Jak zostać EKObohaterem?
Wystarczy każdego dnia zmieniać drobne czynności na bardziej przyjazne dla środowiska, by mieć wpływ na poprawę stanu naszej planety. Każdy może zostać EKObohaterem, metodą małych kroków, wcielając w życie proste zasady. Od czego zacząć?
Wybieraj produkty z surowców wtórnych oraz takie, które posłużą Ci dłużej. Zamiast wyrzucać, przetwarzaj i wykorzystuj ponownie. Wymień wkład w długopisie, sięgnij po klej w opakowaniu w 100% z przetworzonego plastiku, a słoik po dżemie kreatywnie zamień w organizer na kredki. Bądź uważny na co dzień – wyłączaj światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia, zakręcaj kran myjąc zęby. Naucz się prawidłowo segregować śmieci i trzymaj się zasad. Do sklepu zabieraj własne siatki, by ograniczyć kupowanie jednorazówek, a te, które już masz, wykorzystuj wielokrotnie. Dbaj o zieleń i wspieraj zapylacze, np. wysiewając łąki kwietne na nieużytkach w swoim otoczeniu albo… na własnym balkonie.
Zmieniając sposób myślenia, codzienne wybory i małe czynności na bardziej eko, możesz mieć swój wkład w przeciwdziałanie globalnym problemom, takim jak ocieplanie się klimatu czy powstawanie wyspy śmieci na oceanie. Wprowadzanie zmian zacznij od siebie już dziś.
Okres powrotu do szkoły to świetna okazja, by planując wyprawkę szkolną sięgnąć po ofertę producenta, który realizuje politykę proekologiczną. Linia produktów szkolno-biurowych BIC ECOlutions została zaprojektowana tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety. Należące do niej długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje czy korektory zostały wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Co więcej, do końca roku opakowania wszystkich produktów z tej linii zostaną wymienione na kartonowe, w pełni nadające się do ponownego przetworzenia. I co ważne, ceny produktów z linii eko, wcale nie są wyższe w porównaniu do standardowej oferty marki!
Każdy ma wpływ na zieloną przyszłość naszej planety, a w małych gestach tkwi ogromna siła. Wybierając świadomie, zmieniając codzienne nawyki i własne otoczenie, każdy może zostać EKObohaterem. O tym przekonuje BIC wraz Sarą i Wiktorem z kanału na YouTube „Zaczarowany Świat Sary” – ambasadorami tegorocznej kampanii marki w okresie powrotu do szkoły.
Mnóstwo ekoinspiracji i niespodzianek do odkrycia na stronie kampanii www.zostanEKObohaterem.pl .

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.