Stoją za największymi startupowymi rundami. Czekają na Twój startup w Gdańsku
Zainwestowali w Booksy, Telemedi, Revolut, Shazam i Zowie. Teraz międzynarodowi inwestorzy przyjadą poznać startupy, które zgłoszą się do Infoshare Startup Contest. Najlepsze wygrają łącznie 30 tysięcy euro w gotówce i rozwiną skrzydła pod okiem InCredibles Sebastiana Kulczyka. Rejestracja trwa do 15 marca!
Rusza Infoshare Startup Contest - konkurs, w którym udział wzięło dotąd ponad 4 tysiące startupów. Tegoroczna edycja skierowana jest do startupów pozytywnego wpływu z różnych branż, w tym technologii, zrównoważonego rozwoju, edukacji i zdrowia, działających na rzecz dobra społecznego i środowiska. Najlepsze z nich zaprezentują się międzynarodowym funduszom VC i inwestorom związanym m.in. z Andreessen Horowitz, a także przedstawicielom największych globalnych korporacji. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich około 200.
Na szerokie wody z Gdańskiem
Łączna pula nagród w konkursie to 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Na półfinalistów czekają także Startup Passy, umożliwiające nieodpłatny udział w konferencji oraz dostęp do wszystkich scen i matchmakingu z inwestorami i klientami. Ponadto będą miały możliwość prezentacji rozwiązań w Startup Expo. Nagrodą dodatkową będzie udział wybranego startupu w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka. Aplikować do konkursu można do 15 marca. Zwycięzców poznamy podczas Infoshare w maju.
- Startup Contest to wspaniała okazja dla młodych przedsiębiorców, aby zaprezentować swoje pomysły i uzyskać wsparcie dla ich realizacji. Jesteśmy dumni, że jako miasto, od 10 lat wspieramy tę inicjatywę finansując przełomowe pomysły, które zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze. Gdańsk zawsze był miastem otwartym na innowacje i chcemy aby takim pozostał - mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.
Najlepsi z programem mentoringowym od Kulczyka
Spośród 20 najlepszych startupów wyłonionych w półfinałach Startup Contest, zostanie wybrany jeden, który zostanie zaproszony do uczestnictwa w VII edycji InCredibles — programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Do prestiżowego grona InCredibles należy już ponad 50 spółek, w tym m.in. SunRoof Technology, Infermedica, Therapify, a także FibriTech - uczestnicy Startup Contest z 2021 r. Program InCredibles to kilka miesięcy zindywidualizowanego, bezpłatnego wsparcia przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych founderów, inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania oraz HR.
- Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. W ciągu kilku lat stworzyliśmy sieć mentorów, centrów kompetencji, organizacji branżowych i funduszy venture capital, która stała się unikatową platformą wsparcia oraz rozwoju dla młodych liderów przedsiębiorczości. W tym roku znowu stawiamy na tych, którym nie jest wszystko jedno jak, i z kim robią biznes. – mówi Sebastian Kulczyk.
Pokaż się zagranicznym inwestorom
W tym roku udział w konferencji potwierdzili m.in inwestorzy, związani z Andreessen Horowitz, 10X Founders i Flashpoint VC czy 500 Emerging Europe. Gotowi są przeznaczyć kolejne miliony na inwestycje w startupy na Infoshare, jeśli tylko te ich do siebie przekonają. Spotkania z inwestorami i partnerami odbywać się będą za pośrednictwem dedykowanej aplikacji do matchmakingu. W 2022 roku odbyło się 1505 takich spotkań, a ponad 80% startupów obecnych na wydarzeniu deklaruje, że to właśnie na Infoshare spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy. Startupy będą także mogły zaprezentować swój projekt podczas wydarzenia w strefie Startup Expo oraz w specjalnej bazie, dostępnej dla inwestorów uczestniczących w konferencji.
Startup Contest organizowany jest w ramach Infoshare - największej w CEE konferencji łączącej biznes z nowymi technologiami. Tegoroczna edycja konferencji to aż 9 scen tematycznych, kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 250 wystąpień, strefa Expo i 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu.
Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej organizatora: https://infoshare.pl/conference/startup-contest/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.