Komunikaty PR

USTER zwiększa przejrzystość łańcucha wartości za pomocą rozwiązań IFS

2020-02-20  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Machol
IFS Poland

ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że firma Uster Technologies AG, będąca światowym liderem w dziedzinie systemów do testowania i kontroli jakości tekstyliów, zdecydowała się na wdrożenie pakietu IFS Applications™ w usłudze IFS Managed Cloud™ na platformie Microsoft Azure. Rozwiązanie ma obsługiwać cały łańcuch wartości — od produkcji i zapewniania jakości przez obsługę techniczną po serwis i wsparcie posprzedażne.

Centrala firmy Uster Technologies znajduje się w szwajcarskim mieście Uster. Oferowane przez tego producenta oprzyrządowanie i systemy do testowania i monitorowania tekstyliów od ponad 70 lat wyznaczają standardy w zakresie innowacyjnej, łatwej w obsłudze technologii. 

USTER wytwarza niezwykle precyzyjne urządzenia i świadczy specjalistyczne usługi doradcze. Firma ma certyfikat ISO 9001:2015 i w swojej działalności całkowicie skupia się na jakości i korzyściach oferowanych klientom. Aby utrzymać swoją czołową pozycję rynkową i przygotować się na przyszłość, przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę używanego wcześniej systemu biznesowego, który składał się z przestarzałej platformy i szeregu punktowych rozwiązań innych producentów.

Mając przed sobą perspektywę aktualizacji i ponownej implementacji systemu, firma USTER wykorzystała szansę na ponowne przyjrzenie się najnowszym ofertom na rynku. Wybrała pakiet IFS Applications ze względu na jego kompleksową i ściśle zintegrowaną funkcjonalność. System wdrożono jako w pełni zarządzane rozwiązanie działające w chmurze. IFS Applications obejmuje wszystkie newralgiczne procesy biznesowe, w tym produkcję, zarządzanie jakością i zapewnianie jakości, magazynowanie, zarządzanie łańcuchem dostaw, obsługę techniczną, zarządzanie projektami, obsługę klienta, finanse oraz zarządzanie kapitałem ludzkim.

„Skłanialiśmy się ku ofercie firmy IFS z uwagi na niezawodne funkcje branżowe zawarte w jej rozwiązaniu
i wiedzę specjalistyczną jej personelu” — powiedział Michael Suderow, dyrektor finansowy firmy Uster Technologies. „Znaleźliśmy też w IFS partnera w dziedzinie ERP, który rozumie zarówno naszą działalność, jak i nasze potrzeby jako przedsiębiorstwa średniej wielkości działającego na skalę globalną. Od samego początku mieliśmy poczucie, że możemy współpracować na partnerskich zasadach. Możemy zdać się na firmę IFS jako partnera biznesowego, a nie tylko tradycyjnego dostawcę oprogramowania, a to pozwala nam testować technologie Przemysłu 4.0, takie jak internet rzeczy, i za ich pomocą lepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych oraz pokonać konkurencję”.

Marcus Pannier, dyrektor zarządzający IFS na region Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, dodał: „Bardzo cieszymy się, że możemy powitać firmę Uster w gronie klientów IFS, do którego należą renomowane marki produkcyjne na świecie. Wsparcie producentów działających w wielu lokalizacjach i krajach stała się już częścią naszego DNA. Z prawdziwą przyjemnością będziemy wspierać firmę USTER w osiąganiu kolejnych sukcesów”.

Informacje o firmie Uster Technologies AG

USTER należy do czołowych globalnych dostawców rozwiązań do zarządzania jakością produktów tekstylnych, od włókien po tkaniny. Firma oferuje branży tekstylnej zaawansowane technologicznie urządzenia, systemy i usługi na potrzeby kontroli jakości, prognozowania, certyfikacji i optymalizacji. Asortyment przedsiębiorstwa obejmuje systemy do zarządzania jakością, przeprowadzania testów laboratoryjnych i kontroli włókien, przędzy z włókien odcinkowych i przędzy filamentowej w trakcie procesów produkcyjnych, a także narzędzia do inspekcji włókien i usługi wnoszące wartość dodaną.

USTER opracowuje uznawane na całym świecie oceny porównawcze USTER® STATISTICS, które są wykorzystywane w handlu. Oferuje też szkolenia dla branży tekstylnej oraz doradztwo i globalne usługi posprzedażne. Celem firmy zawsze jest przy tym zaspokajanie potrzeb rynku tekstyliów, rozwój innowacji i dbanie o jakość.

Centrala firmy Uster Technologies AG znajduje się w szwajcarskim mieście Uster, przedsiębiorstwo działa jednak na całym świecie. Ma spółki zależne zajmujące się sprzedażą i serwisem na najważniejszych rynkach tekstylnych, a także centra technologiczne w Uster (Szwajcaria), Knoxville (Stany Zjednoczone), Suzhou (Chiny) i Cezarei (Izrael). www.uster.com

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją
i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu
z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fundacja Tech To The Rescue wesprze ponad 100 organizacji Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:30

Fundacja Tech To The Rescue wesprze ponad 100 organizacji

Akcelerator AI for Changemakers - stworzony przez Tech To The Rescue ze wsparciem AWS - pomoże organizacjom non-profit, instytucjom i firmom społecznym wykorzystać sztuczną inteligencję w
IT i technologie Forum Sektora Kosmicznego 2024 już w czerwcu
2024-04-25 | 11:00

Forum Sektora Kosmicznego 2024 już w czerwcu

Polska Strategia Kosmiczna, technologie kosmiczne w służbie bezpieczeństwa oraz współpraca z podmiotami zagranicznymi – to główne tematy czwartej edycji Forum Sektora
IT i technologie Szpitale i przychodnie chronią zdrowie, ale nie chronią PESEL-i pacjentów
2024-04-25 | 10:30

Szpitale i przychodnie chronią zdrowie, ale nie chronią PESEL-i pacjentów

Dane pacjentów zgromadzone w szpitalach oraz przychodniach cieszą się coraz większym zainteresowaniem przestępców. W latach 2019-2022 liczba cyberataków na placówki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.