Komunikaty PR

Zalman Z3 Neo - minimalistyczna obudowa midi tower

2020-06-18  |  10:00
Biuro prasowe

Zalman Z3 Neo to obudowa adresowana do osób, które stawiają na proste linie i minimum ozdobników. Konstrukcja utrzymana w klasycznej czerni ma dość miejsca na duże płyty główne i chłodzenia
AiO. Z kolei podświetlenie ARGB LED pozwala nadać maszynie indywidualnego charakteru.

Zalman Z3 Neo to obudowa z segmentu midi tower. Producent postawił na minimalistyczny design, który urozmaicono bocznymi wlotami powietrza i wąskim pasem ARGB na froncie obudowy. Jego podświetlenie może współgrać z iluminacją tylnego wentylatora, który także zaopatrzono w zestaw diod. Obudowa ma wbudowany kontroler ARGB. Umożliwia on synchronizację efektów wizualnych i zmianę ustawień LED-ów poprzez przycisk na panelu I/O.

Zainstalowane w obudowie Zalman Z3 Neo komponenty są eksponowane poprzez duże okno z hartowanego szkła. Ma ono cztery milimetry grubości i wypełnia praktycznie całą boczną ściankę. W środku wygospodarowano przestrzeń na płyty główne w formacie E-ATX (do 280 mm), karty graficzne o długości do 340 mm i chłodzenia procesora o wysokości do 165 mm. Zwolennicy zestawów AiO mają miejsce na 360-mm chłodnicę z przodu, 240-mm na górze i 120-mm z tyłu.


Producent w standardzie dodaje dwa wentylatory o średnicy 120 mm, z których jeden zasysa chłodne powietrze, drugi zaś odprowadza ciepłe na zewnątrz. W razie potrzeby, użytkownik może dołożyć sześć kolejnych śmigieł. Utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być problemem. Obudowa Zalman Z3 Neo ma w standardzie filtry przeciwkurzowe, z których ten na górnej ściance jest magnetyczny. Jego demontaż powinien być zatem prosty i szybki.

Na liście praktycznych rozwiązań i dodatków znalazł się system zarządzania okablowaniem, który zawiera gumowane przepusty i opaski na kable z rzepem. Zdejmowanie bocznych ścianek nie wymaga użycia śrubokręta, podobnie jak montaż dysku w jednej z zatok. Ulokowany na górnej ściance panel I/O oferuje trzy porty USB (w tym dwa w wersji 3.0), zestaw złączy audio, nierzadko pomijany już “reset” i przycisk do sterowania podświetleniem.

Obudowa Zalman Z3 Neo została wykonana ze stali, hartowanego szkła i tworzyw sztucznych. Producent zwraca uwagę na malowanie metodą proszkową, która jest bardziej przyjazna środowisku i jednocześnie zapewnia większą trwałość i wytrzymałość. Obudowę wyceniono na ok. 180 zł. Jej rynkowy debiut powinien mieć miejsce w ciągu kilku najbliższych tygodni.
 

Dane techniczne:

  •  model: Z3 Neo
  •  format: ATX midi tower
  •  wymiary (W x S x G): 480 x 210 x 410 mm
  •  materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
  •  waga: 6,4 kg
  •  kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
  •  maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
  •  maks. długość karty graficznej: 340 mm (280 mm przy zastosowaniu chłodzeniawodnego)
  •  maks. długość zasilacza: 160 mm
  •  liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
  •  liczba zatok 2,5”: 4
  •  liczba zatok 3,5”: 2 typu combo 2,5”/3,5”
  •  miejsca na dodatkowe wentylatory:
    •  3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowany 120 mm)
    •  2 x 120/140 mm na górnym panelu
    •  1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany z podświetleniem ARGB LED)
    •  2 x 120 mm na dole
  •  możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
    •  do 360 mm z przodu
    •  do 240 mm na górze
    •  do 120 mm z tyłu
  •  wyprowadzone złącza:
    •  2 x USB 3.0
    •  1 x USB 2.0
    •  1 x wyjście słuchawkowe
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.