Szwedzka Telia z usługą Push-to-Talk od Motoroli Solutions
PR Inspiration
Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/
Telia będzie pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych w krajach skandynawskich, który zaoferuje nowe rozwiązanie zapewniające swoim klientom natychmiastowe funkcje „Naciśnij i mów”, wiadomości multimedialne i funkcje „Naciśnij i zobacz wideo”.
24 czerwca 2020 r. Telia, wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji, podpisała umowę z Motorolą Solutions na dostarczenie klientom rozwiązania telekomunikacyjnego nowej generacji, zgodnego ze standardem 3GPP i gotowego na przyszłe standardy. Rozwiązania telekomunikacyjne klasy “mission-critical” naciśnij-i-mów (MCPTT - Mission Critical Push-To-Talk) umożliwiają klientom operatorów poprawę wydajności operacyjnej, przyspieszenie wydajności biznesowej i poprawę obsługi klienta.
Zintegrowana z operatorem szerokopasmowa usługa MCPTT natychmiast łączy osoby i grupy za pośrednictwem sieci LTE Telia, z możliwością zastosowania mechanizmów priorytetowych. Usługa obejmuje również duży zestaw ulepszonych usług multimedialnych, takich jak push-to-video, push-to-text, geolokalizacja i geo-fencing, udostępnianie urządzeń oraz komunikaty o stanie operacyjnym.
Umowa ustanawia uruchomienie w krajach skandynawskich pierwszej zintegrowanej z operatorem szerokopasmowej usługi MCPTT klasy mission-critical, dostarczanej przez Motorolę Solutions. Ponadto Motorola Solutions dostarczy swoje urządzenia LEX L11 za pośrednictwem lokalnego partnera kanału CeLAB. Wytrzymały, usprawniony LEX L11 został zaprojektowany z dedykowanym przyciskiem PTT, przełącznikiem kanałów, programowalnymi przyciskami i przyciskiem awaryjnym do intuicyjnych operacji o krytycznym znaczeniu. Urządzenie oferuje wysoką jakość dźwięku z eliminacją szumów i echa, a także tłumieniem sprzężenia dźwięku. Wszystkie te funkcje łączą się, aby stworzyć wysoce niezawodne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące platformę, sieć i urządzenia użytkowników końcowych.
Użytkownicy pierwszej linii w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i firmach o strategicznym znaczeniu, polegają na natychmiastowych i niezawodnych usługach typu „Naciśnij i mów”. Ma to kluczowe znaczenie dla koordynacji codziennych operacji i nieoczekiwanych reakcji w nagłych wypadkach. Dlatego usługa jest odpowiednia do użytku w wielu sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, budownictwo, usługi komunalne, opieka zdrowotna, usługi publiczne i środowiska przemysłowe.
Usługa szerokopasmowego MCPTT o krytycznym znaczeniu dla firmy pozwoli naszym klientom korzystać z dwukierunkowej komunikacji radiowej i technologii szerokopasmowych na naszej nowatorskiej infrastrukturze - powiedział Staffan Akesson, dyrektor techniczny w Telia Sweden. Jako jeden z wiodących szwedzkich operatorów telekomunikacyjnych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom niezawodność i najwyższą jakość usług, zwłaszcza że technologia ta ma kluczowe znaczenie w sytuacjach krytycznych – dodaje.
Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony firm, które muszą połączyć swoje zespoły za pośrednictwem niezawodnych, łatwych w użyciu usług PTT w terenie - powiedział Michael Kaae, wiceprezes regionalny Europy w Motorola Solutions. Jak dodaje: Dzięki firmie Telia w Szwecji umożliwiamy już trzem głównym operatorom telekomunikacyjnym w Europie dostarczanie wiodących usług PTT klasy “mission critical” o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów. Nasza sprawdzona zintegrowana z siecią, szerokopasmowa platforma PTT zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem opłacalności, niezawodności, skalowalności, jakości głosu oraz szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, które oferuje, i cieszymy się, że możemy wspierać jej klientów w adoptując tę nową usługę.
Lider w szerokopasmowej komunikacji PTT
Kontrakt z Telia Sweden jest kolejnym po umowach, które Motorola Solutions podpisała niedawno z holenderskim dostawcą usług telekomunikacyjnych KPN i francuskim operatorem telekomunikacyjnym SFR. Obaj operatorzy już świadczą zintegrowaną z siecią usługę MCPTT o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów
i podpisali umowy z Dutch Rail w Holandii i z French National Railway SNCF we Francji.
Szerokopasmowa usługa MCPTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP i przyszłościowymi rozwiązaniami. Obsługuje płynną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają i można ją łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby. Rozwiązanie bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i bardzo odpornej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.
O Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie łączności używanej w sytuacjach kryzysowych i procesach analitycznych. Nasze platformy technologiczne używane są w łączności kryzysowej, systemach centrów dowodzenia oraz analizach wideo i bezpieczeństwa. Używane są one przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, czym zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. W Motorola Solutions rozpoczynamy nową erę bezpieczeństwa publicznego. Dowiedz się więcej na www.motorolasolutions.com.
Śledź @MotoSolutions na Twitterze
Obserwuj @MotorolaSolutions na Instagramie
Bądź z @MotorolaSolutions na LinkedInie
Polub @MotorolaSolutions na Facebooku
Dodatkowych informacji udziela:
Elvan Lindberg
Motorola Solutions
Mobile: +46 (0)707448893
Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com
Susanne Stier
Motorola Solutions
Mobile: +49 (0)172 6161773
Susanne.Stier@motorolasolutions.com
Inger Gunterberg
Telia Company
Mobile: +46 (0) 706372771
Inger.gunterberg@teliacompany.com
MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS and the Stylized M Logo are trademarks or registered trademarks of Motorola Trademark Holdings, LLC and are used under license. All other trademarks are the property of their respective owners. ©2020 Motorola Solutions, Inc. All rights reserved.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.