Komunikaty PR

Sławny przedsiębiorca we Wrocławiu. Jak założyć firmę wartą miliardy?

2020-02-03  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Jak tworzyć zaawansowane technologie wykorzystywane przez miliony użytkowników na całym świecie? Jak pokierować wdrożeniem, aby nie wydać fortuny? Na co zwrócić uwagę przy budowaniu biznesu? We Wrocławiu zbliża się wyjątkowe spotkanie z Johnem Sung Kimem i członkami JetBridge – firmy z Doliny Krzemowej wchodzącej na polski rynek IT.

Lista jego osiągnięć jest długa, a jego sława go wyprzedza. Założona i sprzedana przez niego firma Five9 jest notowana na giełdzie NASDAQ, a jej obecna wartość przekracza 4 miliardy dolarów. Z powodzeniem stworzył także start-up DoctorBase. John Sung Kim, jeden z najbardziej znanych innowatorów w świecie biznesu, w swojej karierze doradzał takim firmom jak LGC Wireless, Qualys i RingCentral. Jego ostatnim wielkim sukcesem jest założenie w San Francisco firmy JetBridge, która niedawno otworzyła we wrocławskim CitySpace swój pierwszy polski oddział. 13 lutego organizuje pierwsze spotkanie, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych. Poprowadzi również jedną z prelekcji.

John Sung Kim zdradza, że stworzył firmę, aby tchnąć nową jakość w outsourcing usług software’owych. – Bazowałem na połączeniu naszego doświadczenia w budowaniu wielkich firm z Doliny Krzemowej z chęcią nauczania polskich profesjonalistów metody współpracy z gigantami z USA – przybliża. Założyciel JetBridge zarządza międzynarodowym zespołem wybitnych programistów, którzy są jednocześnie mentorami dla utalentowanych pracowników sektora IT w Centralnej Europie. Firma pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym. Szczególny nacisk kładzie na naukę umiejętności miękkich, które przydają się w prowadzeniu relacji biznesowych z Amerykanami.

Nowa jakość IT we Wrocławiu

Znany przedsiębiorca i jego zespół podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat tworzenia zaawansowanych technologii wykorzystywanych przez miliony użytkowników na całym świecie. Przedstawią dwie perspektywy: biznesową i developerską. Opowiedzą, jak pokierować implementacją oraz zdradzą, na co należy zwrócić uwagę przy budowaniu biznesu. – Spotkanie w CitySpace to doskonała okazja do poznania Johna i start-upowej kultury organizacji JetBridge, a także możliwości, które oferuje, na przykład wysyłając swoich pracowników do USA, aby mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w Dolinie Krzemowej – zachęca Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.

Wydarzenie „JetBridge meetup#1. How to create products used by millions of users around the world?” odbędzie się w 13 lutego, w czwartek, w siedzibie CitySpace w Nobilis Business House przy ul. Curie-Skłodowskiej 12. Patronem akcji jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która dostrzega obustronne korzyści, jakie płyną z pojawienia się we Wrocławiu firmy tej rangi. – JetBridge współpracuje z klientami z branży FinTech, healthcare i SaaS. Na szczególną uwagę zasługuje model biznesowy spółki, gdyż poza naciskiem na umiejętności miękkie, znajomość kultury pracy z Amerykanami i rozwój zawodowy, firma oferuje swoim pracownikom udziały na przejrzystych warunkach – mówi Magdalena Wypych z ARAW. Więcej na spotkaniu w CitySpace!

Agenda spotkania „JetBridge meetup#1. How to create products used by millions of users around the world?”

  • 17:30  - Rejestracja
  • 17:45  - Hello From JetBridge
  • 18:00  - How I Created $3 Billion IT Company Know Nothing About IT. Prowadzący: John Sung Kim, założyciel JetBridge
  • 18:30  - Cloud-Native Application Development On A Tight Budget. Prowadzący: Mischa Spiegelmock, współzałożyciel JetBridge

Prelekcje odbędą się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny. Konieczna rejestracja.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lutego pod adresem http://meetup.jetbridge.com/. Więcej informacji: adam@jetbridge.com

CitySpace, miejsce spotkania i wrocławska siedziba JetBridge, to biura typu open space i gabinety z kontrolą dostępu. Można je wynająć w dowolnej konfiguracji. Najemcy korzystają m.in. z pomieszczeń wspólnych, sal konferencyjnych, recepcji, serwerowni i wsparcia IT. CitySpace to operator elastycznych powierzchni biurowych z największą siecią lokalizacji w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. We Wrocławiu CitySpace ma biura w dwóch budynkach: Aquarius Business House przy ul. Swobodnej i Nobilis Business House przy pl. Grunwaldzkim.

 

https://cityspace.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.