Komunikaty PR

Szwedzka Telia z usługą Push-to-Talk od Motoroli Solutions

2020-07-06  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Zybała
PR Inspiration

Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/

Telia będzie pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych w krajach skandynawskich, który zaoferuje nowe rozwiązanie zapewniające swoim klientom natychmiastowe funkcje „Naciśnij i mów”, wiadomości multimedialne i funkcje „Naciśnij i zobacz wideo”.

24 czerwca 2020 r. Telia, wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji, podpisała umowę z Motorolą Solutions na dostarczenie klientom rozwiązania telekomunikacyjnego nowej generacji, zgodnego ze standardem 3GPP i gotowego na przyszłe standardy. Rozwiązania telekomunikacyjne klasy “mission-critical” naciśnij-i-mów (MCPTT - Mission Critical Push-To-Talk) umożliwiają klientom operatorów poprawę wydajności operacyjnej, przyspieszenie wydajności biznesowej i poprawę obsługi klienta.

Zintegrowana z operatorem szerokopasmowa usługa MCPTT natychmiast łączy osoby i grupy za pośrednictwem sieci LTE Telia, z możliwością zastosowania mechanizmów priorytetowych. Usługa obejmuje również duży zestaw ulepszonych usług multimedialnych, takich jak push-to-video, push-to-text, geolokalizacja i geo-fencing, udostępnianie urządzeń oraz komunikaty o stanie operacyjnym.

Umowa ustanawia uruchomienie w krajach skandynawskich pierwszej zintegrowanej z operatorem szerokopasmowej usługi MCPTT klasy mission-critical, dostarczanej przez Motorolę Solutions. Ponadto Motorola Solutions dostarczy swoje urządzenia LEX L11 za pośrednictwem lokalnego partnera kanału CeLAB. Wytrzymały, usprawniony LEX L11 został zaprojektowany z dedykowanym przyciskiem PTT, przełącznikiem kanałów, programowalnymi przyciskami i przyciskiem awaryjnym do intuicyjnych operacji o krytycznym znaczeniu. Urządzenie oferuje wysoką jakość dźwięku z eliminacją szumów i echa, a także tłumieniem sprzężenia dźwięku. Wszystkie te funkcje łączą się, aby stworzyć wysoce niezawodne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące platformę, sieć i urządzenia użytkowników końcowych.

Użytkownicy pierwszej linii w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i firmach o strategicznym znaczeniu, polegają na natychmiastowych i niezawodnych usługach typu „Naciśnij i mów”. Ma to kluczowe znaczenie dla koordynacji codziennych operacji i nieoczekiwanych reakcji w nagłych wypadkach. Dlatego usługa jest odpowiednia do użytku w wielu sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, budownictwo, usługi komunalne, opieka zdrowotna, usługi publiczne i środowiska przemysłowe.

Usługa szerokopasmowego MCPTT o krytycznym znaczeniu dla firmy pozwoli naszym klientom  korzystać z dwukierunkowej komunikacji radiowej i technologii szerokopasmowych na naszej nowatorskiej infrastrukturze - powiedział Staffan Akesson, dyrektor techniczny w Telia Sweden. Jako jeden z wiodących szwedzkich operatorów telekomunikacyjnych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom niezawodność i najwyższą jakość usług, zwłaszcza że technologia ta ma kluczowe znaczenie w sytuacjach krytycznych – dodaje.

Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony firm, które muszą połączyć swoje zespoły za pośrednictwem niezawodnych, łatwych w użyciu usług PTT w terenie - powiedział Michael Kaae, wiceprezes regionalny Europy w Motorola Solutions. Jak dodaje: Dzięki firmie Telia w Szwecji umożliwiamy już trzem głównym operatorom telekomunikacyjnym w Europie dostarczanie wiodących usług PTT klasy “mission critical” o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów. Nasza sprawdzona zintegrowana z siecią, szerokopasmowa platforma PTT zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem opłacalności, niezawodności, skalowalności, jakości głosu oraz szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, które oferuje, i cieszymy się, że możemy wspierać jej klientów w adoptując tę nową usługę.

Lider w szerokopasmowej komunikacji PTT

Kontrakt z Telia Sweden jest kolejnym po umowach, które Motorola Solutions podpisała niedawno z holenderskim dostawcą usług telekomunikacyjnych KPN i francuskim operatorem telekomunikacyjnym SFR. Obaj operatorzy już świadczą zintegrowaną z siecią usługę MCPTT o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów
i podpisali umowy z Dutch Rail w Holandii i z French National Railway SNCF we Francji.

Szerokopasmowa usługa MCPTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP i przyszłościowymi rozwiązaniami. Obsługuje płynną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają i można ją łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby. Rozwiązanie bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i bardzo odpornej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie łączności używanej w sytuacjach kryzysowych i procesach analitycznych. Nasze platformy technologiczne używane są w łączności kryzysowej, systemach centrów dowodzenia oraz analizach wideo i bezpieczeństwa. Używane są one przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, czym zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. W Motorola Solutions rozpoczynamy nową erę bezpieczeństwa publicznego. Dowiedz się więcej na www.motorolasolutions.com.


