Zalman Z1 Iceberg - elegancka obudowa, która pozwala zajrzeć do środka
W ofercie Zalman pojawia się nowa obudowa mATX mini tower - Z1 Iceberg. To przestronny model o niewielkich rozmiarach, który pomieści m.in. trójslotowe GPU. Producent nie zapomniał także o bogatym zestawie portów i możliwości montażu chłodzenia wodnego.
Model Z1 to kolejna propozycja z popularnej serii Iceberg od marki Zalman. Koreański producent ponownie postawił na prostą stylistykę z wyraźnie zaznaczonym na froncie motywem góry lodowej. To obudowa typu mATX Mini Tower, na której boku umieszczono panel z hartowanego szkła o grubości 3 mm. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza peceta, a także uzyskać szybki dostęp do poszczególnych podzespołów.
Obudowa została pokryta odpornym na zarysowania lakierem proszkowym w dwóch kolorach: czarnym lub białym. U góry umieszczono natomiast specjalny filtr przytwierdzony do konstrukcji za pomocą magnetycznych zaczepów - jego zadaniem jest ograniczanie ilości pyłu i kurzu dostającego się do wnętrza komputera.
Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i formatu mATX mini tower, wnętrze Zalman Z1 Iceberg pomieści duże podzespoły. Maksymalna długość karty graficznej to 330 mm, co pozwala na zamontowanie praktycznie każdego układu dostępnego na rynku, także z trzema wentylatorami i w wersji trójslotowej. Nie brak także możliwości w zakresie wymiany aktywnych coolerów CPU - ich maksymalna wysokość to 160 mm.
Za osiągnięcie odpowiedniego przepływu powietrza odpowiada zestaw trzech preinstalowanych wentylatorów oraz maksymalnie pięciu dodatkowych śmigieł. W obudowie Zalman Z1 Iceberg umieszczono modele o średnicy 120 mm, ale z powodzeniem będziemy mogli także korzystać z nieco większych, 140-milimetrowych. Ponadto możemy zdecydować się na montaż chłodzenia wodnego dzięki możliwości umieszczenia w środku dwóch radiatorów o maksymalnej długości 280 mm.
Wnętrze obudowy pozwala na montaż zasilacza o maks. długości 210 mm, a także pięć nośników danych o rozmiarze 2,5” (np. dyski SSD). Zalman Z1 Iceberg oferuje wsparcie dla płyt głównych w formacie mATX oraz Mini-ITX. Na górze obudowy umieszczono panel I/O, w którym znajdziemy trzy porty USB - jeden w standardzie 2.0, a pozostałe dwa to USB 3.0 typu A. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe
Obudowa Zalman Z1 Iceberg jest już dostępna w ofercie polskich sklepów - jej cena oscyluje w granicach 220 złotych.
Dane techniczne - link do strony producenta: https://www.zalman.com/PL/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&productSeq=1310&searchCategory1=5&searchCategory2=-99&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.