Komunikaty PR

Spyrosoft zatrudnia w czasie epidemii

2020-05-28  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Julita Pacana
Me & My Friends

Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/

W niepewnych czasach epidemii, w dobie złych prognoz dla gospodarki i rynku pracy pojawiają się też dobre informacje. Są branże, które w obecnym kryzysie upatrują impulsu do pozytywnych zmian. Są firmy, które mimo ogólnego spowolnienia cały czas się rozwijają. Spółka Spyrosoft od początku tego roku przyjęła do pracy aż 80 osób. Co więcej, w samym tylko kwietniu i maju br. powiększył się zespół o 20 pracowników. W firmie realizowane są nowe projekty, takie jak chociażby współpraca z Pro-PLUS nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19.

Epidemia koronawirusa odmieniła życie Polaków. Obok obaw o zdrowie swoje i najbliższych pojawił się niepokój o zawodową przyszłość, stabilność zatrudnienia, wysokość zarobków. Czy dotyczy to także pracowników branży IT? Jak sytuacja wygląda w Grupie Spyrosoft, obecnej na rynku usług IT od 2016 roku?

Mocny zysk netto i stabilna pozycja

Globalna pandemia i spowodowany nią kryzys, tak bolesny dla wielu przedsiębiorstw, nie zachwiały stabilnością spółki Spyrosoft – dostawcy oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla branż takich, jak: motoryzacja, finanse, przemysł 4.0, medycyna, usługi geoprzestrzenne czy HR. Tutaj nieprzerwanie przyjmuje się nowych pracowników. Od początku 2020 r. do maja br. zatrudniono łącznie 80 osób, przy czym w samym tylko Wrocławiu nawiązano współpracę z 53 osobami, w Krakowie – 16, a w Białymstoku – 4. Z tego aż 20 specjalistów dołączyło do firmy w kwietniu i maju, czyli w okresie tzw. zamrożenia polskiej gospodarki.

Poza Wrocławiem, Krakowem i Białymstokiem zespoły powiększyły się także w Warszawie oraz w Londynie i Zagrzebiu. Oznacza to, że dla Grupy, która posiada swoje biura także w Monachium, Brunszwiku (Niemcy) oraz w Detroit (Stany Zjednoczone), pracuje już 501 specjalistów.

Zajmujemy się inżynierią oprogramowania. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne. W dobie pandemii naszą przewagą są projekty, które stanowią długofalowe inwestycje klientów, jak te, które realizujemy w branży automotive. Ponadto, jesteśmy elastyczni i potrafimy przekładać rozwiązania technologiczne i jakościowe z jednej branży na inną – stąd nasza obecność w dynamicznie rosnącej branży medycznej.  Stabilna kondycja Grupy Spyrosoft objawia się między innymi tym, że niezmiennie poszukujemy pracowników” – zapewnia Tomasz Bienkiewicz, prezes Spyrosoft Solutions S.A.

W ostatnim czasie zakres prac twórców oprogramowania powiększył się o sześć nowych projektów. Są one realizowane dla klientów z branż takich, jak: finanse, HR,  przemysł, czy medycyna. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z firmą Pro-PLUS, dostawcą rozwiązań telemedycznych, przy rozwoju systemu do zdalnego monitorowania pacjenta zakażonego Covid-19. Przygotowany system zapewnia m.in. monitorowanie saturacji, tętna i temperatury ciała pacjenta oraz umożliwia prowadzenie zdalnej opieki.

Pomimo pandemii i spowolnienia gospodarczego Grupa Spyrosoft ma stabilną pozycję rynkową. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A. w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosły 25,2 mln zł. To o 74 proc. więcej niż przed rokiem i o 3 proc. więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem. Zysk netto wypracowany w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyniósł 2,8 mln zł. W porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r. jest to wzrost na poziomie 126 proc. Od lutego 2020 r. spółka jest notowana na NewConnect, rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Kryzys szansą na wzmocnienie branży IT

Wyniki i dobra sytuacja firmy Spyrosoft zdają się potwierdzać to, jak rok w branży widzą analitycy International Data Corporation (IDC). Zgodnie z ich kwietniowymi prognozami globalny rynek technologii informatycznych skurczy się w 2020 r. o 2,7 proc. względem roku 2019. Będą jednak sektory, które mimo pandemii będą rosły. Eksperci IDC spodziewają się m.in. wzrostu nakładów na oprogramowanie czy chmurę, spowodowanego potrzebą dostosowania biznesu do nowych warunków.

Sytuacja w branży IT jest w tej chwili bardzo zróżnicowana. Na pewno w trudnej sytuacji znajdują się firmy IT z dużą ekspozycją na sektory związane z retailem, transportem, turystyką. Jednak w dłuższej perspektywie wnioski, jakie wyciągną przedsiębiorstwa ze skutków epidemii, będą sprzyjać rozwojowi naszej branży, ponieważ wiele firm będzie inwestować w cyfryzację. Zadaniem Spyrosoft jest wspieranie tej transformacji, dlatego obecnie oferujemy nowym klientom również nasze doświadczenie w zakresie Product Design i doradztwa technologicznego.” – podkreśla Konrad Weiske, prezes Spyrosoft S.A.

Stąd też ewentualną niepewność o pracę w branży IT należy traktować przejściowo. W firmie Spyrosoft procesy rekrutacyjne toczą się cały czas – bez względu na koronawirusa.

 

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Od lutego 2020 roku spółka Spyrosoft S.A. jest notowana na rynku NewConnect.

Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

Więcej informacji o Spyrosoft na: www.spyro-soft.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Me & My Friends
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.