Sławny przedsiębiorca we Wrocławiu. Jak założyć firmę wartą miliardy?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Jak tworzyć zaawansowane technologie wykorzystywane przez miliony użytkowników na całym świecie? Jak pokierować wdrożeniem, aby nie wydać fortuny? Na co zwrócić uwagę przy budowaniu biznesu? We Wrocławiu zbliża się wyjątkowe spotkanie z Johnem Sung Kimem i członkami JetBridge – firmy z Doliny Krzemowej wchodzącej na polski rynek IT.
Lista jego osiągnięć jest długa, a jego sława go wyprzedza. Założona i sprzedana przez niego firma Five9 jest notowana na giełdzie NASDAQ, a jej obecna wartość przekracza 4 miliardy dolarów. Z powodzeniem stworzył także start-up DoctorBase. John Sung Kim, jeden z najbardziej znanych innowatorów w świecie biznesu, w swojej karierze doradzał takim firmom jak LGC Wireless, Qualys i RingCentral. Jego ostatnim wielkim sukcesem jest założenie w San Francisco firmy JetBridge, która niedawno otworzyła we wrocławskim CitySpace swój pierwszy polski oddział. 13 lutego organizuje pierwsze spotkanie, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych. Poprowadzi również jedną z prelekcji.
John Sung Kim zdradza, że stworzył firmę, aby tchnąć nową jakość w outsourcing usług software’owych. – Bazowałem na połączeniu naszego doświadczenia w budowaniu wielkich firm z Doliny Krzemowej z chęcią nauczania polskich profesjonalistów metody współpracy z gigantami z USA – przybliża. Założyciel JetBridge zarządza międzynarodowym zespołem wybitnych programistów, którzy są jednocześnie mentorami dla utalentowanych pracowników sektora IT w Centralnej Europie. Firma pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym. Szczególny nacisk kładzie na naukę umiejętności miękkich, które przydają się w prowadzeniu relacji biznesowych z Amerykanami.
Nowa jakość IT we Wrocławiu
Znany przedsiębiorca i jego zespół podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat tworzenia zaawansowanych technologii wykorzystywanych przez miliony użytkowników na całym świecie. Przedstawią dwie perspektywy: biznesową i developerską. Opowiedzą, jak pokierować implementacją oraz zdradzą, na co należy zwrócić uwagę przy budowaniu biznesu. – Spotkanie w CitySpace to doskonała okazja do poznania Johna i start-upowej kultury organizacji JetBridge, a także możliwości, które oferuje, na przykład wysyłając swoich pracowników do USA, aby mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w Dolinie Krzemowej – zachęca Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.
Wydarzenie „JetBridge meetup#1. How to create products used by millions of users around the world?” odbędzie się w 13 lutego, w czwartek, w siedzibie CitySpace w Nobilis Business House przy ul. Curie-Skłodowskiej 12. Patronem akcji jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która dostrzega obustronne korzyści, jakie płyną z pojawienia się we Wrocławiu firmy tej rangi. – JetBridge współpracuje z klientami z branży FinTech, healthcare i SaaS. Na szczególną uwagę zasługuje model biznesowy spółki, gdyż poza naciskiem na umiejętności miękkie, znajomość kultury pracy z Amerykanami i rozwój zawodowy, firma oferuje swoim pracownikom udziały na przejrzystych warunkach – mówi Magdalena Wypych z ARAW. Więcej na spotkaniu w CitySpace!
Agenda spotkania „JetBridge meetup#1. How to create products used by millions of users around the world?”
- 17:30 - Rejestracja
- 17:45 - Hello From JetBridge
- 18:00 - How I Created $3 Billion IT Company Know Nothing About IT. Prowadzący: John Sung Kim, założyciel JetBridge
- 18:30 - Cloud-Native Application Development On A Tight Budget. Prowadzący: Mischa Spiegelmock, współzałożyciel JetBridge
Prelekcje odbędą się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny. Konieczna rejestracja.
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lutego pod adresem http://meetup.jetbridge.com/. Więcej informacji: adam@jetbridge.com
CitySpace, miejsce spotkania i wrocławska siedziba JetBridge, to biura typu open space i gabinety z kontrolą dostępu. Można je wynająć w dowolnej konfiguracji. Najemcy korzystają m.in. z pomieszczeń wspólnych, sal konferencyjnych, recepcji, serwerowni i wsparcia IT. CitySpace to operator elastycznych powierzchni biurowych z największą siecią lokalizacji w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. We Wrocławiu CitySpace ma biura w dwóch budynkach: Aquarius Business House przy ul. Swobodnej i Nobilis Business House przy pl. Grunwaldzkim.
https://cityspace.pl/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.