Komunikaty PR

Trendy w e-commerce po COVID-19. Konferencja online

2020-06-26  |  16:35
Biuro prasowe

e-Kiosk, lider sprzedaży prasy elektronicznej i e-booków, zaprasza na konferencję online „Cyfrowa gospodarka, ewolucja czy rewolucja po COVID-19”. Czołowi polscy przedsiębiorcy i wydawcy podejmą najważniejsze tematy związane z gospodarką cyfrową w czasie i po epidemii. Konferencja odbędzie się 30. czerwca o godz. 10:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie głównej serwisu rp.pl.

Czy kanały cyfrowe zastąpią tradycyjne? Co kupowali i czego poszukiwali Polacy w internecie w trakcie izolacji społecznej? Jakie trendy będą kształtować rynek e-commerce? Na te oraz inne pytania będą odpowiadać uczestnicy konferencji „Cyfrowa gospodarka, ewolucja czy rewolucja po COVID-19”. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m. in. Izba Handlowa Unii Europejskiej, przedstawiciele biznesu oraz czołowi polscy wydawcy prasy: Gremi Media, Polska Press, ZPR Media, Infor Biznes, Ringier Axel Springer Polska.

Partnerami wydarzenia są spółka Eurocert, dostawca kwalifikowanych podpisów elektronicznych i innych usług zaufania pozwalających na przeniesienie wielu aspektów biznesu w świat cyfrowy oraz dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Konferencję i towarzyszącą jej debatę poprowadzi Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Całość będzie transmitowana na żywo na stronie głównej serwisu rp.pl już 30. czerwca (początek o godzinie 10:00).

- Rozprzestrzeniający się na całym świecie COVID-19 dla wielu sektorów gospodarki okazał się katalizatorem głębokich zmian. Powszechna izolacja społeczna, konieczność pracy zdalnej i edukacji online spowodowały prawdziwą rewolucję w wielu biznesach i instytucjach. Przedsiębiorcy w szybkim tempie musieli dostosować się do zmian i szukać niestandardowych rozwiązań, a wcześniej wstrzymywane plany cyfrowych wdrożeń stały się koniecznością – mówi Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk S.A.

Prelegenci postarają się nakreślić obraz zmian wywołanych pandemią i jej wpływ na przyspieszenie procesów cyfryzacji. Wskażą narzędzia wspierające digitalizację tradycyjnych przedsiębiorstw, ale także ryzyka cyfrowego świata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.