przemysłowej firmy Schneider Electric, rozwiązanie 5G Private Network pokazuje, w jaki sposób uprościć i zoptymalizować wdrażanie technologii cyfrowych na dużą skalę w obiektach przemysłowych — od hut po porty.

Od lotnictwa, motoryzacji i innych branż transportowych po produkcję stali – zastosowania dźwigowe odgrywają kluczową rolę w łańcuchach dostaw oraz procesach produkcyjnych, gdzie ciężkie materiały i towary muszą być transportowane na setki metrów. Żurawie przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, na przykład w ekstremalnych temperaturach i na duże odległości.

Cyfrowa transformacja pomaga klientom Schneider Electric w zwiększeniu efektywności działań w zakresie produktywności, wydajności i zrównoważonego rozwoju, ale żadna firma nie jest w stanie tego dokonać samodzielnie komentuje Marc Lafont, Vice President, Innovation and Upstream Marketing w Schneider Electric. Schneider Electric od zawsze stawia na współpracę i innowacje, które ją rozwijają. Nowe przełomowe rozwiązanie end-to-end do podnoszenia, wykorzystujące zalety sieci 5G, podczas pilotażu w realizacjach użytkowników końcowych udowodniło, że jest doskonałym przykładem potęgi wspólnej pracy. W perspektywie krótkoterminowej uwzględnimy więcej przemysłowych możliwości użycia 5G w różnych zastosowaniach związanych z automatyzacją hybrydową i automatyzacją procesów. Ponadto będziemy eksperymentować z głębszą integracją technologii 5G w naszych urządzeniach do automatyzacji.

Bezprzewodowe, zautomatyzowane podnoszenie

Zautomatyzowane systemy podnoszenia zwiększają produktywność, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną, ale wymagają szybkich czasów reakcji, wysokiej precyzji i niezawodności, dostępności 24/7 oraz ręcznych i autonomicznych możliwości sterowania. Ponadto kilka systemów musi działać w tej samej sieci z kamerami wideo do monitorowania i obsługi zdalnej oraz sterownikami PLC (ang. Programmable Logic Controllers) do różnych funkcji obsługi, w tym automatyki, zdalnego sterowania i bezpieczeństwa. Niski poziom opóźnień sieci 5G pozwala systemowi zastąpić kable światłowodowe w operacjach zdalnego sterowania, odpowiadając na potrzebę uproszczenia złożoności sieci, zmniejszenia liczby przewodów i zapewnienia długoterminowej niezawodnej łączności.

– Współpraca ze Schneider Electric pokazuje wyjątkową zdolność Capgemini do współdziałania z klientami w celu wykorzystania technologii do wprowadzania innowacji i tworzenia nowych zastosowań dla branży. Kompleksowe rozwiązanie 5G dostosowane do systemu dźwigowego Schneider Electric jest dobrym przykładem wartości dodanej 5G do komunikacji przemysłowej i ilustruje jego potencjał do przekształcenia segmentu przemysłu – mówi Fotis Karonis, Group Leader of 5G and Edge Computing w Capgemini. – Zaawansowana łączność, 5G i technologie przetwarzania brzegowego znacząco umożliwiają i przyspieszają rozwój w kierunku gospodarki cyfrowej i innowacyjności. Umożliwiają przemysłowym klientom przeprojektowanie systemów i procesów oraz uczynienie ich bardziej wydajnymi, elastycznymi i inteligentnymi.

– Możliwości wykorzystania 5G do rozwoju łączności korporacyjnej są ogromne, dlatego inwestujemy w ten rosnący ekosystem, dostarczając prywatnym sieciom 5G praktyczne innowacje – dodaje Enrico Salvatori, Senior Vice President w Qualcomm Europe oraz President w Qualcomm EMEA. Nasze najnowsze technologie przyspieszają osiągnięcie licznych korzyści, jakie nowoczesne prywatne sieci 5G oferują partnerom takim jak Schneider Electric i Capgemini. Oferując wstępnie zintegrowane rozwiązanie, umożliwiające wybór wielu dostawców wraz z technologią automatyzacji i zarządzania Open RAN w celu usprawnienia wdrażania, zarządzania i dostosowywania sieci prywatnych, pomagamy zmniejszyć złożoność i skrócić czas wprowadzania na rynek na całym świecie.

Capgemini ściśle współpracowała ze Schneider Electric, aby zaprojektować zoptymalizowane, kompleksowe rozwiązanie 5G i zidentyfikować wyniki biznesowe na przykładzie przemysłowego zastosowania technologii w Schneider Electric. Zapewniła również wsparcie integracji systemów w oparciu o najnowsze innowacje Qualcomm Technologies i pomogła Schneider Electric w integracji sieci 5G z ich sprzętem, aby opisać i zoptymalizować system. Doświadczenie Schneider Electric w automatyce przemysłowej w połączeniu z doświadczeniem Qualcomm Technologies w zakresie technologii bezprzewodowych, innowacji obliczeniowych i sztucznej inteligencji, uzupełnione o praktyczne doświadczenie Capgemini we wdrażaniu sieci i integracji systemów, łączą się, aby poprawić wydajność przy jednoczesnym wyeliminowaniu zawiłości. Dzięki temu skraca się czas wprowadzania produktów na rynek oraz rosną wskaźniki KPI klientów korzystających z automatycznych podnośników.

Poza podstawowymi funkcjami przemysłowymi, zautomatyzowany system podnoszenia Private 5G może być także wykorzystywany inaczej, np. w przypadku obsługiwanych przez XR (eXtended Reality) operatorów czy urządzeń do noszenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.