Jak zmienia się Paged? O ludziach i dla ludzi, czyli tworzymy angażującą kulturę
Spółka Paged znana jest na lokalnym rynku od wielu lat. Zależy nam na tym, aby ludzie czuli się tutaj dobrze i chcieli u nas pracować – dlatego staramy się budować angażujące środowisko pracy. Znane rynkowi benefity pozapłacowe jak ubezpieczenia grupowe, pakiety medyczne, kursy językowe, zajęcia sportowe, atrakcje kulturalno-rozrywkowe, czy wsparcie pracowników w trudnej sytuacji życiowej realizujemy od dawna. Jednak od początku roku postawiliśmy na zmianę kultury organizacyjnej, na rozwój inicjatyw dla pracowników oraz tworzenie społeczności wewnątrz firmy w oparciu o nasze wartości.
Droga do celu przez dialog
Zarząd Paged Pisz Sp. z o. o. na początku roku powołał zespół projektowy, który dba o to, żeby firma dawała pracownikom możliwość ciekawego spędzenia wspólnego czasu, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Proponujemy różnorodne działania aby świadomie budować kulturę organizacyjną, pielęgnować i komunikować jej założenia. Projekt jest jednym z projektów strategicznych Spółki. Na początku drogi zapytaliśmy załogę na czym im najbardziej zależy, co chcieliby zmienić, poprawić. Przeprowadziliśmy ankietę, na wynikach której pracujemy proponując różnego rodzaju aktywności i rozwiązania dla pracowników. Niezmiernie cieszy nas, że oprócz zespołu projektowego, z własnymi propozycjami wychodzi coraz więcej osób. Poczucie wpływu, przekonanie, że pomysły które pojawiają się w głowach pracowników są później realizowane i mają odzwierciedlenie w rzeczywistości jest kluczowe dla osobistej motywacji i zaangażowania członków zespołu.
Aktywność fizyczna, ekologia i małe przyjemności
Niezwykle ważnym aspektem budowania kultury firmy jest dla nas wspólne spędzanie wolnego czasu. Nasi pracownicy mogli wziąć udział m.in. w wycieczce rowerowej, spływie kajakowym i zawodach strzeleckich. Prowadzimy treningi piłkarskie a w najbliższym czasie planujemy turniej piłki nożnej. Na bieżąco poprawiamy warunki pracy - zainstalowaliśmy automaty z przekąskami, udostępniamy bezpłatne napoje oraz zupy dla pracowników na hali. Co miesiąc losowane są również nagrody dla osób, które nie korzystały ze zwolnień lekarskich, a pracownicy powyżej 40 roku życia trzymali możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Dbamy też o ekologiczne dojazdy. W tym celu wybudowaliśmy wiatę rowerową, a spośród pracowników dojeżdżających na rowerze będziemy losować nagrody. Firma promuje pozytywną atmosferę, organizując dzień dobrych uczynków oraz wprowadzając "kudosy" - karty z miłymi słowami i dowodami uznania dla innych pracowników. Karta kudos to proste narzędzie, które pozwala na budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy - dowód uznania, wdzięczności dla wybranej osoby, które sobie wzajemnie wręczamy dokładając przy tym jabłko i promując zdrowe odżywianie.
Poznaj i polub swoje miejsce pracy!
Firma Paged aktywnie dba o edukację i rozwój swoich pracowników poprzez organizację cyklu wycieczek edukacyjnych, których celem jest bliższe poznanie procesu produkcyjnego oraz spojrzenie na miejsce pracy z szerszej perspektywy. Uczestnicy zwiedzają wszystkie etapy procesu powstawania produktów, w tym Magazyn Surowca Drzewnego i Magazyn Wyrobów Gotowych. Organizowane są również wycieczki do nowo otwartego Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech, naszą unikalną globalną inwestycję w innowacje technologiczne z wykorzystaniem drewna jako naturalnego surowca. Dbamy również o nowych pracowników – oprócz standardowych szkoleń BHP, prowadzimy szkolenia wstępne, gdzie omawiamy główne zasady panujące w firmie, wprowadzamy nowe osoby w życie firmy, jej wartości. Ponadto nowi pracownicy otrzymują podręczniki, oglądają filmy wdrożeniowe, a podczas procesu mentoringu w obszarze produkcji, doświadczeni pracownicy służą pomocą.
Wartości, które kierują naszą pracą
Wszystkie działania, które wprowadzamy, opierają się na wartościach firmowych. Nasza firma kieruje się pięcioma wartościami: pasją, otwartością i odwagą, skutecznością, uważnością i współdziałaniem. Nawiązując do nich, zorganizowaliśmy konkurs "Człowiek Roku", w którym pracownicy nominują koleżanki i kolegów, którzy najlepiej reprezentują wartości firmy. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a pięciu laureatów nagrodzono wyjazdem do SPA. Całość działań firmy ma na celu zbudowanie silnej kultury organizacyjnej, w której rozwijają się zarówno pracownicy, jak i firma jako całość.
- Mamy mnóstwo pozytywnej energii, pomysłów, chęć do działania i promowania naszego miejsca pracy, wiemy, że przed nami jeszcze dużo do zrobienia, ale staramy się żeby Paged był przyjaznym i atrakcyjnym pracodawcą. Docenił nas już magazyn Forbes przyznając wyróżnienie w konkursie Poland’s Best Employers, ale nie zatrzymujemy się, zmieniamy się i doskonalimy dalej. Całym sercem wierzę, że tak szeroko zakrojone działania dla pracowników przyniosą rezultat, który przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania – podsumowuje Joanna Miller, Kierownik Działu HR BP Grupy i Liderka Projektu Transformacji Kultury Organizacyjnej

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.