Zalman Z3 Neo - minimalistyczna obudowa midi tower
Zalman Z3 Neo to obudowa adresowana do osób, które stawiają na proste linie i minimum ozdobników. Konstrukcja utrzymana w klasycznej czerni ma dość miejsca na duże płyty główne i chłodzenia
AiO. Z kolei podświetlenie ARGB LED pozwala nadać maszynie indywidualnego charakteru.
Zalman Z3 Neo to obudowa z segmentu midi tower. Producent postawił na minimalistyczny design, który urozmaicono bocznymi wlotami powietrza i wąskim pasem ARGB na froncie obudowy. Jego podświetlenie może współgrać z iluminacją tylnego wentylatora, który także zaopatrzono w zestaw diod. Obudowa ma wbudowany kontroler ARGB. Umożliwia on synchronizację efektów wizualnych i zmianę ustawień LED-ów poprzez przycisk na panelu I/O.
Zainstalowane w obudowie Zalman Z3 Neo komponenty są eksponowane poprzez duże okno z hartowanego szkła. Ma ono cztery milimetry grubości i wypełnia praktycznie całą boczną ściankę. W środku wygospodarowano przestrzeń na płyty główne w formacie E-ATX (do 280 mm), karty graficzne o długości do 340 mm i chłodzenia procesora o wysokości do 165 mm. Zwolennicy zestawów AiO mają miejsce na 360-mm chłodnicę z przodu, 240-mm na górze i 120-mm z tyłu.
Producent w standardzie dodaje dwa wentylatory o średnicy 120 mm, z których jeden zasysa chłodne powietrze, drugi zaś odprowadza ciepłe na zewnątrz. W razie potrzeby, użytkownik może dołożyć sześć kolejnych śmigieł. Utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być problemem. Obudowa Zalman Z3 Neo ma w standardzie filtry przeciwkurzowe, z których ten na górnej ściance jest magnetyczny. Jego demontaż powinien być zatem prosty i szybki.
Na liście praktycznych rozwiązań i dodatków znalazł się system zarządzania okablowaniem, który zawiera gumowane przepusty i opaski na kable z rzepem. Zdejmowanie bocznych ścianek nie wymaga użycia śrubokręta, podobnie jak montaż dysku w jednej z zatok. Ulokowany na górnej ściance panel I/O oferuje trzy porty USB (w tym dwa w wersji 3.0), zestaw złączy audio, nierzadko pomijany już “reset” i przycisk do sterowania podświetleniem.
Obudowa Zalman Z3 Neo została wykonana ze stali, hartowanego szkła i tworzyw sztucznych. Producent zwraca uwagę na malowanie metodą proszkową, która jest bardziej przyjazna środowisku i jednocześnie zapewnia większą trwałość i wytrzymałość. Obudowę wyceniono na ok. 180 zł. Jej rynkowy debiut powinien mieć miejsce w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Dane techniczne:
- model: Z3 Neo
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 480 x 210 x 410 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6,4 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 340 mm (280 mm przy zastosowaniu chłodzeniawodnego)
- maks. długość zasilacza: 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 2 typu combo 2,5”/3,5”
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowany 120 mm)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany z podświetleniem ARGB LED)
- 2 x 120 mm na dole
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu
- do 240 mm na górze
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.