Zalman Z-Machine 500 - kosmiczna obudowa wykonana ręcznie
Automatyzacja produkcji sprawiła, że rzeczy, które kupujemy są tańsze. Jednak te najbardziej ekskluzywne nadal są wytwarzane ręcznie. Dzieła sztuki, limuzyny Rolls-Royce i… nowa obudowa Z-Machine 500 firmy Zalman.
Zwraca na siebie uwagę bardziej niż jakakolwiek inna konstrukcja tego producenta. Co więcej, powstanie tylko 300 sztuk - specjalnie na 20 urodziny Zalmana. Każda sztuka będzie miała wygrawerowany numer. Zalman nie poprzestał w indywidualizacji obudowy Z-Machine 500 tylko na tym - klient, zamawiając ten model może poprosić o wygrawerowanie swojego podpisu oraz zażyczyć specjalnego dostosowania konstrukcji. Obudowa zostanie następnie wykonana ręcznie, w Korei Południowej.
Z-Machine 500 ma dość niezwyczajną konstrukcję. Płyta główna jest montowana tu z 45-stopniowym przesunięciem do typowego układu, a większość powierzchni obudowy wykonano z wygiętego szkła hartowanego 5T. Wewnątrz w standardzie znajduje się kontroler podświetlenia Z-Sync RGB. Szkielet obudowy powstał z grubego na 2 mm anodyzowanego aluminium.
Producent zadbał także o efektowne podświetlenie. Wewnątrz znajdziemy pięć wentylatorów Zalman Spider SF-120: trzy z przodu i dwa od góry. Zapewnia to nie tylko znakomite chłodzenie, ale też świetne efekty wizualne. Wentylatory współpracują z kontrolerem Z-Sync RGB, co pozwala na tworzenie kompozycji barwnych zależnych właściwie tylko od wyobraźni użytkownika.
Dane techniczne:
- Masa: 10,5 k g
- Materiały: anodyzowane aluminium i szkło hartowane
- Wymiary: 280 x 630 x 206 mm (szerokość x głębokość x wysokość)
- Obsługiwane formaty płyt głównych: EATX, ATX, mATX, mITX
- Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 210 mm
- Maksymalna długość karty graficznej: 400 mm
- Liczba wyjść dla PCI: 7
- Obsługa nośników danych: 1 x 3,5” / 2 x 2,5”
- Obsługa radiatorów chłodzenia wodnego:
przód: 120/280/360 mm
góra: 120/240/280 mm
- Obsługa wentylatorów:
przód: 3 x 120 mm (w komplecie)
góra: 2 x 120 mm (w komplecie) lub 2 x 140 mm

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.