Zalman Z1 Iceberg - elegancka obudowa, która pozwala zajrzeć do środka
W ofercie Zalman pojawia się nowa obudowa mATX mini tower - Z1 Iceberg. To przestronny model o niewielkich rozmiarach, który pomieści m.in. trójslotowe GPU. Producent nie zapomniał także o bogatym zestawie portów i możliwości montażu chłodzenia wodnego.
Model Z1 to kolejna propozycja z popularnej serii Iceberg od marki Zalman. Koreański producent ponownie postawił na prostą stylistykę z wyraźnie zaznaczonym na froncie motywem góry lodowej. To obudowa typu mATX Mini Tower, na której boku umieszczono panel z hartowanego szkła o grubości 3 mm. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza peceta, a także uzyskać szybki dostęp do poszczególnych podzespołów.
Obudowa została pokryta odpornym na zarysowania lakierem proszkowym w dwóch kolorach: czarnym lub białym. U góry umieszczono natomiast specjalny filtr przytwierdzony do konstrukcji za pomocą magnetycznych zaczepów - jego zadaniem jest ograniczanie ilości pyłu i kurzu dostającego się do wnętrza komputera.
Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i formatu mATX mini tower, wnętrze Zalman Z1 Iceberg pomieści duże podzespoły. Maksymalna długość karty graficznej to 330 mm, co pozwala na zamontowanie praktycznie każdego układu dostępnego na rynku, także z trzema wentylatorami i w wersji trójslotowej. Nie brak także możliwości w zakresie wymiany aktywnych coolerów CPU - ich maksymalna wysokość to 160 mm.
Za osiągnięcie odpowiedniego przepływu powietrza odpowiada zestaw trzech preinstalowanych wentylatorów oraz maksymalnie pięciu dodatkowych śmigieł. W obudowie Zalman Z1 Iceberg umieszczono modele o średnicy 120 mm, ale z powodzeniem będziemy mogli także korzystać z nieco większych, 140-milimetrowych. Ponadto możemy zdecydować się na montaż chłodzenia wodnego dzięki możliwości umieszczenia w środku dwóch radiatorów o maksymalnej długości 280 mm.
Wnętrze obudowy pozwala na montaż zasilacza o maks. długości 210 mm, a także pięć nośników danych o rozmiarze 2,5” (np. dyski SSD). Zalman Z1 Iceberg oferuje wsparcie dla płyt głównych w formacie mATX oraz Mini-ITX. Na górze obudowy umieszczono panel I/O, w którym znajdziemy trzy porty USB - jeden w standardzie 2.0, a pozostałe dwa to USB 3.0 typu A. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe
Obudowa Zalman Z1 Iceberg jest już dostępna w ofercie polskich sklepów - jej cena oscyluje w granicach 220 złotych.
Dane techniczne - link do strony producenta: https://www.zalman.com/PL/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&productSeq=1310&searchCategory1=5&searchCategory2=-99&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.