JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY HIPNOZĄ REGRESYJNĄ, A SEANSEM TERAPEUTYCZNYM? TERAPEUTA
Regresja – powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego (…), jest też zasadniczym elementem procesu psychoanalitycznego umożliwiającym pacjentowi przepracowanie nierozwiązanych konfliktów. Regresji sprzyjać mogą takie nieprzyjemne uczucia, jak lęk, poczucie winy, depresja, wstyd, frustracja, a także choroba fizyczna, zmęczenie, itd.
Moore B.E., Fine B.D. (1996). Słownik psychoanalizy (s. 268 – 270)
Warszawa: Jacek Santorski & CO. SCHOLAR
Hipnoza regresyjna to stan, który umożliwia przypomnienie sobie przeszłych wydarzeń, chwili, myśli, uczucia, obrazu. Stosowana jest jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w trudnych przeżyciach z okresu dzieciństwa lub kilku lat wstecz. Osoba poddana hipnozie regresyjnej nie tylko szczegółowo analizuje minione wydarzenia, ale znajduje się w odmiennym stanie świadomości, stanie zwiększonej koncentracji, uaktywniając swój potencjał, by myśleć bardziej przejrzyście.
Seans Terapeutyczny – czym jest i dla kogo jest skierowany?
Seans Terapeutyczny – jest to spotkanie między specjalistą, a pacjentem w celu poznania przyczyny problemu i rozpracowania skutecznej strategii rozwiązania problemu. Długość seansu zależna jest od złożoności problemu, z jakim przychodzi klient. Jeśli problem nie jest bardzo głęboko zakorzeniony w psychice, klient wraz z pomocą terapeuty jest w stanie poradzić sobie z nim na pierwszym lub na maksymalnie dwóch seansach.
Jakie są różnice między hipnozą regresyjną, a seansem terapeutycznym?
„Hipnoza regresyjna jest jedną z form terapii, głównie skoncentrowaną na pracy ze wspomnieniami lub z przeżywanie
m emocji związanych z sytuacjami z wcześniejszego okresu życia. Podczas seansu terapeutycznego można wykorzystać formę regresji, jeśli problem tkwi w przeszłości.” – mówi ekspert, Maksym Komar
Maksym Komar – ekspert ds.Hipnozy, który jest autorem metody terapeutycznej – Maksym Komar’s Method oraz Hipnozy niewerbalnej. To dyplomowany i certyfikowany Hipnoterapeuta Kliniczny, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.
https://maksymkomar.com/

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.