Xerox wybiera RISE with SAP i przekształca architekturę korporacyjną
Chmurowe rozwiązania stają się kluczowym elementem nie tylko w transformacji technologicznej organizacji, ale także w przeobrażaniu ich strategii biznesowych. Xerox Holdings Corporation, jeden z globalnych liderów w dziedzinie druku i przetwarzania dokumentów, podążając za tym trendem, wybrał rozwiązania SAP, aby przekształcić swoją architekturę korporacyjną w ramach wieloletniego programu „Reinvention”.
Z raportu SAP ( „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”) wynika, że wśród kluczowych zachęt, decydujących o wdrożeniu chmury, firmy wskazują najczęściej aspekty związane z wygodą (dostęp do danych i usług z dowolnego miejsca – wskazany przez 35% badanych), oszczędnościami (niższe koszty wykorzystania – 34%) i elastycznością (elastyczność rozwiązań i łatwe aktualizacje – 33%, dopasowanie do potrzeb w obliczu pracy zdalnej/hybrydowej – 32%). Jedna czwarta (26%) badanych podkreśliła, że do wejścia w chmurę zachęcił je wysoki poziom bezpieczeństwa danych, który ona zapewnia. Jak podkreślają eksperci, duże organizacje mocno doceniają także to, że dobrze dobrane technologie chmurowe wspierają ich cele strategiczne, będąc często podstawą nie tylko transformacji technologicznej, ale szerzej pojętej transformacji myślenia biznesowego.
Xerox Holdings Corporation to jeden z największych na świecie dostawców urządzeń, rozwiązań i usług z zakresu druku i przetwarzania dokumentów. Funkcjonuje w 145 krajach i zatrudnia ponad 18 700 pracowników. W ramach swojego programu „Reinvention”, firma założyła dostosowanie zasobów do celów, jakimi są udoskonalanie i ustabilizowanie kluczowej działalności w zakresie druku, a także zwiększenie produktywności i wydajności oraz skupienie się na nowych usługach cyfrowych i IT, przekładających się na wyniki biznesowe klientów.
Wybierając rozwiązanie RISE with SAP, aby przenieść się do chmury, Xerox rozpoczyna realizację tzw. podejścia „clean core”, aby usprawnić operacje i procesy biznesowe na różnych rynkach. Dzięki SAP S/4HANA Cloud, firma spodziewa się obniżyć koszty IT, ustandaryzować globalne procesy i usługi biznesowe oraz znacznie uprościć strukturę aplikacji, co umożliwi wyjście naprzeciw zmieniającym się wymaganiom branży.
Przenosząc się do chmury z rozwiązaniami SAP, Xerox usprawnia operacje, procesy biznesowe i pozycjonuje się jako organizacja oparta na usługach i oprogramowaniu. SAP jest strategicznym partnerem, który pomaga nam sprostać aktualnym potrzebom klientów i partnerów, zwiększając naszą szybkość, sprawność i efektywność kosztową, zapewniając jednocześnie całemu przedsiębiorstwu nowoczesne narzędzia i lepsze wsparcie. Wpisując się w nasz program „Reinvention”, to partnerstwo podkreśla zaangażowanie Xerox w zapewnianie klientom i partnerom sukcesu w hybrydowym środowisku pracy – powiedział Louie Pastor, wiceprezes wykonawczy, dyrektor ds. transformacji i administracji w Xerox.
Wśród rozwiązań chmurowych, wybranych przez Xerox znalazły się także: SAP Business AI, portfolio narzędzi SAP Customer Experience, SAP Business Technology Platform (SAP BTP) i rozwiązania SAP do zarządzania dostawami. Połączenie kilku innowacyjnych rozwiązań chmurowych w SAP BTP zapewnia Xerox zintegrowaną platformę, obejmującą obszary takie jak finanse, łańcuch dostaw i sprzedaż. Pozwoli to firmie na uzyskanie wglądu w czasie rzeczywistym w transakcje operacyjne, zapewniając większą zwinność i elastyczność w rozwijaniu oferty, przy jednoczesnym zwiększeniu automatyzacji, uproszczeniu i redukcji kosztów działalności. SAP Business AI zostanie początkowo wdrożony na potrzeby kontroli integralności biznesowej, a w najbliższych miesiącach trwać będzie praca nad dodatkowymi perspektywami jego użycia.
Xerox skorzysta również z rozwiązań SAP w zakresie cyfrowego łańcucha dostaw, aby zoptymalizować swój łańcuch dostaw i ograniczyć ryzyko poprzez poprawę widoczności zapasów w prawie 145 krajach, w których prowadzi działalność. Umożliwia to rozszerzenie analityki w całej organizacji i sprawniejsze podejmowanie decyzji opartych na danych.
Jesteśmy dumni, że Xerox zdecydował się wykorzystać moc rozwiązań SAP do napędzania swojej zmiany cyfrowej. Wybierając RISE with SAP, wdroży nowe modele biznesowe w celu poprawy doświadczeń klientów i rozpocznie integrację z SAP Business AI, aby rozwijać działalność. Umożliwi to organizacji wykorzystanie jej silnej historii i wprowadzenie nowej ery innowacji w zakresie rozwiązań dla środowisk pracy, które oferuje klientom – podsumowuje Dominik Asam, dyrektor finansowy i członek zarządu SAP SE.
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
AI w służbie analityki danych: nowe rozwiązania dla firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.