Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody.
Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody pomimo światowej niepewności
31 stycznia 2023: ODENSE, DANIA: Universal Robots, duńska firma produkująca roboty współpracujące (coboty), poinformowała o przychodach za IV kwartał w wysokości 85 mln USD oraz przychodach za cały rok 2022, które wyniosły 326 mln USD. Oznacza to wzrost o 5% w stosunku do roku poprzedniego, a biorąc pod uwagę stałą podstawę walutową, wzrost ten wyniósł 12%.
„Jesteśmy dumni, że pomimo trudnych warunków makroekonomicznych w 2022 r., udało nam się kontynuować rozwój firmy. Skupiliśmy się na tych rzeczach, które byliśmy w stanie kontrolować, przezwyciężyliśmy wyzwania związane z łańcuchem dostaw i dziś możemy ogłosić, że nasze roczne przychody są najwyższe do tej pory” powiedział Kim Andreasen, dyrektor finansowy firmy.
Popyt na automatykę w Europie spowolnił w wyniku rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Ponadto wpływ na wyniki Universal Robots miała również zmiana kursów walut.
Gotowi na zaspokojenie rosnącego popytu
Pomimo zmian na światowych rynkach, przewiduje się, że ogólny popyt na automatyzację będzie nadal rósł w roku 2023 i kolejnych latach. Wśród głównych czynników wymienia się coraz większe niedobory kadrowe i zmieniające się oczekiwania dotyczące miejsca pracy.
W 2022 r. Universal Robots podjęło odpowiednie kroki, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. „W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w budowanie światowej klasy kompetencji w zakresie spawania, paletyzacji i obsługi maszyn. Współpracowaliśmy również z naszymi partnerami z ekosystemu UR+, aby ułatwić automatyzację naszym klientom bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Rok 2022 był ogólnie ważnym czasem dla firmy. Rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby, osiągnęliśmy kamień milowy w postaci 1 000 pracowników i wprowadziliśmy na rynek nowego, przełomowego cobota" powiedział prezes firmy, Kim Povlsen.
Informacje o firmie Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinęło portfolio obejmujące urządzenia UR3e, UR5e, UR10e, UR16e i UR20 o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest uzupełniany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach i wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały
w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze i Meksyku.
Universal Robots zainstalowało ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.universal-robots.com.
Dodatkowe informacje:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.