Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD
Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020
Pięć kategorii, pięć różnych zadań fotograficznych – które wybrać, by pokazać się z jak najlepszej strony i stworzyć zdjęcie godne Grand Prize? Huawei podpowiada, jak podejść do zadań w globalnym konkursie fotografii mobilnej Next-Image Awards 2020, by powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym aż trzy nagrody główne, z których każda to 10 000 dolarów oraz flagowy smartfon Huawei P40 Pro.
Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.
Udział w Huawei Next-Image Awards 2020 to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, to także okazja, by pokazać szerokiej publiczności swój talent fotograficzny i zainspirować innych do kreatywnego wyrażania siebie. W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad pół miliona ludzi z całego świata.
Kategoria 1: Blisko daleko – użyj aparatu w smartfonie, aby uchwycić świat z różnej perspektywy – nieważne, czy jesteś w pomieszczeniu, czy na łonie natury
Wykonanie zdjęcia nawet najbardziej oczywistej rzeczy, takiej jak drzewo czy budynek, ale z nietypowej perspektywy, potrafi odmienić fotograficzne dzieło. Technika ta była znana już malarzom-impresjonistom.
Chcąc uchwycić najlepszy kadr, warto przetestować szereg przydatnych funkcji, w które wyposażone są smartfony Huawei. Zoom oraz możliwości przybliżania, jakie oferują telefony marki, sprawiają, że obiekty, które kiedyś były niedostępne, mogą być celem pięknych zdjęć, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt fotograficzny. Smartfony Huawei pozwalają robić zdjęcia natury, na przykład zwierząt, z odległości kilkudziesięciu metrów – dzięki czemu można w łatwy sposób pokazać piękno unikalnego ptaka bez ryzyka spłoszenia go. Z kolei w przypadku bliskiej perspektywy, Huawei oferuje niezrównane możliwości robienia szczegółowych zdjęć z niewielkiej odległości. Uchwycenie najdrobniejszych szczegółów, takich jak kropla rosy na płatku kwiatu, jest intuicyjne i bardzo proste, a zarazem zawsze efektowne.
Kategoria 2: Twarze – eksperymentuj z siłą portretu – uwiecznij twarze najbliższych
Ludzkie piękno najłatwiej uchwycić podczas robienia zdjęcia twarzy – niezależnie czy fotografujemy przyjaciela, członka rodziny czy kiedy robimy selfie. Ludzka twarz to idealny obiekt dla każdego fotografa. Odzwierciedla różnorodne emocje, a ludzkie oblicze zmienia się w zależności od światła lub sytuacji. Piękno ludzkiej twarzy może być uwydatnione przez zmrużenie oczu, przechylenie głowy czy obdarowanie fotografa uśmiechem.
Korzystając z trybu portretowego w smartfonach Huawei, użytkownik może robić profesjonalne zdjęcia z efektem Bokeh – podobnym do lustrzanki cyfrowej. Co więcej, podczas robienia selfie, właściciele smartfonów Huawei mogą włączyć tryb upiększania, by ożywić twarze pięknymi kolorami i mocnymi cieniami.
Kategoria 3: Dobranoc – uchwyć wyjątkowe chwile w nocy lub przy słabym świetle – wykaż się kreatywnością i oddaj atmosferę chwili
Noc ma niepowtarzalny urok, a światło księżyca czy nocnych lamp zwraca naszą uwagę na zupełnie inne elementy, które potrafimy przeoczyć w ciągu dnia. Tajemnicza aura nocy od dawna inspiruje artystów i pobudza ich wyobraźnię.
Dzięki wysoko rozwiniętej funkcji fotografii nocnej, smartfony Huawei pozwalają w łatwy sposób uwieczniać wyjątkowe momenty w słabym świetle. Właściciele smartfonów marki mogą uchwycić gwiazdy wyraźniej, a zdjęcia ludzkich twarzy wykonane w ciemności tworzą nową jakość w fotografii portretowej.
Kategoria 4: Witaj, życie! – zdjęcie może być warte więcej niż tysiąc słów – uwiecznij i podziel się emocjami lub inspiracjami z codziennego życia
Jak uchwycić ulotną chwilę? Dzięki rozwiązaniom Huawei to prostsze niż kiedykolwiek. Fotograficzne możliwości smartfonów Huawei wspierane są przez algorytmy sztucznej inteligencji. Rozpoznają one w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, a także tło. Sztuczna inteligencja wyręcza użytkownika w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny.
Kategoria 5: Opowieść – wyraź swoje emocje i opowiedz osobistą historię w postaci storyboard (3 do 9 zdjęć)
Umiejętnie opowiedziane historie potrafią inspirować, a chwile uchwycone na zdjęciach sprawiają, że potrafimy odczuwać emocje towarzyszące danym momentom i ich bohaterom. Fotograficzna opowieść może być czasami bardzo prosta, oparta na bliskości dwóch osób, a innym razem bardziej złożona – wymagająca prezentacji w kilku kadrach.
Kategoria „Opowieść” w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020 to idealna platforma do opowiedzenia własnej, unikalnej historii. Technologie zastosowane w smartfonach Huawei zapewniają wysoką jakość obrazu oraz dokładne odwzorowanie kolorów i szczegółową reprodukcję tonalną. Dzięki temu uczestnicy konkursu mogą skupić się na uchwyceniu ważnych momentów, a nie na nieustannym kontrolowaniu jakości wykonanych zdjęć.
Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców
Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez profesjonalne jury konkursu, które składa się z ekspertów i autorytetów świata fotografii oraz przedstawicieli Huawei. Konkurs podzielony jest na 2 etapy: lokalny oraz globalny.
W pierwszym etapie lokalne jury wyłoni 20 najlepszych polskich twórców - po 4 z każdej z 5 kategorii. Każdy laureat otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace staną w szranki ze zdjęciami autorów z całego świata w etapie globalnym. Dodatkowo autor najlepszej pracy z Polski otrzyma laptop Huawei MateBook 13 2020.
Trzech zwycięzców globalnego etapu konkursu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10 000 dolarów, a także najnowszy, fotograficzny smartfon Huawei P40 Pro. Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a każdy laureat otrzyma 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. Dodatkowo jury wyróżni jeszcze 55 autorów prac, którzy otrzymają smartfon Huawei P40 Pro. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.