Zmiany w kierownictwie Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DEXPERIENCE World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, będzie kierował strukturą 3DEXPERIENCE Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w SOLIDWORKS od 2018 roku, rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO SOLIDWORKS.
Te dwie nominacje pokazują zaangażowanie Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, jak również koncentrację na dostarczaniu wysokiej wartości dla społeczności użytkowników poprzez rozszerzoną ofertę 3DEXPERIENCE Works.
Nominacja Gian Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 roku 3DEXPERIENCE Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DEXPERIENCE, kierowanego do klientów SOLIDWORKS i firm średniej wielkości oraz ich ekosystemu. Bassi będzie kierował organizacją dedykowaną ciągłemu rozwojowi 3DEXPERIENCE Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.
Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes - od momentu dołączenia do firmy w 2011 roku - odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji SOLIDWORKS. Jako CEO SOLIDWORKS, Bassi kierował rozwojem strategii produktu i technologii marek przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie SOLIDWORKS. Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników SOLIDWORKS był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.
Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, które są znakiem rozpoznawczym marki. Kumar, jako wiceprezes R&D SOLIDWORKS, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii SOLIDWORKS. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania portfolio SOLIDWORKS.
Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS w 1998 roku jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój SOLIDWORKS w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożenia i rysunki. Kierował również rozwojem 3DEXPERIENCE w ramach działu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła SOLIDWORKS na ścieżkę innowacji w kierunku "przyszłości projektowania" dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.
"Rozwój SOLIDWORKS, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha," powiedział Philippe Laufer, Executive Vice President, Global Brands, Dassault Systèmes. "To dzięki pracy Gian Paolo i Manisha, 3DEXPERIENCE Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje dedykowanego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach”.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.