Komunikaty PR

Technologiczny hub inwestuje w Polsce - LTIMindtree otworzył centrum w Krakowie

2023-03-07  |  15:30
Biuro prasowe

LTIMindtree, technologiczny hub zajmujący się doradztwem i rozwiązaniami cyfrowymi, otwiera nowe centrum usług w Krakowie. Już wkrótce zatrudnienie znajdzie w nim 500 pracowników. Inwestycja będzie uzupełnieniem istniejącego już centrum firmy w Warszawie.

 

Przygotowane dla 500 pracowników, nowoczesne centrum w Ocean Office Park - Kraków, będzie wspierać możliwości firmy w regionie i przybliży światowej klasy usługi LTIMindtree klientom z branży turystycznej, transportowej i hotelarskiej.

 

Placówka w Krakowie to najnowsze przedsięwzięcie w rozwijającej się działalności LTIMindtree w całej Europie. Obecnie firma dysponuje dwudziestoma trzema biurami i dziewięcioma centrami dostaw w regionie, oferując innowacyjne rozwiązania technologiczne i usługi, które zapewniają klientom przewagę konkurencyjną na ich rynkach.

 

W inauguracji otwarcia udział wzięli Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Przemysław Roth, Wiceprezes ASPIRE (Kraków), Peter Mitchell, Wiceprezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL- Kraków), Rao Maddukuri, Prezes Polsko Indyjskiej Rady Biznesu oraz Nachiket Deshpande, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu LTIMindtree.

 

Polska, a w szczególności Kraków, to renomowany europejski hub technologiczny z wyjątkowym zasobem talentów. Stanowi on integralną część globalnego biznesu informatycznego. Cieszymy się, że liderzy rynku, tacy jak LTIMindtree, kontynuują inwestycje w naszym regionie i mieście, aby wspierać innowacje i umożliwić cyfrową transformację międzynarodowych firm, działających w wielu branżach – powiedział, Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Dzięki temu zaawansowanemu obiektowi będziemy mogli lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i przybliżyć nasze usługi – zarówno globalnie jak i w Europie, a także dostarczać im rozwiązania nowej generacji. Jest to posunięcie zgodne z naszą strategią rozszerzania globalnego zasięgu i wzmacniania obecności na kluczowych rynkach. Nasz model biznesowy oparty na centrach usług okazał się skuteczny, a nowa inwestycja jeszcze bardziej wzmocni nasze możliwości, dzięki czemu będziemy działać w sposób bardziej elastyczny i lepiej reagować na potrzeby naszych klientów – powiedział Nachiket Deshpande, dyrektor operacyjny i członek zarządu, LTIMindtree

 

– Gratulujemy LTIMindtree nowej inwestycji w Krakowie. Obecność w Europie Wschodniej zapewni przedsiębiorstwom działającym w regionie jeszcze łatwiejszy dostęp do portfolio rozwiązań cyfrowych firmy. Jesteśmy pewni, że inwestycja LTIMindtree przyczyni się do wzrostu i rozwoju polskiego przemysłu technologicznego. Życzymy LTIMindtree sukcesów w dalszej ekspansji i budowaniu globalnego zasięgu – powiedział Przemysław Roth, Wiceprezes ASPIRE (Kraków).

 

Funkcję General Managera LTIMindtree w Polsce powierzono Sławomirowi Czuz, który posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie. Wcześniej pracował, m.in. dla GE Healthcare czy ABB.

 

O LTIMindtree 

 

LTIMindtree jest międzynarodową firmą zajmująca się doradztwem technologicznym i rozwiązaniami cyfrowymi, która umożliwia przedsiębiorstwom z różnych branż zmianę dotychczasowych modeli biznesowych, przyspieszenie innowacji i maksymalizację wzrostu poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Jako partner w transformacji cyfrowej ponad 700 klientów, LTIMindtree wnosi bogate doświadczenie w zakresie technologii, aby pomóc w zwiększeniu konkurencyjności i wyników biznesowych w globalnej rzeczywistości. Wspierana przez prawie 90 000 utalentowanych i przedsiębiorczych profesjonalistów w ponad 30 krajach, LTIMindtree, należąca do Larsen & Toubro Group, jest skuteczna w rozwiązywaniu najbardziej złożonych wyzwań biznesowych i przeprowadzaniu transformacji na dużą skalę.

 

Więcej informacji na stronie www.ltimindtree.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.