Strado LED XS – innowacyjne oprawy drogowe w portfolio Lena Lighting
W ofercie Lena Lighting pojawiła się kolejna linia opraw drogowych - Strado LED XS. Produkty te zaskakują znakomitymi parametrami oraz niezwykłą trwałością.
Oprawy z nowej linii Strado LED XS to odpowiedź na rosnące potrzeby nowoczesnych, prężnie rozwijających się miast. Zostały zaprojektowane zgodnie z nurtem smart city, dzięki czemu skutecznie podniosą poziom bezpieczeństwa na drogach i ulicach. Strado LED XS łączy w sobie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, zapewniające niską awaryjność, z ekologią.
Ogromna trwałość
Strado LED XS została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym doświetlaniu traktów komunikacyjnych: dróg, ulic, ale też autostrad czy tras szybkiego ruchu. Dlatego w oprawie zastosowano szereg rozwiązań technologicznych, wspierających bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale też wydłużających żywotność produktu.
Oprawę wyróżnia najwyższy poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne (IK9, IK10) oraz działanie wilgoci (IP66). Szczelność niweluje ryzyko zalania modułów LED i pozostałych komponentów. Dodatkowo w górnej części korpusu znajduje się specjalnie wydzielona wnęka elektryczna, która zapewnia skuteczne chłodzenie wszystkich elementów zasilających – niezależnie od modułu świetlnego. Dolną powierzchnię wykończono natomiast szybą ze szkła hartowanego.
Efektywność świetlna
W Strado LED XS, podobnie jak w pozostałych rozwiązaniach Lena Lighting, pojawiły się wysoce energooszczędne moduły ledowe. Gwarantują one wysoką skuteczność świetlną sięgającą 155 lm/W. Moc strumienia mieści się w zakresie od 975 do 7500 lumenów, co umożliwia efektywne oświetlenie typowych sytuacji drogowych, przy zachowaniu niskiego zużycia energii (moc oprawy to od 8 do 54 W).
Strado LED XS jest także kompatybilna z i inteligentnym systemem sterowania światłem DALI, który umożliwia programowanie oprawy, by w pełni odpowiadała indywidualnym potrzebom lokalizacyjnym.
Ekologia
Strado LED XS jest o kilogram lżejsza i zawiera o 30% mniej aluminium w porównaniu do wcześniejszej wersji Strado LED S. Oznacza to mniejszy ślad węglowy, znacznie łatwiejszy transport i montaż produktu. W ten sposób Lena Lighting realizuje strategię optymalizacji CAPEX, wspierając samorządy w dążeniu do ich celów środowiskowych w ramach programów samorządowych, takich jak „Rozświetlamy Polskę”.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.