TP-Link TL-WR844N oraz TL-WR820N – tanie, niezawodne routery w standardzie N300
Dla wszystkich, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu, a jednocześnie nie chcą uszczuplać domowego budżetu TP-Link przygotował dwa routery we wciąż popularnym standardzie N300: TL-WR844N oraz TL-WR820N.
TL-WR844N oraz TL-WR820N polecane są szczególnie tym osobom, które nie mają dostępu do szybkiego Internetu światłowodowego, a inwestowanie w zaawansowany sprzęt sieciowy w ich przypadku będzie niepotrzebnym i zbędnym wydatkiem.
TP-Link TL-WR844N oraz TL-WR820N to routery o prędkości transmisji do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Prędkość połączeń w zupełności wystarcza na niezakłócone streamowanie wideo w jakości HD, komunikację VoIP oraz płynne działanie gier online. Oba routery wyposażono w porty WAN 10/100 Mb/s oraz (odpowiednio) w cztery i dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Urządzenia posiadają także dwie zewnętrzne anteny zwiększające siłę i stabilność połączenia. Oba routery obsługują technologię 2x2 MIMO.
Dodatkowo model TL-WR844N obsługuje funkcję QoS, która dzięki priorytetyzacji pakietów zapewnia niezawodne i stabilne połączenia wszystkim użytkownikom w sieci. Jego ogromną zaletą jest także to, że posiada aż cztery tryby pracy: routera, punktu dostępowego, wzmacniacza sygnału oraz WISP. Ta ostatnia funkcja sprawia, że model świetnie sprawdzi się również do Internetu radiowego.
Zarówno TP-Link TL-WR844N jak i TL-WR820N posiadają funkcje IGMP Proxy/Snooping, Bridge VLAN oraz Tag VLAN. Dzięki nim usługi IPTV działają sprawnie, umożliwiając płynne oglądanie filmów i seriali.
Zgodność z najnowszym protokołem internetowym w wersji 6 (IPv6) sprawia, że routery umożliwiają korzystanie z usług opartych o ten protokół oraz odwiedzanie witryn internetowych IPv6.
Interfejs obu urządzeń jest przejrzysty, a kreator konfiguracji pozwala na szybkie stworzenie połączenia
z siecią i udostępnienie WiFi w całym domu. Dodatkowo routerem TL-WR844N możemy zarządzać za pomocą aplikacji TP-Link Tether, która dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Oprogramowanie obu urządzeń pozwala między innymi na kontrolę dostępu, stworzenie sieci dla gości oraz kontrolę rodzicielską.
Więcej informacji na temat routerów TL-WR844N oraz TL-WR820N dostępnych jest na stronie.
Routery są już dostępne w sprzedaży. Cena TL-WR844N wynosi ok.70 zł, natomiast TL-WR820N ok. 60 zł. Oba urządzenia objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.