Technologie dla przemysłu, energetyki i sektora finansowego
Business Finland
c/o Ambasada Finlandii, ul. Chopina 4/8
00-559 Warszawa
piotr.hajdecki|businessfinland.fi| |piotr.hajdecki|businessfinland.fi
+48508983253
www.businessfinland.fi
17 firm technologicznych dostarczających rozwiązania dla przemysłu, energetyki i sektora finansowego zaprezentuje się jutro (30.06.2020) w Polsce. To odpowiedź na zainteresowanie 7 polskich korporacji.
Prezentowane rozwiązania adresują trzy kluczowe typy procesów: procesy produkcyjne, procesy wsparcia biznesowego i procesy zarządzania zasobami ludzkimi.
Wśród gości znalazły się firmy dostarczające rozwiązania dla sektora przemysłowego: Heliostorage Oy (magazynowanie energii), ionSign Oy (IoT i zarządzanie energią), Cumucore Oy (rozwiązania dla operatorów mobilnych), Solteq Oyj (digitalizacja procesów przemysłowych i biznesowych), Semantum Oy (rozwiązania dla automatyki), Distence Oy (narzędzie do zarządzania aktywami przemysłowymi).
Drugą grupę stanowią dostawcy rozwiązań dla procesów biznesowych i obsługi konsumentów: Inscripta Oy (AI-supported voice recognition), Greenpay Oy (sustainable payment system), Frosmo Oy (e-commerce personalization), Digital Workforce Oy (robotic process automation), Smarp Oy (employee advocacy), Enable Banking Oy (open banking), Get Jenny Oy (chatbots), Zeroft Oy (contract management solution) i Uplause Oy (customer engagement management).
Trzecią grupę stanowią firmy dostarczające rozwiązania służące zdrowiu i kondycję psychofizyczną: FirstBeat Oy (zaawansowana analityka do pomiaru stresu i regeneracji organizmu), Emooter Oy (aplikacja dla zdrowia psychicznego w miejscu pracy), DBC Global Oy (zdrowie).
Różnorodność prezentowanych technologii wynika dywersyfikacji działalności polskich korporacji, jak również trendu poszerzania modeli biznesowych dla wykreowania nowych źródeł przychodu w oparciu o posiadane zasoby (np. dostęp do wielkich baz klientów, wysoka penetracja placówek dystrybucyjnych lub potencjał do digitalizacji działalności).
„Technologia nie jest wartością samą w sobie, nie jest po prostu hype’m czy modą.” – mówi Piotr Hajdecki, starszy doradca w warszawskim biurze Business Finland. „Technologia ma zwiększać konkurecyjność korporacji, tworzyć wygodniejsze warunki pracy i życia dla ludzi oraz pomagać wytwarzać dodatkową wartość. Ten ostatni element jest szczególnie ważny w starzejących się społeczeństwach, takich jak Polska - wartość wytworzona dzięki technologiom pozwoli w przyszłości zaspakajać potrzeby starzejącego się społeczeństwa. To być może niedoceniany jeszcze aspekt, ale stanie się bardzo ważny w nieodległej przyszłości. Pomagamy się do tego przygotować.” – dodaje Hajdecki.
Spotkania organizuje Business Finland, fińskie przedstawicielstwo handlowe w Polsce, we współpracy z Rebels Valley, organizacją specjalizującą się w budowaniu współpracy technologicznej korporacji z młodymi spółkami technologicznymi.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.