Komunikaty PR

Wygodna technologia

2020-06-29  |  22:15
Biuro prasowe

Leżakowiec

Wydawałoby się, że dość klasyczna, ale w tym rozkładzie zarzucamy nogi na górną partię fotela lub kanapy, stopy mogą lekko wystawać (żaden problem) i kładziemy się resztą ciała, wygodnie na drugim fotelu, zachowując pełną stabilność w czasie, np. konsumpcji treści. W Surface Go 2 masz możliwość korzystania z urządzenia w trybie tabletu, co dodatkowo ułatwia oglądanie ulubionych seriali. Aha, i pamiętaj, że pod głową nie może zabraknąć podusi!

Czytelnik

Pozycja, w której chętnie oddasz się dłuższym treściom (nie tylko w długie, jesienno-zimowe wieczory). W tej konfiguracji nie leżysz, tylko komfortowo siedzisz. Z oparciem lub bez, to już zależy od Ciebie i czasu jaki spędzasz w tym ułożeniu. Jeśli masz w domu zwierzaka, to zdecydowanie może Ci towarzyszyć. Zapraszamy!

Sto(l)ik

Z przyjemnego dla Ciebie fotela, przenosimy się na równie przyjazne krzesełko. Tym razem jednak siadamy przy stole (ok, jeśli posiadasz biurko, to też będzie w porządku). Tutaj śmiało możesz przetransformować urządzenie Surface Go 2 w tryb laptopa i sięgnąć dodatkowo po mysz Surface Mobile Mouse. To kwestia preferencji, dla jednych idealny jest touchpad na klawiaturze, zaś inni wolą nawigować za pomocą myszy. Jak już zdążyłeś zauważyć, nie będzie to standardowa pozycja jaką zwykle przyjmujesz siedząc przy biurku. Nogi lądują na stole (przypominam, że jesteś w swoich czterech kątach, więc feel free!), a urządzenie z akcesoriami na meblu. W tym układzie masz swobodny dostęp jedną ręką do sprzętu, natomiast druga ręka bezwiednie spoczywa na nogach. W tym położeniu możesz także spokojnie pisać obiema rękoma. Bez wysiłku. Urządzenie jest w Twoim zasięgu.

Kreator

Cytując klasyka, „Rysować może każdy”, więc i o tej aktywności nie mogliśmy zapomnieć w tekście. A skoro już jesteśmy przy stole, to chwyć Surface Pen i zacznij tworzyć niezapomniane obrazy. Zawstydź samego Pablo Picasso!

Schodkowiec

Jeśli w przestrzeni, w której mieszkasz są schody, to będzie to pozycja idealnie dla Ciebie! To ustawienie sprzyja pozycji bocznej siedzącej, choć nie wyklucza półleżenia. W tym położeniu kickstand (podpórka) w Surface Go 2 jest na wagę złota, a możliwość dotykowej obsługi wyświetlacza rozwiązaniem nie do przecenienia.

Siłacz

Ułożenie w ten sposób może przypominać Ci pozycję na „ławeczce”, gdzie w pocie czoła zmagasz się z kolejną serią w wyciskaniu sztangi. A koledzy/koleżanki wokół Ciebie pilnują, żeby ciężar wracał do pozycji wyjściowej. W przypadku Surface Go 2, który waży nieco ponad pół kilograma nie ma żadnych obawach, że szybko się zmęczysz. I przede wszystkim nie będziesz potrzebował asekuracji.

Myszka

W latach 80. zespół Mr. Zoob nagrał jeden z najbardziej znanych przebojów w historii polskiej muzyki, „Mój jest ten kawałek podłogi”. I Ty możesz wybrać swój „kawałek podłogi”, siadając np. tuż obok drzwi balkonowych, gdzie w ciszy i spokoju (włączając piękny widok za oknem) skupisz się na swoich (nie)codziennych obowiązkach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nad dokumentami można zapanować. SaldeoSMART wprowadza nowy pakiet Biuro prasowe
2020-07-14 | 10:02

Nad dokumentami można zapanować. SaldeoSMART wprowadza nowy pakiet

Zgromadzenie wszystkich niezbędnych funkcji SaldeoSMART w jednym miejscu – oto idea, która przyświecała firmie podczas tworzenia nowego pakietu. Moja Firma Plus umożliwia
IT i technologie Nie tylko lekki i kompaktowy. Jaki aparat wybrać na wakacje?
2020-07-14 | 09:45

Nie tylko lekki i kompaktowy. Jaki aparat wybrać na wakacje?

