Zalman Z1 Iceberg - elegancka obudowa, która pozwala zajrzeć do środka
W ofercie Zalman pojawia się nowa obudowa mATX mini tower - Z1 Iceberg. To przestronny model o niewielkich rozmiarach, który pomieści m.in. trójslotowe GPU. Producent nie zapomniał także o bogatym zestawie portów i możliwości montażu chłodzenia wodnego.
Model Z1 to kolejna propozycja z popularnej serii Iceberg od marki Zalman. Koreański producent ponownie postawił na prostą stylistykę z wyraźnie zaznaczonym na froncie motywem góry lodowej. To obudowa typu mATX Mini Tower, na której boku umieszczono panel z hartowanego szkła o grubości 3 mm. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza peceta, a także uzyskać szybki dostęp do poszczególnych podzespołów.
Obudowa została pokryta odpornym na zarysowania lakierem proszkowym w dwóch kolorach: czarnym lub białym. U góry umieszczono natomiast specjalny filtr przytwierdzony do konstrukcji za pomocą magnetycznych zaczepów - jego zadaniem jest ograniczanie ilości pyłu i kurzu dostającego się do wnętrza komputera.
Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i formatu mATX mini tower, wnętrze Zalman Z1 Iceberg pomieści duże podzespoły. Maksymalna długość karty graficznej to 330 mm, co pozwala na zamontowanie praktycznie każdego układu dostępnego na rynku, także z trzema wentylatorami i w wersji trójslotowej. Nie brak także możliwości w zakresie wymiany aktywnych coolerów CPU - ich maksymalna wysokość to 160 mm.
Za osiągnięcie odpowiedniego przepływu powietrza odpowiada zestaw trzech preinstalowanych wentylatorów oraz maksymalnie pięciu dodatkowych śmigieł. W obudowie Zalman Z1 Iceberg umieszczono modele o średnicy 120 mm, ale z powodzeniem będziemy mogli także korzystać z nieco większych, 140-milimetrowych. Ponadto możemy zdecydować się na montaż chłodzenia wodnego dzięki możliwości umieszczenia w środku dwóch radiatorów o maksymalnej długości 280 mm.
Wnętrze obudowy pozwala na montaż zasilacza o maks. długości 210 mm, a także pięć nośników danych o rozmiarze 2,5” (np. dyski SSD). Zalman Z1 Iceberg oferuje wsparcie dla płyt głównych w formacie mATX oraz Mini-ITX. Na górze obudowy umieszczono panel I/O, w którym znajdziemy trzy porty USB - jeden w standardzie 2.0, a pozostałe dwa to USB 3.0 typu A. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe
Obudowa Zalman Z1 Iceberg jest już dostępna w ofercie polskich sklepów - jej cena oscyluje w granicach 220 złotych.
Dane techniczne - link do strony producenta: https://www.zalman.com/PL/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&productSeq=1310&searchCategory1=5&searchCategory2=-99&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.