Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody.
Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody pomimo światowej niepewności
31 stycznia 2023: ODENSE, DANIA: Universal Robots, duńska firma produkująca roboty współpracujące (coboty), poinformowała o przychodach za IV kwartał w wysokości 85 mln USD oraz przychodach za cały rok 2022, które wyniosły 326 mln USD. Oznacza to wzrost o 5% w stosunku do roku poprzedniego, a biorąc pod uwagę stałą podstawę walutową, wzrost ten wyniósł 12%.
„Jesteśmy dumni, że pomimo trudnych warunków makroekonomicznych w 2022 r., udało nam się kontynuować rozwój firmy. Skupiliśmy się na tych rzeczach, które byliśmy w stanie kontrolować, przezwyciężyliśmy wyzwania związane z łańcuchem dostaw i dziś możemy ogłosić, że nasze roczne przychody są najwyższe do tej pory” powiedział Kim Andreasen, dyrektor finansowy firmy.
Popyt na automatykę w Europie spowolnił w wyniku rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Ponadto wpływ na wyniki Universal Robots miała również zmiana kursów walut.
Gotowi na zaspokojenie rosnącego popytu
Pomimo zmian na światowych rynkach, przewiduje się, że ogólny popyt na automatyzację będzie nadal rósł w roku 2023 i kolejnych latach. Wśród głównych czynników wymienia się coraz większe niedobory kadrowe i zmieniające się oczekiwania dotyczące miejsca pracy.
W 2022 r. Universal Robots podjęło odpowiednie kroki, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. „W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w budowanie światowej klasy kompetencji w zakresie spawania, paletyzacji i obsługi maszyn. Współpracowaliśmy również z naszymi partnerami z ekosystemu UR+, aby ułatwić automatyzację naszym klientom bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Rok 2022 był ogólnie ważnym czasem dla firmy. Rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby, osiągnęliśmy kamień milowy w postaci 1 000 pracowników i wprowadziliśmy na rynek nowego, przełomowego cobota" powiedział prezes firmy, Kim Povlsen.
Informacje o firmie Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinęło portfolio obejmujące urządzenia UR3e, UR5e, UR10e, UR16e i UR20 o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest uzupełniany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach i wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały
w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze i Meksyku.
Universal Robots zainstalowało ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.universal-robots.com.
Dodatkowe informacje:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.