Komunikaty PR

Wirtualne dzielnice z polskim rodowodem. CampusAI wchodzi do Wielkiej Brytanii i

2024-10-24  |  13:40
Biuro prasowe

Po rekordowej rundzie pre-seed o wartości 40 mln zł i spektakularnym sukcesie w Polsce CampusAI ogłasza wejście na rynek w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Od teraz polski kandydat na jednorożca będzie skalować biznes za granicą. Do końca roku zapowiada ekspansję w kolejnych 10 krajach, ale apetyt ma na dużo więcej.

Unikatowa na globalną skalę platforma od CampusAI, która rewolucjonizuje współpracę człowieka z AI nie zwalnia tempa i odnotowuje spektakularne wzrosty. W ciągu ostatnich trzech miesięcy do organizacji dołączyło 25 osób, które budowały sukcesy m.in. Oracle, Microsoft oraz EY. Startup generuje w Polsce 20% wzrost przychodów miesiąc do miesiąca, a teraz z impetem wchodzi do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, gdzie zapowiada między innymi budowę wirtualnych dzielnic oraz dalszy, dynamiczny rozwój społeczności napędzanej AI. Długofalowa wizja rozwoju spółki zakłada obecność na minimum 100 rynkach na całym świecie. Dzięki temu CampusAI ma szansę zostać globalnym liderem, demokratyzując dostęp do sztucznej inteligencji na niespotykaną dotąd skalę.

– CampusAI rozwija się równolegle z ewolucją sztucznej inteligencji. Patrzymy daleko w przyszłość, planując stworzenie wirtualnych dzielnic, co pozwoli użytkownikom – zarówno indywidualnym, jak i organizacjom – na wizualizację, testowanie i doskonalenie swoich pomysłów oraz technologii w realistycznie odwzorowanych, interaktywnych warunkach. To innowacyjne podejście ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki prowadzone są badania i rozwój, umożliwiając symulowanie prawdziwych scenariuszy i podejmowanie lepszych decyzji na podstawie wirtualnych doświadczeń – mówi Aureliusz Górski, CEO CampusAI.

Human + AI Collaboration: uwolnienie ludzkiego potencjału dzięki sztucznej inteligencji

Potencjał rozwoju CampusAI wynika m.in. z ograniczonego dostępu do edukacji opartej na AI, która ma na celu zwiększenie produktywności człowieka, a także z rosnącej popularności samej platformy. W 2023 roku wartość globalnego rynku usług szkoleniowych AI wynosiła około 2,12 miliarda USD, a prognozy wskazują, że do 2030 roku osiągnie on nawet około 8,6 miliarda USD.1 Jednocześnie już teraz społeczność użytkowników CampusAI w samej tylko Polsce zrealizowała łącznie ponad 100 tys. godzin szkoleń.

Pozycję spółki na rodzimym rynku dodatkowo umacniają kolejne partnerstwa z gigantami m.in. sektora bankowego. Jak wynika z oficjalnych komunikatów w mediach społecznościowych, w CampusAI szkolą się m.in. Credit Agricole i Nationale-Nederlanden, które wprowadziły możliwość szkoleń AI dla swoich pracowników w ramach spersonalizowanych programów oferowanych przez startup.

– Transformacja cyfrowa musi opierać się na wzmacnianiu kluczowego zasobu – ludzi, których potencjał może być znacząco podniesiony dzięki sztucznej inteligencji. Pandemia pokazała, jak technologia może zbliżać mimo fizycznych barier. To, w połączeniu z doświadczeniem zdobytym przy współtworzeniu BusinessLinków oraz Cambridge Innovation Center zainspirowało mnie do stworzenia CampusAI – wirtualnej przestrzeni, która umożliwia rozwój pomysłów i umiejętności z niespotykaną dotąd elastycznością i dostępnością. Dzięki AI możemy zwiększyć kreatywność i proaktywność, tworząc jednocześnie środowisko sprzyjające nauce i współpracy, co napędza rozwój organizacji – podkreśla Aureliusz Górski.

–Od roku w Polsce działa szkoła w stylu „AI-native school”, w której kompetencje związane z AI są fundamentem procesu dydaktycznego. Pracę nad tym projektem rozpoczęliśmy w grudniu 2022 roku, a w fazę MVP weszliśmy w październiku 2023 roku. Chcemy pokazać, jak AI może rozwiązać problemy wynikające z nierównego dostępu do edukacji. W naszej szkole nauczanie prowadzą wirtualne awatary zasilane AI, co pozwala na obniżenie kosztów edukacji i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb uczniów - dodaje Aureliusz Górski.

O Campus AI
CampusAI jest startupem założonym przez Aurelisza Górskiego. To innowacyjna platforma, która przenosi edukację do wirtualnego świata. Oferuje użytkownikom kursy, narzędzia AI oraz społeczność, tworząc interaktywne środowisko sprzyjające rozwojowi w obszarze sztucznej inteligencji. Dla początkujących dostępne są interaktywne kursy z awatarami, a zaawansowani mogą oferować swoje umiejętności na marketplace. Platforma wspiera również firmy w transformacji cyfrowej, zwiększając kompetencje pracowników i efektywność organizacji. Dzięki podejściu "edutainment", kursy kończy dziesięciokrotnie więcej osób niż tradycyjne szkolenia online.

Za dotychczasowym sukcesem spółki zespół ekspertów AI, m.in. prof. Aleksandra Przegalińska, czołowa badaczka w dziedzinie humanoidalnej sztucznej inteligencji oraz prof. Dariusz Jemielniak, specjalista od strategii organizacyjnej i badania społeczności otwartej współpracy. Dzięki ich dorobkowi naukowemu, CampusAI nie tylko trzyma rękę na pulsie najnowszych trendów technologicznych, ale również wyznacza nowe standardy w edukacji i innowacjach, kształtując przyszłość AI na globalnym rynku.

 

[1] Grand View Research

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.