Xerox wyznacza nowe trendy w zarządzaniu dokumentami
Transformacja cyfrowa stała się w ostatnim czasie bardzo ważnym punktem strategii rozwoju dla organizacji. Rzeczywistość w ostatnich miesiącach niezwykle się zmieniła - częściej pracujemy zdalnie i potrzebujemy do tego zaawansowanej, a zarazem bezpiecznej technologii, która zapewni nam bezproblemowy obieg dokumentami. Eksperci z Xerox przedstawiają trendy, które wpływają na obszar zarządzania dokumentami.
Zarządzanie drukowaniem bardzo zmieniło się na przestrzeni lat i wraz z początkiem cyfrowej transformacji przekształciło się w usługę zarządzania zdigitalizowanymi dokumentami. Oba procesy nie są już skoncentrowane na papierze i oferują szereg możliwości — od sprawowania kontroli nad przepływem informacji w trakcie pracy aż do zabezpieczania krążących w firmie dokumentów. Od tego czasu wspomniane usługi rozwijały się i zmieniały wraz z możliwościami rynku, zdeterminowanymi aktualnymi potrzebami przedsiębiorstw oraz rozwojem technologicznym.
Pandemia koronawirusa zwiększa tempo cyfrowej transformacji
W opinii Stuarta Price’a, General Managera w Xerox Polska, bieżąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa ma niezwykle silny wpływ na dalszy postęp zmian oraz tempo transformacji cyfrowej. Przeobrażenia będą szczególnie widoczne w małych i średnich firmach oraz branżach, które unikały tej konieczności w ostatnich latach, takich jak opieka zdrowotna. Dla przykładu, te zmiany mogą realnie wpłynąć na pracę szpitali — umożliwią tworzenie elektronicznych rejestrów pacjentów, minimalizując w ten sposób ryzyko niewłaściwego umieszczenia ważnej dokumentacji. Tym samym zwiększą jej poziom bezpieczeństwa.
Pamięć masowa w chmurze a bezpieczeństwo danych
McAfee Cloud Report ujawnia, że 87% firm doświadcza przyspieszenia tempa wykonywanej pracy, dzięki korzystaniu z chmury do przechowywania i wymiany danych. Wykorzystanie cloudowego środowiska może wiązać się z podniesionym ryzykiem naruszenia bezpieczeństwa danych, np. nieuprawnionym dostępem do chmury czy odszyfrowania cennych dokumentów. Niezwykle ważnym trendem jest nieustanne poprawianie bezpieczeństwa przechowywania firmowych danych. Dla przykładu - Xerox, dzięki partnerstwu z Cisco i McAfee, stale współpracuje w zakresie poprawy bezpieczeństwa systemów do zarządzania dokumentami w organizacjach.
Zarządzanie dokumentami z poziomu smartfonu
Kolejnym zauważalnym trendem w obszarze zarządzania dokumentami jest dostęp mobilny, dzięki któremu pracownik o każdej porze może mieć dostęp do potrzebnych dokumentów. Trend potwierdzają najnowsze badania, które pokazują, że rozwój technologiczny smartfonów przyczynił się do wzrostu liczby pracowników wykonujących pracę w sposób zdalny. W opinii Stuarta Price’a, usprawnienie pracy poprzez możliwość zarządzania dokumentami za pomocą smartfonów, czy tabletów będzie kluczowym wyzwaniem rozwoju tego typu usług w najbliższych miesiącach. Co więcej, zapowiadają stworzenie prawdziwie elastycznego miejsca pracy dla pracowników klientów, które powstaje jako wypadkowa eksperckiej oceny potrzeb klientów w zakresie instalacji i tworzenia nowej infrastruktury IT.
W opinii eksperta z Xerox, akceptacja nowych technologii jest kluczem do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w erze cyfrowej. Połączenie wspomnianych trendów nie tylko podkreśla rolę procesów zarządzania dokumentami w rozwoju biznesu, ale także stanowi rozwiązanie problemów, przed którymi współcześnie stoją firmy.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.