Zmiany w kierownictwie Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DEXPERIENCE World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, będzie kierował strukturą 3DEXPERIENCE Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w SOLIDWORKS od 2018 roku, rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO SOLIDWORKS.
Te dwie nominacje pokazują zaangażowanie Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, jak również koncentrację na dostarczaniu wysokiej wartości dla społeczności użytkowników poprzez rozszerzoną ofertę 3DEXPERIENCE Works.
Nominacja Gian Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 roku 3DEXPERIENCE Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DEXPERIENCE, kierowanego do klientów SOLIDWORKS i firm średniej wielkości oraz ich ekosystemu. Bassi będzie kierował organizacją dedykowaną ciągłemu rozwojowi 3DEXPERIENCE Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.
Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes - od momentu dołączenia do firmy w 2011 roku - odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji SOLIDWORKS. Jako CEO SOLIDWORKS, Bassi kierował rozwojem strategii produktu i technologii marek przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie SOLIDWORKS. Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników SOLIDWORKS był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.
Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, które są znakiem rozpoznawczym marki. Kumar, jako wiceprezes R&D SOLIDWORKS, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii SOLIDWORKS. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania portfolio SOLIDWORKS.
Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS w 1998 roku jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój SOLIDWORKS w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożenia i rysunki. Kierował również rozwojem 3DEXPERIENCE w ramach działu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła SOLIDWORKS na ścieżkę innowacji w kierunku "przyszłości projektowania" dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.
"Rozwój SOLIDWORKS, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha," powiedział Philippe Laufer, Executive Vice President, Global Brands, Dassault Systèmes. "To dzięki pracy Gian Paolo i Manisha, 3DEXPERIENCE Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje dedykowanego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach”.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.