Sylen Studio: Gra Dream of Gods z ogromną społecznością graczy jeszcze przed pre
Niezależne studio gamingowe Sylen Studio, specjalizujące się w produkcji gier
z gatunku MOBA, RTS oraz action RPG prowadzi zaawansowane prace nad swoim flagowym projektem, grą Dream of Gods. Premiera tytułu zaplanowana jest na 15 stycznia 2021 roku,
a już teraz jest to piąta gra w Polsce pod względem społeczności na Facebooku. Dodatkowo Sylen Studio jest pierwszym deweloperem na świecie, który zamierza wykorzystać technologię hologramów w swoich produkcjach. Na część z tych projektów studio będzie potrzebować finansowania, dlatego Sylen Studio rozważa m.in. emisję akcji i debiut na rynku NewConnect.
Dream of Gods to gra, która łączy ze sobą kilka najpopularniejszych gatunków gier MOBA, RTS, hack'n'slash, tower defense, battle royale. Rozbudowana fabuła przenosi graczy do świata, w którym ludzie odwracają się od bogów. Konsekwencją tego jest wściekłość oraz zstąpienie bogów z 6 mitologii na Ziemie. Okazuje się, że mity nie są fikcją, a bogowie wypowiadają wojnę ludzkości i zaczynają walczyć między sobą. Gracze do wyboru mają 4 Nexusy bogów, a każdy z nich jest przedstawicielem innej mitologii. Gwarantuje to 100% odmienności każdej rozgrywki. Strategicznym elementem gry
są także warunki atmosferyczne.
- Przed nami kluczowy etap prac nad grą Dream of Gods – pierwszym tytułem Sylen Studio. Szczerze wierzymy, że projekt ten zostanie dobrze przyjęty przez graczy, ponieważ już teraz, na pół roku przed premierą, zgromadził ogromną społeczność fanów na Facebooku. – komentuje Dariusz Mytych, prezes Sylen Studio.
Sylen Studio wspólnie z Gravier Venture Capital odkupiło prawa do gry Dream of Gods od studia E-games. Od tego czasu spółka poszerzyła zespół deweloperski oraz liczbę docelowych platform, na których tytuł zostanie udostępniony, chodzi o PS4, XONE i Nintendo Switch.
- Nabywając IP do gry Dream of Gods chcieliśmy otworzyć nowe perspektywy rozwoju dla projektu
o tak dużym potencjale. Wciąż jednak blisko współpracujemy z kluczowymi osobami z E-Games, które nadzorowały wcześniej prace nad tytułem. Dzięki regularnym konsultacjom z twórcami projektu, mamy pewność, że rozwijamy go w dobrym kierunku. – dodaje Dariusz Mytych.
Oprócz realizacji Dream of Gods, Sylen Studio zapowiada stworzenie pionierskiego urządzenia, które pozwoli na wykorzystanie technologii hologramów w branży gamingowej. Dodatkowo, następną planowaną produkcją studia jest wysokobudżetowa gra action RPG.
- Chcemy dywersyfikować działalność, dlatego oprócz gry Dream of Gods zamierzamy rozpocząć prace nad dwoma projektami. Jednym z nich jest niezwykle pionierska technologia hologramu w świecie gamingu. Zamierzamy również stworzyć wysokobudżetową grę action RPG. Na część z tych projektów będziemy potrzebować finansowania, dlatego rozważamy różne formy jego pozyskania, w tym także emisję akcji i giełdowy debiut. - mówi Dariusz Mytych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.