Transition Technologies z rządowym statusem firmy badawczej we Francji
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Transition Technologies, rozwijająca dla swoich klientów we Francji zaawansowane usługi projektowe m.in. w zakresie rozwoju oprogramowania, uzyskała oficjalną akredytację B&R[1] w tym kraju. Akredytacja potwierdza jakość usług cyfrowych na dynamicznie rosnącym rynku i zwiększa na nim atrakcyjność Transition. Siłą legislacji francuskiej usługi B&R akredytowanych firm stanowią dla innowacyjnego biznesu podstawę do wykorzystania preferencyjnych stawek podatkowych.
Francja[2] będąca blisko średniej unijnej w stopniu zdigitalizowania intensywnie inwestuje i rozwija najnowsze technologie cyfrowe. Kraj gwałtownie przyśpiesza w sferze 5G[3], a rządowe programy skupiają się m.in. na integracji technologii i kształceniu kadr[4].
Proces pozyskania akredytacji legitymizuje jakość usług badawczo-rozwojowych Transition Technologies - Managed Services na rynku francuskim. Pozytywna weryfikacja naszych procesów i procedur badawczych powiązanych z realizacją projektu rozwoju oprogramowania dla lokalnych klientów była możliwa dzięki ich wsparciu.
Dzięki pozyskaniu akredytacji jesteśmy wiarygodnym partnerem dla najbardziej innowacyjnych firm w gospodarce francuskiej, która jest bardziej zaawansowana w procesie cyfryzacji niż nasza rodzima. Daje nam to okazję do zbierania doświadczeń w obszarach technologicznych dopiero kiełkujących w kraju – mówi Krzysztof Zapała, COO Transition Technologies - Managed Services.
Transition Technologies bada i buduje we Francji zaawansowane rozwiązania programistyczne. Integracja technologii chmurowych obok rozwoju oprogramowania stanowi główne usługi. Spółka planuje zwiększenie zaangażowania w rozwiązania wspierające programy budujące wiedzę i kompetencje cyfrowe. Rynek pracownika w tym obszarze gwałtownie rośnie zarówno we Francji, jak w całej UE.
Języki narodowe to jedynie warstwa organizacyjna międzynarodowych przedsięwzięć Transition Technologies, naszym językiem globalnym jest matematyka. Unia, obok Stanów Zjednoczonych, jest dla nas polem doświadczalnym w technologiach, które dopiero za jakiś czas będą w kraju w pełni wykorzystywane. Polski biznes IT ma ogromne możliwości w Unii Europejskiej, gdzie leży powtarzalny przychód dla naszych ekspertów na wiele lat. Spodziewamy się dwukrotnego wzrostu biznesu we Francji w 2020 roku – mówi prof. Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies S.A.
Polityka jakości wpisana jest w strategię ekspansji grupy kapitałowej na rynki zagraniczne. Uzyskanie urzędowych akredytacji, certyfikatów czy dostępów do rządowych, unijnych i globalnych platform zwiększa przewagę konkurencyjną i przychody grupy.
[1] Za akredytowanie firm badawczych odpowiada francuskie Ministerstwo Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych
[2] Indeks DESI https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/scoreboard/france
[3] Francja - jeden z największych klastrów innowacji w Europie przyciąga technologie 5g – Ericsson dołącza https://evertiq.pl/news/24873
[4] Indeks DESI, gotowość 5G 33% FR VS 14% UE;

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.