Śledź @MotoSolutions na Twitterze

Obserwuj @MotorolaSolutions na Instagramie 

Bądź z @MotorolaSolutions na LinkedInie

Polub @MotorolaSolutions na Facebooku 


Dodatkowych informacji udziela:

Elvan Lindberg

Motorola Solutions

Mobile: +46 (0)707448893

Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com 

 

Susanne Stier

Motorola Solutions

Mobile: +49 (0)172 6161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com 

 

Inger Gunterberg

Telia Company

Mobile: +46 (0) 706372771

Inger.gunterberg@teliacompany.com

 

MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS and the Stylized M Logo are trademarks or registered trademarks of Motorola Trademark Holdings, LLC and are used under license. All other trademarks are the property of their respective owners. ©2020 Motorola Solutions, Inc. All rights reserved. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-17 | 17:30

Palo Alto Networks z pierwszym wydarzeniem Ignite On Tour w Polsce

Zorganizowane przez lidera cyberbezpieczeństwa wydarzenie jest pierwszym w Polsce z serii Ignite On Tour. 16 kwietnia w warszawskim Crowne Plaza spotkali się decydenci i eksperci branżowi w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego w celu wymiany wiedzy i dyskusji o najnowszych trendach. Gościem honorowym był również Wicepremier i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.  W minionym roku 25 procent przedsiębiorstw przemysłowych czasowo wstrzymało swoją działalność z powodu cyberataku, co wynika z raportu ABI Research i Palo Alto Networks nt. bezpieczeństwa technologii operacyjnych – OT. Oprócz bezpośrednich konsekwencji w postaci utraty danych i przychodów, cyber-ataki zakłócają ciągłość operacji biznesowych. Patrząc w przyszłość, ankietowani specjaliści z branży przemysłowej wskazują, że zabezpieczenie urządzeń przemysłowych, w kontekście wielu nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, 5G i zdalnego dostępu, będzie największym wyzwaniem dla ich organizacji. Świadomość znaczenia, jakie dla funkcjonowania przedsiębiorstw i usług publicznych, ma cyberbezpieczeństwo systematycznie wzrasta. A właśnie o nim i poszczególnych wektorach zabezpieczeń dyskutowali goście Ignite On Tour Warsaw, pierwszego w Polsce wydarzenia z serii spotkań organizowanych przez Palo Alto Networks. Ignite On Tour w pigułce Ignite on Tour to globalne tournée biznesowe, które odbywa się w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. W Europie, poza Warszawą, na ten rok zaplanowane zostały prelekcje w Mediolanie, Madrycie, Paryżu, Monachium i Lizbonie. Polska tym samym znalazła się w ścisłym gronie państw, w których eksperci i decydenci mają szansę na wymianę wiedzy z zakresu cyber security. Jednym z kluczowych przemówień w trakcie warszawskiej edycji był panel Helmuta Reisingera, CEO EMEA & LATAM, o autonomicznym cyberbezpieczeństwie. W erze dzisiejszych technologii, wpływ sztucznej inteligencji zmienia krajobraz zagrożeń i cele biznesowe, jednocześnie napędzając innowacje i umożliwiając cyberprzestępcom przeprowadzanie wyrafinowanych ataków. W dyskusji o podejściu chmurowym zabrali głos także przedstawiciele Google, partnera Palo Alto Networks. Zwieńczeniem konferencji było natomiast wystąpienie Ministra Cyfryzacji, Krzysztofa Gawkowskiego. Pierwsze wydarzenie Ignite On Tour w Polsce odzwierciedla znaczenie, jakie przywiązujemy do rozwoju naszej działalności w kraju na wielu poziomach. Współpracujemy zarówno z sektorem publicznym, w tym organami bezpieczeństwa, jak i firmami. Cyberbezpieczeństwo jest również jednym z filarów działalności biznesowej. Dlatego dostarczamy nasze zaawansowane rozwiązania, które odpowiadają na dzisiejszą skalę i różnorodność zagrożeń. Cieszę się, że podczas polskiej edycji mogliśmy poruszyć tak ważne tematy, jak nasze platformy oparte na sztucznej inteligencji dla cyberbezpieczeństwa w sieci, chmurze i działaniach operacyjnych. Jestem przekonany, że udany debiut polskiej edycji Ignite zainicjuje kolejne edycje i będzie ważnym wkładem w debatę na temat cybersecurity– mówi o wydarzeniu Wojciech Gołębiowski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej. Potrzeba uwagi na cybersecurity Tylko w ciągu ostatniego roku 70% organizacji przemysłowych na całym świecie (wg badania THE STATE OF OT SECURITY) padło ofiarą cyberataków. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że 26% z nich doświadcza ataków co tydzień lub częściej. Zdaniem ekspertów skala zagrożeń będzie systematycznie wzrastać. Jednak bezpieczeństwo cyfrowe to nie tylko domena przedsiębiorstw. Rozwój usług cyfrowych, z których korzystamy na co dzień sprawia, że dotyka ono każdego z nas. Dlatego budowanie świadomości na temat odpowiedzialnego funkcjonowania w cyfrowym ekosystemie ma fundamentalne znaczenie. Rolą wydarzeń takich jak Ignite on Tour jest stałe podnoszenie wiedzy na ten temat.  
IT i technologie AVSI Polska otrzymuje grant Fundacji Kyndryl na rozwój umiejętności i odporności
2024-04-17 | 16:30

AVSI Polska otrzymuje grant Fundacji Kyndryl na rozwój umiejętności i odporności

AVSI Polska otrzymuje grant Fundacji Kyndryl na rozwój umiejętności i odporności w zakresie cyberbezpieczeństwa. 19 marca, 2024 r. w Nowym Jorku Fundacja Kyndryl ogłosiła, że AVSI
IT i technologie PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU
2024-04-16 | 16:00

PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU

Panasonic, jako Worldwide Olympic Partner w sektorze urządzeń audiowizualnych, odegra kluczową rolę w przygotowaniach do Letnich Igrzysk 2024 w Paryżu, skupiając się na promowaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.