Sony wprowadza nową, kompaktową kamerę PTZ 4K z dużym zoomem
Firma Sony zapowiedziała powiększenie oferty swoich słynnych kamer PTZ o nowy model SRG-X40UH z przetwornikiem obrazu 4K CMOS Exmor R™. Produkt ten odznacza się wysoką jakością obrazu 4K[i], dużym zoomem, szerokim kątem widzenia oraz dostępnością interfejsów UVC (USB) i HDMI. Jego sprzedaż rozpocznie się jesienią 2022 r.
Kamera jest przeznaczona do zastosowań związanych ze zdalną komunikacją i monitorowaniem zarówno dla biur, edukacji, opieki zdrowotnej i innych rynków, które w ostatnich latach odnotowują szybki rozwój. Jest połączeniem prostej obsługi z łatwością podłączania i może służyć do strumieniowej transmisji na żywo.
Kamera PTZ 4K SRG-X40UH zapewnia wysoką jakość i imponującą szczegółowość obrazu z naturalnie odwzorowanymi kolorami i to wszystko pomimo niewygórowanej ceny. Wysoka czułość umożliwia uchwycenie mimiki i innych ważnych szczegółów podczas zdalnej komunikacji nawet w słabym oświetleniu. Z kolei oversampling z rozdzielczości 4K oznacza jeszcze lepszą jakość obrazu FHD.
Kamera wyróżnia się dużym zoomem: do 40× w rozdzielczości FHD i 30× w 4K (z technologią Clear Image Zoom)[ii]. Maksymalny kąt widzenia obiektywu wynosi około 70 stopni. Płynne, szybkie działanie mechanizmu PTZ i możliwość montażu na suficie pozwolą na rejestrację scen w różnych lokalizacjach, zarówno w małych salach konferencyjnych, jak i dużych audytoriach.
Kamera SRG-X40UH, wyposażona w wygodne w użyciu łącza UVC (USB) i HDMI, jest również zgodna ze standardem PoE+. W przypadku integracji z istniejącymi systemami stawia minimalne wymagania w zakresie okablowania i jest przystosowana do zdalnego sterowania z użyciem protokołu VISCA/VISCA over IP.
„Przez ostatnie dwa lata świat przystosowywał się do radykalnych zmian zachodzących w sposobie pracy i nauki — mówi Rob Meakin, menedżer ds. planowania i produktu w Sony Europe. — W rezultacie zwiększyła się presja na efektywną i niezawodną zdalną komunikację, dostępną dla wielu użytkowników z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Sony wspiera i promuje przyjmowanie się standardu 4K, by wszyscy klienci mogli korzystać z lepszej jakości obrazu.
Kamery zdalnie sterowane i PTZ Sony, będące owocem przeszło 20 lat badań i rozwoju, są obecnie szeroko stosowane do zdalnego kształcenia i komunikacji na uniwersytetach, w szpitalach i biurach, a także do zdalnej produkcji na imprezach i w telewizji.
Zdalna komunikacja w biurach i oświacie
Kamery zdalnie sterowane i PTZ Sony stanowią niezawodne rozwiązanie podczas wideokonferencji i utrwalania obrazu w różnorodnych miejscach nauki i spotkań. Dzięki cichemu działaniu i dyskretnemu wyglądowi nowy model SRG będzie eleganckim elementem sali konferencyjnej lub wykładowej. Kamery te mogą posłużyć do transmisji na żywo i zapewnienia komunikacji w czasie rzeczywistym między uczniami a nauczycielami przebywającymi w różnych ośrodkach i w domach. Ułatwiają tym samym przekazywanie wiedzy i uczenie się poprzez wspólną pracę. Wzrost zainteresowania interaktywnymi dyskusjami, strumieniową transmisją i utrwalaniem wykładów oraz prezentacji w celu ich wykorzystania na żywo lub w przyszłości wynika także z czystości obrazu 4K.
Placówki medyczne
Kamery z serii SRG są obecnie używane w renomowanych placówkach medycznych, gdzie zdalnie monitorują pacjentów i sprzęt w celu zapewnienia optymalnej opieki nawet w słabym oświetleniu. Kamery te służą także do rejestracji materiałów wideo o wysokiej jakości z zabiegów wykonywanych na salach operacyjnych i w gabinetach lekarskich. Takie materiały można także transmitować na żywo do sal wykładowych na uczelniach.
[i] Format 4K 30p jest obsługiwany przez HDMI. Format Full HD 60p jest obsługiwany przez UVC
[ii] Maksymalny zoom optyczny wynosi 20×.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.