Tytan Steel – nowa lampa przemysłowa od Lena Lighting
Do obszernego portfolio Lena Lighting dołączyła nowa lampa przemysłowa. Tytan Steel o znakomitych parametrach świetlnych oraz wysokiej trwałości, to odpowiedź na rosnące wymagania branż produkcyjnej i magazynowej. Projektanci marki jak zawsze postawili na wysoką energooszczędność (klasa A), a także wytrzymałą konstrukcję, skutecznie chroniącą moduły LED przed wilgocią i zapyleniem. Ogromnym atutem Tytan Steel jest też szybki montaż, oparty na systemie wklikiwania.
Oprawa Tytan Steel została zaprojektowana z myślą o wymagających przestrzeniach przemysłowych i zewnętrznych, gdzie panuje wysoki poziom wilgoci czy zapylenia. Eksperci marki zastosowali szereg usprawnień, takich jak specjalne endcapy z otworami odwadniającymi, które pozwalają na natychmiastowe odprowadzanie zbierającej się wody i tym samym skuteczną ochronę modułów LED.
Imponująca efektywność świetlna i wyjątkowy design
Nowy produkt Leny Lighting jest jednym z najbardziej wydajnych i energooszczędnych na rynku oświetlenia przemysłowego. Jego skuteczność świetlna dochodzi do imponującej wartości 192 lm/W. Lampa Tytan Steel dostępna w dwóch standardowych wariantach długości: 0,6 m oraz 1,2 m, zapewnia doskonałe doświetlenie nawet trudno dostępnych miejsc. To dzięki wysokiej wartości strumienia świetlnego dochodzącego nawet do 15 300 lm w przypadku modelu 1,2 m. Natomiast wersja PRO, z zaawansowaną optyką, zapewnia warianty dziesięciu rozsyłów światła, w tym również opcję z niskim UGR, eliminującą nieprzyjemny efekt olśnienia.
- Bardzo zależało nam na tym, aby zaprojektować lampę odpowiadającą na coraz większe potrzeby przemysłu, a przy tym wpisującą się w idee zrównoważonego rozwoju. Tytan Steel to propozycja dla firm, które pragną rozwijać się bez szkody dla środowiska naturalnego. W jednej oprawie udało nam się efektywnie połączyć zarówno imponującą efektywność świetlną, z wieloma wariantami optyki, zapewniającymi komfort pracy, jak i wyjątkową konstrukcję, zapewniającą błyskawiczny montaż i wydłużającą żywotność produktu. – mówi Kamil Baran Head of Product Management w Lena Lighting
Wysoce energooszczędne moduły LED generują najwyższej jakości światło przy minimalnym poborze energii elektrycznej. Lampa uzyskała tym samym najwyższą klasę energetyczną A. Dodatkowo Tytan Steel jest kompatybilny z systemem sterowania DALI, który umożliwia dostosowanie aktywności lamp do natężenia światła naturalnego oraz panujących warunków zewnętrznych.
Przemyślana konstrukcja i szybki montaż
Tytan Steel wyróżnia się także szybkim, a zatem również tanim montażem. Proces instalacji lampy nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi i odbywa się w trzech prostych krokach: mocowanie lampy do sufitu za pomocą dwóch wkrętów, doprowadzenie zasilania i wkliknięcie modułu świetlnego.
Lampa Tytan Steel została wykonana ze stali, co przekłada się na jej dużą wytrzymałość oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Stal znacznie lepiej odprowadza ciepło, jest też odporna na działanie promieniowania UV, uszkodzenia mechaniczne i zapewnia większe bezpieczeństwo pożarowe. Potwierdzeniem zgodności lampy z restrykcyjnymi standardami jakości i bezpieczeństwa jest Certyfikat ENEC.
Jason Statham w World of Tanks
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.