Niska waga i kompaktowy rozmiar to szczególnie ważne cechy aparatu, który warto zabrać na wakacje. Ponadto powinniśmy również zwrócić uwagę na jego konstrukcję,
IT i technologie IFS liderem w raporcie Gartner Magic Quadrant for FSM za rok 2020
2020-07-13 | 17:45

IFS liderem w raporcie Gartner Magic Quadrant for FSM za rok 2020

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, uważa pozycję osiągniętą w najnowszym raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym rozwiązań do zarządzania serwisem w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska w ogonie Europy pod względem leczenia alergii – z 12 mln osób chorych odczula się tylko 20 proc. Brak leczenia zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19

Alergia to problem 12 mln Polaków. Przyczyną jej rozwoju są alergeny znajdujące się w pyłkach drzew, traw, zbóż, chwastów, odchodach roztoczy kurzu domowego czy w sierści i naskórku zwierząt domowych. Najczęstsze objawy choroby to katar, zatkany nos, zaczerwienienie spojówek, swędzenie oczu czy suchy kaszel. Alergia to nie tylko choroba dokuczliwa, ale i groźna. Nierozpoznana albo nieleczona prawidłowo może prowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej. Dlatego lekarze podkreślają, że kluczowa jest szybka diagnoza i leczenie, które zwłaszcza teraz – w czasie pandemii SARS-CoV-2 – może zapobiec wniknięciu wirusa do organizmu przez błony śluzowe.

 

Prawo

Przedsiębiorcy liczą na progospodarcze inicjatywy prezydenta. Oczekują też jasnych standardów stanowienia prawa

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców apelują do prezydenta o jasne określenie kryteriów, które musi spełniać ustawa dotycząca spraw gospodarczych, by zyskać jego podpis. Postulują, żeby każda tego typu zmiana prawa była poprzedzona konsultacjami ze stronami dialogu społecznego i przedstawicielami przedsiębiorców, zapewniała odpowiednio długie vacatio legis, a te dotyczące zwiększania obciążeń podatkowych wymagały 3/5 większości sejmowej. – Prezydent nie wpływa bezpośrednio na gospodarkę i przedsiębiorczość, ale może być otwarty na głosy środowiska przedsiębiorców – uważa główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

E-commerce

Sprzedaż okularów przez internet może znacząco wzrosnąć. Polska aplikacja pozwoli przymierzyć oprawki w rozszerzonej rzeczywistości

Narzędzia oparte na rozszerzonej rzeczywistości, które umożliwiają wirtualne przymierzenie produktu przed zakupem w sieci, mogą zminimalizować liczbę zwrotów. – Według niemieckiego zrzeszenia branży internetowej Bitkom co ósmy zakup w internecie jest zwracany do sklepu, co zwiększa koszty poniesione przez sprzedawców – tłumaczy Beata Badzyńska z Sensi Labs, firmy, która stworzyła aplikację Glasses Click & Fit pozwalającą wirtualnie dopasować okulary. Innowacyjne rozwiązanie nie nakłada oprawek na zdjęcie, ale tworzy realny model 3D twarzy, dzięki czemu klient może w telefonie przejrzeć się jak w lusterku. Aplikacja działa na platformie iOS oraz, co było dotąd niespotykane, na Androidzie.

Bankowość

Pandemia może zwiększyć popyt na doradztwo finansowe. Polacy będą szukać sposobów na pomnożenie gotówki

Strach przed koronawirusem i kryzysem w połączeniu z bardzo niskim oprocentowaniem lokat sprawiły, że tylko w marcu i kwietniu Polacy wypłacili z banków rekordową kwotę 46 mld zł, a więcej osób trzyma swoje oszczędności w gotówce.  – Trzymanie pieniędzy w  skarpecie nie jest dobrym zabezpieczeniem na 2020 rok. Podstawą tego zabezpieczenia jest dbałość o finanse osobiste – mówi prezes Fundacji EFPA Polska, Mariola Szymańska-Koszczyc. Jak podkreśla, w trudnych czasach warto zwrócić się do profesjonalnego doradcy finansowego, który pomoże w podjęciu dobrej decyzji i pomnożeniu gotówki. W Polsce rozwój rynku doradztwa finansowego wciąż jednak utrudniają nieprzystające regulacje i przekonanie klientów, że nie muszą płacić za tego typu usługi.