Komunikaty PR

Wystartowała II edycja funduszu stypendialnego Różnorodność w IT

2022-05-06  |  12:00
Biuro prasowe

Future Collars, nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online, uruchomiła nabór do drugiej edycji funduszu stypendialnego Różnorodność w IT. Celem inicjatywy jest  wsparcie osób z ograniczeniami finansowymi i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej w zdobyciu niezbędnych umiejętności do rozpoczęcia pracy w branży IT. Partnerami funduszu są: NESsT, No Fluff Jobs i Eklektika – Language Means Business.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, do Polski wjechało 2,944 mln uchodźców z Ukrainy. Schronienia w Polsce szukają głównie kobiety z dziećmi – stanowią oni 94% osób, które do końca marca uzyskały numer PESEL. Rozumiemy, jak ważne jest, aby te osoby szybko znalazły zatrudnienie, które przyniesie im godne zarobki. Dlatego 3 miejsca w funduszu zostaną zagwarantowane uchodźczyniom z Ukrainy. Fundusz skierowany jest ponadto do osób pochodzących ze środowiska marginalizowanego – bezrobotnych, którzy stracili pracę w wyniku pandemii lub automatyzacji stanowiska pracy, osób z niepełnosprawnościami, kobiet będących na urlopach wychowawczych, uchodźców, przedstawicieli grupy LGBTQ+ czy opiekunów osób zależnych. 

Kobiety w No Fluff Jobs stanowią silnie reprezentowaną grupę. Obecnie pracuje u nas 130 osób – w tym 63 kobiety. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na 31 awansów aż 19 dotyczyło właśnie naszych specjalistek. Politykę równych szans pielęgnujemy także, używając inkluzywnego języka, który w branży IT bywa szczególnie pomijany – i właśnie dlatego jest tak potrzebny. Wierzymy, że jedynie połączenie oraz wymiana kompetencji między mężczyznami i kobietami pozwoli wydobyć pełen potencjał zespołu. Nic więc dziwnego, że inicjatywa Future Collars skradła nasze serca i z radością ją wspieramy – mówi Magdalena Gawłowska-Bujok, Founder & COO, No Fluff Jobs.

 

Zdobycie niezbędnych kompetencji i umiejętności szansą na pierwszą pracę w IT

Stypendyści będą mogli wybrać następujące kursy: Product Owner, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer oferowane przez Future Collars. Dzięki wsparciu finansowemu NESsT oraz No Fluff Jobs otrzymają 90% dofinansowania do wybranego bootcampu. Beneficjenci wezmą również udział w programie mentoringowym oraz lekcjach języka angielskiego dedykowanego IT dzięki Eklektika – Language Means Business. Po zakończeniu kursu i zdobyciu certyfikatu, otrzymają wsparcie od ekspertów Future Collars oraz Eklektika w rekrutacji i procesie poszukiwania pracy. Stypendyści będą zobowiązani do odbycia wolontariatu w dowolnej formie w wybranej organizacji społecznej. 

Wszyscy beneficjenci I edycji funduszu z sukcesem ukończyli wybrane kursy, a niektórzy, co niezmiernie nas cieszy, zdobyli już pierwszą pracę w IT. Jesteśmy dumne, że w tym roku wraz z partnerami, uruchomiliśmy drugą edycję programu i ponownie możemy pomóc wyłonionym stypendystom w rozwinięciu skrzydeł w branży IT – mówią Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.

Udział w funduszu stypendialnym Różnorodność w IT umożliwił mi podniesienie kompetencji technicznych. Ale to tylko fragment tego, co otrzymałam. Przede wszystkim dał mi możliwość poznania ludzi z branży IT i otoczenia. Dzięki temu czuję się pewniej przed wejściem na rynek pracy, a mam za sobą bardzo długą przerwę związaną z macierzyństwem i opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w funduszu – to był dobry pierwszy krok ku zmianom – opowiada Ewelina Nowak, beneficjentka funduszu Różnorodność w IT i absolwentka kursu Python Developer. 

Ambasadorką funduszu jest Sylwia Błach – mentorka Future Collars, programistka, pisarka i blogerka. Uznana przez Fundację Integracja za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Zgłoszenia do funduszu odbywają się poprzez formularz on-line znajdujący się na stronie Future Collars w zakładce Fundusz Różnorodność w IT. Aplikacje można składać do 20 maja br. do 23:59. Więcej informacji o funduszu i regulamin znajdują się na stronie internetowej: https://futurecollars.com/fundusz-roznorodnosci-w-it/. 


O Future Collars

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Future Collars wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej. Za pośrednictwem sieci odbywają się wirtualne lekcje na żywo oraz konsultacje na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów-praktyków kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE. W 2021 roku szkoła została wyróżniona przez My Company Polska w rankingu 25 polskich najlepszych startupów. 


Więcej o Future Collars: 

https://futurecollars.com | Facebook | LinkedIn

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.