Sony wprowadza nową, kompaktową kamerę PTZ 4K z dużym zoomem
Firma Sony zapowiedziała powiększenie oferty swoich słynnych kamer PTZ o nowy model SRG-X40UH z przetwornikiem obrazu 4K CMOS Exmor R™. Produkt ten odznacza się wysoką jakością obrazu 4K[i], dużym zoomem, szerokim kątem widzenia oraz dostępnością interfejsów UVC (USB) i HDMI. Jego sprzedaż rozpocznie się jesienią 2022 r.
Kamera jest przeznaczona do zastosowań związanych ze zdalną komunikacją i monitorowaniem zarówno dla biur, edukacji, opieki zdrowotnej i innych rynków, które w ostatnich latach odnotowują szybki rozwój. Jest połączeniem prostej obsługi z łatwością podłączania i może służyć do strumieniowej transmisji na żywo.
Kamera PTZ 4K SRG-X40UH zapewnia wysoką jakość i imponującą szczegółowość obrazu z naturalnie odwzorowanymi kolorami i to wszystko pomimo niewygórowanej ceny. Wysoka czułość umożliwia uchwycenie mimiki i innych ważnych szczegółów podczas zdalnej komunikacji nawet w słabym oświetleniu. Z kolei oversampling z rozdzielczości 4K oznacza jeszcze lepszą jakość obrazu FHD.
Kamera wyróżnia się dużym zoomem: do 40× w rozdzielczości FHD i 30× w 4K (z technologią Clear Image Zoom)[ii]. Maksymalny kąt widzenia obiektywu wynosi około 70 stopni. Płynne, szybkie działanie mechanizmu PTZ i możliwość montażu na suficie pozwolą na rejestrację scen w różnych lokalizacjach, zarówno w małych salach konferencyjnych, jak i dużych audytoriach.
Kamera SRG-X40UH, wyposażona w wygodne w użyciu łącza UVC (USB) i HDMI, jest również zgodna ze standardem PoE+. W przypadku integracji z istniejącymi systemami stawia minimalne wymagania w zakresie okablowania i jest przystosowana do zdalnego sterowania z użyciem protokołu VISCA/VISCA over IP.
„Przez ostatnie dwa lata świat przystosowywał się do radykalnych zmian zachodzących w sposobie pracy i nauki — mówi Rob Meakin, menedżer ds. planowania i produktu w Sony Europe. — W rezultacie zwiększyła się presja na efektywną i niezawodną zdalną komunikację, dostępną dla wielu użytkowników z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Sony wspiera i promuje przyjmowanie się standardu 4K, by wszyscy klienci mogli korzystać z lepszej jakości obrazu.
Kamery zdalnie sterowane i PTZ Sony, będące owocem przeszło 20 lat badań i rozwoju, są obecnie szeroko stosowane do zdalnego kształcenia i komunikacji na uniwersytetach, w szpitalach i biurach, a także do zdalnej produkcji na imprezach i w telewizji.
Zdalna komunikacja w biurach i oświacie
Kamery zdalnie sterowane i PTZ Sony stanowią niezawodne rozwiązanie podczas wideokonferencji i utrwalania obrazu w różnorodnych miejscach nauki i spotkań. Dzięki cichemu działaniu i dyskretnemu wyglądowi nowy model SRG będzie eleganckim elementem sali konferencyjnej lub wykładowej. Kamery te mogą posłużyć do transmisji na żywo i zapewnienia komunikacji w czasie rzeczywistym między uczniami a nauczycielami przebywającymi w różnych ośrodkach i w domach. Ułatwiają tym samym przekazywanie wiedzy i uczenie się poprzez wspólną pracę. Wzrost zainteresowania interaktywnymi dyskusjami, strumieniową transmisją i utrwalaniem wykładów oraz prezentacji w celu ich wykorzystania na żywo lub w przyszłości wynika także z czystości obrazu 4K.
Placówki medyczne
Kamery z serii SRG są obecnie używane w renomowanych placówkach medycznych, gdzie zdalnie monitorują pacjentów i sprzęt w celu zapewnienia optymalnej opieki nawet w słabym oświetleniu. Kamery te służą także do rejestracji materiałów wideo o wysokiej jakości z zabiegów wykonywanych na salach operacyjnych i w gabinetach lekarskich. Takie materiały można także transmitować na żywo do sal wykładowych na uczelniach.
[i] Format 4K 30p jest obsługiwany przez HDMI. Format Full HD 60p jest obsługiwany przez UVC
[ii] Maksymalny zoom optyczny wynosi 20×.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.